Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > amerika kunder europes
Gjithsej 12 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Ndofta ke te drejte Halfo. Megjithate une do te doja kaq shume te isha atje ku jeton ti. :

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2006 14:54
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

Citim:
Po citoj ato që tha football
Ndofta ke te drejte Halfo. Megjithate une do te doja kaq shume te isha atje ku jeton ti. :
mall per greqine plak???

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2006 14:56
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amici di Nessuno
Kompetent

Regjistruar: 12/01/2004
Vendbanimi: Afganistan
Mesazhe: 1613

I pranoj te gjitha sa permend losti dhe me teper votoj "per mendjen e hapur qe kane njerezit". Ky fenomen nuk ndodh kurresesi ne vendet europiane, media dhe propaganda bejne brainwash there. Ne Amerike dhe ne Kanada gjen cdo lloj informacioni dhe ke te drejte te shfletosh dhe lexosh te gjitha opsionet dhe artikujt dhe je i lire te zgjedhesh kush te duket me e llogjikshme

Nuk jam shume dakort me kete paragraf. Red necket ketu jane me te brain washur se kudo. Jetojne akoma me mendesine e luftes se ftohte qe u eshte injektuar mizerisht ne tru nga propaganda amerikane. Po nga nje ane nuk kane faj qeverite se nuk mbahen kollaj nen hyqem 300 milion njerez.

__________________
LA MIA JUVENTUS E' MORTA IL 14 MAGGIO 2006
MA IL MIO SANGUE SARA' SEMPRE BIANCONERO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2006 15:04
Amici di Nessuno nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amici di Nessuno Vizito faqen personale tė Amici di Nessuno't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amici di Nessuno Shto Amici di Nessuno nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amici di Nessuno nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha halfgang
mall per greqine plak???


Greqine plake dhe te re

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2006 15:10
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Citim:
Po citoj ato që tha juve
I pranoj te gjitha sa permend losti dhe me teper votoj "per mendjen e hapur qe kane njerezit". Ky fenomen nuk ndodh kurresesi ne vendet europiane, media dhe propaganda bejne brainwash there. Ne Amerike dhe ne Kanada gjen cdo lloj informacioni dhe ke te drejte te shfletosh dhe lexosh te gjitha opsionet dhe artikujt dhe je i lire te zgjedhesh kush te duket me e llogjikshme

Nuk jam shume dakort me kete paragraf. Red necket ketu jane me te brain washur se kudo. Jetojne akoma me mendesine e luftes se ftohte qe u eshte injektuar mizerisht ne tru nga propaganda amerikane. Po nga nje ane nuk kane faj qeverite se nuk mbahen kollaj nen hyqem 300 milion njerez.



Juve red necket mund te jene brain washer, por rendesi ka si je ti ne vetvete.

Per sa kohe ti brenda vetvehtes je i lire te shprehesh mendimin tend si rezultat i informacionit qe ke marre, sic po e shpreh edhe ketu, me duket se kjo ka me shume rendesi.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2006 15:14
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Definitivisht Europe !

Europa ka histori
Europa ka arsim me standarte super te larta.
Europa ka kulture
Europa ka art
Europa ka politike.
Europa ka mjekesi(mgjth,ketu duhet te kem kujdes pasi ka ca qendra kerkimore ne Amerike qe financohen goxha,mgjth Canada ne kete fushe vazhdon te qendroje ne koke ne kete kontinent).
Europa ka sisteme sociale te cilat i lejojne studentet te mos thyejne trupin si sllever duke bere me nga dy pune.Une s'kuptoj se cili lesh studenti mund te thoje"me pelqen Amerika per studime" kur nivelin arsimor e ka shume me poshte se Europa e qe ju duhet dhe te punojne si dreqerit.Ketij si them objektivizem une.

Anet negative:
Ka me teper racizem(edhepse personalisht se kam ndjer).
Jane pak me te ndaluar si mentalitet(mgjth kjo eshte pasoje e historise mijera-vjecare)

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2006 15:16
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Une jam per kombinejshen

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2006 15:31
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Citim:
Po citoj ato që tha analistja
Une jam per kombinejshen


Edhe une jam per nje combination te tille.

P.Sh. Nje supozim: Martesa e nje Europiani me nje Amerikan (Kanadez akoma me mire se eshte nje nderthurje me e mire e te dy kontinenteve) i zgjidh me se miri te gjitha keto ndryshime. Problem mbetet edukimi shkollor i femijve, ne Europe apo ne Americe? We'll find that later:

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2006 15:55
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha football
Problem mbetet edukimi shkollor i femijve, ne Europe apo ne Americe? We'll find that later:

She-she
Po urime kalamaja,urime

P.s.Meshkujve s'ju mban goja arret jooo :p

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2006 16:09
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

ja keshtu lindi dhe femija i pare qe i vune emrin Renato.. shkurt NATO..

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2006 16:11
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:12 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > amerika kunder europes

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.