Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Mitomania dhe shpifjet...
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
nuk e marr si ndienje inferioriteti nga nje njeri qe se njoh qe se kam moter vella ,shok jete genjeshtrat e tyre do me vrisnin me te vertet...por se me genjen nje njeri per te arritur qellimet e tij/saj me hiqet mike e nga mbapa ma fut sa krahu sme prek fare as me lendon ...jo nje njeri me pak jashte jetes time .


Ne psikologjie thuhet qe mitomania eshte tendenca te genjesh, deri aty sa mund te prishesh per nje kohe te gjate jeten socjale...
Ka raste qe mitomania mund te jete e rrezikshme, psh ne prishjen e çifteve... Thuhet gjithashtu qe vjen si rrjedhoje sepse mitomani ka frike nga reagimi i realitetin (psh zhvleresimit) duke e pranuar ate.

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA

para disa kohesh mora vesh qe nje femer eshte 8 vjet e martuar dhe hiqet ne forum si beqare dhe me e keqa burrin e kam pak si kushuri ...cte bej ...them se ka nje motiv te mire per te genjyer ndoshta ...ah harrova jam mitomane une qe po e genjej kushon ...



O Biode sa njoh un ketu ne forum qe jan te martuara me femije, te medhenje, dhe hiqen si beqare...
Mendoj se kjo nuk hyne tek mitomania, por thjeshte tek genjeshtra... Njeriu genjen sepse kerkon ti shpetoj nje situate, te mos lendoj dike...etj
Ne rastin e mikes tende ajo genjen per te mbrojtur anonimitetin...
Nuk mendoj se ka te bej me te shoqin ose me dashurine qe mbart per te...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 13:54
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Hemmmm .......... na thoni ca emra o njerez mos na lini ne erresire ...........

p.s. Agata ....... ti je e martume?????????

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 14:08
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha turll
Hemmmm .......... na thoni ca emra o njerez mos na lini ne erresire ...........

p.s. Agata ....... ti je e martume?????????



ahahaha kam bashjetuar me dike turll por jam ndare...

Megjithate ai eshte shoku me i mire qe kam, dhe cdo dite me lutet qe te jetojme perseri bashke, jo me larg se dje e kisha ne shtepi...

Me thuaj cfare lidhje ka kjo me temen? E pse je kaq kurjoz?

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 14:26
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha agata


ahahaha kam bashjetuar me dike turll por jam ndare...

Megjithate ai eshte shoku me i mire qe kam, dhe cdo dite me lutet qe te jetojme perseri bashke, jo me larg se dje e kisha ne shtepi...

Me thuaj cfare lidhje ka kjo me temen? E pse je kaq kurjoz?



Nuk ka lidhje me temen ......... vazhdim i muhabetit qe u be me siper ............ .
Pastaj ........ une jam i interesuar per grate e martuara .............. (gjynof qe nuk je ......... )

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 14:46
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Mitomanet

Kam njohur nja dy persona te tille, te dy me prejardhje nga i njejti shtet, nje femer dhe nje mashkull. Por i kam njohur ne periudha te ndryshme, edhe pse karakteristikat ishin identike.

Besoj keta njerez fillojne genjeshtrat rastesisht ne nje pike te jetes. Ndoshta per gjera te vogla fare. Por kjo i ben te kuptojne se bota qe jetojne mund te jete bujare, mjafton te thuhen gjerat e duhura. Keshtu perzjejne gjithmone e me shume realitetin me nje bote hipotetike, psh si do donin te ishin, cfare pune do donin te benin, cfare shkolle, ku kane jetuar me pare etj. Pershtaten shume me njeriun qe flasin dhe kjo i ben kameleonte te zote.

Perfitimet vijne shpejt, sepse personi nuk eshte me ai njeriu i thjeshte, i rendomte, qe s'ka asgje per te ofruar. Ai ofron fantazine e tij, ecen ne ekuliber mes eventeve reale dhe atyre imagjinare. Eventet reale duhen gjithmone. Nuk genjejne asnjehere 100%, genjejne pjeserisht, perzjejne realitetin me genjeshtren, ne menyre qe zbulimi te jete tejet i veshtire. Mundesisht te varet interpretimi i realitetit. Por nuk varet nga interpretimi, sepse genjejne per gjera fizike, per vendet ku kane qene, ku jane, per fakte te pamohueshme.

Besoj me se shumti se ketyre njerezve i mungon mekanizmi feedback ne fillimet e "sindromes". Kujtojne thjesht se eshte nje loje fjalesh gjithe jeta. Nuk kerkojne stabilitetin e nje shoqerie, perkundrazi ndryshojne shoqerine shpesh, sepse nuk i intereson te jene apo te kene shtylla te perhershme. Personalisht me jane dukur qenie te abandonuara, tip minjsh, qe verdallisen nga nje kanal ne tjetrin dhe jetojne me mbeturinat tona. Sepse kurre nje mitoman nuk mund te haje ushqimin e shpirtit, maksimum ha levoret e lekures qe krruhen kollaj me genjeshtra ditore.

Pra per mua ekzistojne, dhe ky eshte interpretimi im mesa i kam njohur.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 14:56
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ka edhe nje kenge italiane qe i pershtatet: "Il conformista". Flet tamam per ate lloj kameleonti qe pershtatet me çdo njeri, çdo politike dhe çdo kohe.
http://www.youtube.com/watch?v=YlwZkD45Umk

Nga teskti:
Eshte nje kafshe goxha e perhapur
Qe jeton me fjale muhabetesh
Qe naten enderron endrrat e te tjereve
Dhe diten shperthen ne festen e tij
E cila konsiston ne paqen me boten
Dhe hapjen e rruges duke plluskuar

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 15:08
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

nuk jane te sadisfaksionuar nga realiteti i tyre dhe kerkojne arratisje ne iluzione - ka emer per keta njerez e ky emer eshte genjeshtare patologjik.
Kam hasur ne njerez te ketille e reagimi i pare ka qene 'perse te me genjejne per gjera boshe, kaq respekt kane per miqesine tone sa me paturpesi me genjejne per mustaqet e Celo Picarit?" dmth jam ndjere si viktima por kuptova qe nuk e bejne qellimisht te viktimizojne bashkebiseduesin por e bejne ti ngrene 'vlerat' vetes, te bejne interesantin e te duken te arrire si individe - kur realiteti eshte krejt i kundert.
Per gjynah.

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 16:09
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Mua per vete s'me bejne shume pershtypje ........ i le te flasin ..... i pjesetoj me nja tre zero ....... ene mbaroj muhabeti ........ .

p.s. do e boj njeri ate elenkun e grave te martume te forumit apo jo?????? Hapni nje teme me vete po deshet ......... vetem mos i lini robt injorante .........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 16:21
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha cupka
nuk jane te sadisfaksionuar nga realiteti i tyre dhe kerkojne arratisje ne iluzione - ka emer per keta njerez e ky emer eshte genjeshtare patologjik.
Kam hasur ne njerez te ketille e reagimi i pare ka qene 'perse te me genjejne per gjera boshe, kaq respekt kane per miqesine tone sa me paturpesi me genjejne per mustaqet e Celo Picarit?" dmth jam ndjere si viktima por kuptova qe nuk e bejne qellimisht te viktimizojne bashkebiseduesin por e bejne ti ngrene 'vlerat' vetes, te bejne interesantin e te duken te arrire si individe - kur realiteti eshte krejt i kundert.
Per gjynah.



edhe une me ty jam cupke

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 16:22
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha turll
Mua per vete s'me bejne shume pershtypje ........ i le te flasin ..... i pjesetoj me nja tre zero ....... ene mbaroj muhabeti ........ .

p.s. do e boj njeri ate elenkun e grave te martume te forumit apo jo?????? Hapni nje teme me vete po deshet ......... vetem mos i lini robt injorante .........



mos harroni burrat e martuar dhe ata qe kerkojne nuse too

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 16:28
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:15 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Mitomania dhe shpifjet...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.