Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > "Kuriozitete nga fleurs de l'orne"
Gjithsej 15 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kendrevica
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 15/03/2011
Vendbanimi: Tirone
Mesazhe: 97

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Ne shqiptaret jemi mesuar te merremi me gjysma tullash. Po u be keshtjelle si duhet njeriu. Ja ate bashkimin e lostit per shembull, kush ka durim ta lexoj. Dhe une qe i kam shkruar vete se lexoj dot


Ai i kalase nuk bene dot as nje gardh me ferra jo nje kala.

__________________
Ne nje vend ku intelektualet heshtin e nuk e ngrejne zeri,shoqerite nuk ecin perpara!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2011 01:47
kendrevica nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kendrevica Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kendrevica (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kendrevica Shto kendrevica nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kendrevica nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Ne shqiptaret jemi mesuar te merremi me gjysma tullash. Po u be keshtjelle si intereson njeriu. Ja ate bashkimin e lostit per shembull, kush ka durim ta lexoje. I kam shkruar vete dhe prape s'kam energji ti lexoj


Nuk bohen keshtjellat me rojet e vreshtit o fajtor ..

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2011 05:25
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Ka ndonje kuriozitete per sportin ketu martesa, ndarje, dashuricka midis lojtareve shqiptare he flerur kerko icik

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2011 08:00
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Bjondja aq shum jam lodh sot, vallai skisha nerva me kerku.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2011 23:49
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re f.0325100624877_m.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 26 herė.

E la dashnoren, ajo para zgjedhjeve ia publikoi videon intime.

Carmelo La Fata, shef i partisë shumicë në Collesanin italian para zgjedhjeve ia dha shqelmin dashnores së tij, rumunes Andreija Carmela Luminit. Ajo më pas postoi në YouTube një video në të cilin shihet Carmelo gjysmëlakuriq.
Më saktë, në brekë dhe i shtrirë në krevat, duke i bërë lajka dashnores së tij, duke i thënë se e dashuron dhe ia mbushë mendjen që do ta puthë nga këmbët deri tek koka.

“Derisa e shikon këtë video, kurrë mos e harro se unë të dua”, i thotë italiani dashnores së tij. Për shkak të këtij skandali, italianët e quajnë atë “Mini Berlusconi”. Policia ka paralajmëruar fillimin e hetimeve lidhur me shkeljen e privatësisë, por me siguri kjo nuk do t’i ndihmoj Carmelos për t’i fituar zgjedhjet lokale.

Telegrafi.

la fata carmelo consigliere a campofelice di roccella palermo
luminitacarmen.

http://www.youtube.com/watch?v=g8o6cqXjJoI

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2011 08:24
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

10 divorcet më absurde në botë!

Nga neveritja e gruas sepse gatuante vazhdimisht torta, tek lënia e burrit sepse nuk mbathte të brendshme, revista italiane “Chi” renditi rastet më absurde në botë për të kërkuar divorcin.

1. Gatuante shumë torta, Kinë – Një burrë kërkoi divorcin nga e shoqja në Kinë, sepse ishte i lodhur nga tortat që ajo i përgatiste gjithmonë me dashuri. I quajtur Cheng Yu, ai deklaroi në gjykatë se të gjithë ëmbëlsirat, në fillim i kishin pëlqyer shumë, por më vonë ato i ishin neveritur, së bashku me njeriun që i gatuante për të.

2. Ndahen sepse morri vjehrën në muaj mjalti, Itali – Një e sapomartuar italiane vendosi të linte bashkëshortin e saj menjëherë pas dasmës, pasi zbuloi “surprizën” që ai i kishte bërë, marrjen e nënës së tij me vete gjatë muajit të mjaltit.

3. Divorc nëpërmjet sms, Egjipt – Pasi një grua në Kajro nuk i ishte përgjigjur burrit në telefon pas një zënke, ai i kërkoi divorcin me mesazh. Pas tre mesazheve, ata u quajtën të divorcuar nga gjykata. Në bazë të ligjit islamik, nëse një burrë përsërit tre herë se dëshiron të ndahet, atëherë është i divorcuar.

4. 22-vjeçarja nuk përballon ritmet e 88-vjeçarit, SHBA – Nuk është diçka e rrallë që të pasurit të lidhen me vajza të reja, por Kristin Georgi, katër herë më e re se bashkëshorti i saj, nuk mundi të përballte ritmin e 88-vjeçarit, që duhet të udhëtonte me avionin e tij privat për çështje biznesi gjatë të gjithë kohës.

5. Burri nuk mbante të brendshme, Rumani – Një 24-vjeçare rumune kërkoi divorcin nga bashkëshorti i saj pas një viti martese, pasi
burri nuk mbante të brendshme. Në fillim, ky fakt nuk përbënte problem për vajzën, por problemet lindën kur gratë e tjera, pasi mësuan sekretin e burrit, e shihnin ndryshe në fshatin ku ata jetonin.

6. Kryente nevojat në tenxhere, Nigeri – Një grua nigeriane kërkoi ndarjen nga burri i saj, pasi ky i fundit, një pijanec kryente vazhdimisht nevojat e tij personale në tiganë, tenxhere dhe piata. Sipas saj, nuk i krijonte problem pija, por fakti që ishte ajo njeriu që
duhet të lante enët.

7. Humb gruan në poker, Rusi – Andrei Karpov, një banor i qytetit të Murmanskut në Rusi, kur humbi të gjithë paratë në poker, i ofroi lojtarëve të tjerë gruan, të cilën e humbi gjithashtu. Kundërshtari kërkoi çmimin e tij, por gruaja refuzoi të plotësonte detyrimet e bastit të humbur. Kështu, ajo i kërkoi divorcin burrit, pavarësisht lutjeve të tij për t’a nxjerrë nga borxhet.

8. Gruaja shumë e dhënë pas seksit, Gjermani – Një burrë me origjinë turke, banues në Gjermani, u bë gazi i gjykatës kur argumentoi kërkesën e tij për divorc me faktin që gruaja kërkonte vazhdimisht të provonte gjëra të reja në shtrat dhe e detyronte të kryenin seks çdo ditë. Përpara se të ndaheshin, ai u arratis nga shtëpia, për të gjetur pak paqe.

9. Zbulon tradhëtinë në playstation, SHBA – Një ushtar amerikan zbuloi tradhëtinë e gruas pasi erdhi nga Iraku, pas një loje në playstation. Ai pa se midis emrave të familjarëve, në tabelën e atyre që kishin arritur më shumë pikë në lojë, ishte edhe emri i një burri të panjohur. Për çudi, ai luante vetëm gjatë darkave.

10. Divorc dhe rimartesë pas 57-vitesh, Britani – Dy të moshuar, Leslie dhe Elsie, u martuan në vitin 1941, por u ndanë pas 13 vitesh bashkë, pasi grindeshin shpesh. Pranë 90-vjetorit, ata vendosën të martoheshin në muajt e parë të këtij viti. Të rikthyer bashkë pas 57-vjetësh, të dashuruarit pretendojnë se janë shumë më të qetë e të lidhur tani se sa në martesën e tyre të parë.

Albania- Onair

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2011 18:51
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re gay-193x300.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 15 herė.

I jati bos i mafies, djali gay..

Rocco(pseudonimi i tij), është djali i një prej bosëve të klanit mafioz ‘ndrangheta’ në Reggio Calabria. Ai është gay. Për këtë arsye, është detyruar që të arratiset nga shtëpia, pasi të jesh djali i një bosi të një klani mafioz dhe njëkohësisht gay, është e patolerueshme. Rocco është shprehur se i jati nuk do t’ja lejonte kurrë këtë gjë, pasi do ta turpëronte. Madje, ai edhe mund ta vrasë, vetëm që të mbrojë nderin e tij, pasi sipas tij, edhe mafioz, edhe gay, për klanet mafioze është e papranueshme dhe turpëruese

GazetaTema.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Maj 2011 14:05
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re kombetarja-azerbajxhani.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 12 herė.

Shqipëria miqësore me Argjentinën?

Shqipëria mund të zhvillojë një ndeshje miqësore me Argjentinën më 20 qershor në Buenos Ajres, pikërisht në Stadiumin e River Plate.

Duket si një ngjarje e madhe e një kërkesë e cuditshme për skuadrën tonë përfaqësuese megjithatë bisedimet kanë filluar dhe ende nuk ka asgjë të konfirmuar, por ky është një plan i parashikuar edhe nga skuadra argjentinase, për një lloj testi në prag të kupës së Amerikës Latine.

Një kërkesë për një tjetër miqësore ka mbërrritur pranë FSHF-së edhe nga Meksika, por data në të cilën ata kërkonin të zhvillonin këtë ndeshje përkonte me datën e ndeshjes sonë eliminatore të kampionatit europian, pikërisht data 8 qershor, ndërkohë që përfaqësuesja kuqezi do të udhëtojë për në Bosnje Hercegovinë për të zhvilluar ndeshjen më datë 7 qershor.

T.CH

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
Ka ndonje kuriozitete per sportin ketu martesa, ndarje, dashuricka midis lojtareve shqiptare he flerur kerko icik


Bjonde e gjeta nje me nfund , per sportin.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Maj 2011 19:01
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re babies.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 11 herė.

Një nënë pret të sjellë në jetë 12 fëmijë.

Deri tani, nëna që arriti të lindte më shumë fëmijë gjatë një shtatzënie, ishte Nadya Suleman, e cila solli në jetë plot 8 fëmijë, por tabloidi anglez, “The Sun”, boton një lajm tjetër.
Një grua së shpejti do të thyejë rekordin, duke sjellë në jetë 12 bebe.
Sipas reporterëve, gruaja, e cila me profesion është mësuese, është duke pritur 6 djem dhe 6 vajza. Fëmijët e saj janë ngjizur duke ndjekur disa trajtime riprodhueshmërie, pasi gruaja kishte bërë shumë dështime.
Ekspertët britanikë të riprodhueshmërisë konfirmuan shtatzëninë e jashtëzakonshme të gruas në Gafsa të Tunizisë. Ata thanë që kjo shtatzëni është e mundur, por mbart me vete rreziqe kolosale.
Nëna, emri i së cilës nuk bëhet publik, u ka thënë mjekëve se ndihet mirë dhe mezi po pret të përqafojë 6 djemtë dhe 6 vajzat e saj.
Ajo pohon se gëzon shëndet të plotë, por nuk i ndal për asnjë moment kontrollet mjekësore.
Babai, i cili në gazetat lokale përmendet me emrin Marwan, thotë: “Fillimisht ne menduam se gruaja ime do të lindte binjakë, por sa më shumë kalonte koha, aq më shumë fetuse “zbuloheshin”. Dhe sigurisht që gëzimi ynë rritej, ndërsa rritej numri i fetuseve”.
Ai tregon se gruaja e tij ka këmbëngulur të bëjë një lindje natyrale, por ekspertët mjekësorë thonë se kjo gjë është e pamundur.
Ministria e Shëndetit në Tunizi ka pohuar se ata janë të gatshëm ta ndihmojnë çiftin që pret 12 fëmijë, në mënyra të ndryshme.
Doktor Mark Hamilton, nga shoqata e riprodhimit në Britani, thotë: “12 bebe, duket e jashtëzakonshme”.

Rastet e tjera
Në janar, Nadya Suleman nga Kalifornia, "tronditi" botën kur solli në jetë 8 binjakë të shëndetshëm.

Ndërsa në maj, Nuala Conway, një 26-vjeçare nga Dunamore, solli në jetë 6 fëmijë; 4 vajza dhe dy djem. Njëra nga vajzat vdiq në qershor.

Shekulli.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Maj 2011 19:08
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

se kisha pa ket teme.. nice

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2011 20:25
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > "Kuriozitete nga fleurs de l'orne"

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.