Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Ekspozimi i flamurit Shqiptar ne makinen tuaj..
A e mbani flamurin Shqiptar ne makinen tuaj?
Po
Jo
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Hi Petter

Nga fundi e kishe kap problemin

Privatesia eshte nga gjerat me te shtrenjta ne ambjent shqiptaresh. Vijme nga shoqeri klanore (lexo Mustafa Nanon) dhe merremi akoma me thashetheme. Edhe ketu ne forum... ti e di mire besoj...

Prandaj, te mos duash te behesh objekt pergojimi nuk eshte kompleks inferioriteti, eshte normale. Tema e krenarise eshte me vete dhe e kemi folur. Ketu veçse do i hapnim pune vetes te merremi prape. Por meqe jemi tek komplekset, mendoj se krenaria presupozon tamam nje kompleks hierarkie, superioritet absolut, pa kushte, pa reflektim. Dhe shpesh lind pikerisht nga inferioriteti, dekadenca e nje populli (siç lindi ne Gjermani pas luftes I boterore).

Nje person i lire nga komplekset hierarkike nuk ka nevoje per krenari etnike, eshte OK me boten, as poshte as lart, ne vendin e tij.

Megjithate, eshte veshtire te bashkoj idene qe je krenar nga vjen, por njeh shqiptaret nga fytyra. Cfare shenje mbajne ne fytyre qe mund ti njohesh krenarisht?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2010 18:49
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ja dhe ekspozimi i flamurit shqiptar... ne Shqiperi

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re xhamia2.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 41 herė.

Sa ma cuan kte fotografine. Besoj i ka gjithe elementet e krenarise...

Foto e fresket...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2010 18:54
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Ne makine nuk mbaj, por mendoj ta mbaj ne shpine shume shpejt, tattooed

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2010 19:10
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AIR-FORCE-ONE
deri ne vdekje politike

Regjistruar: 01/02/2004
Vendbanimi: U.S.WASHINGTON
Mesazhe: 663

AlbaniStan

Cfar kontrasti Flamuri ,Skenderi ,dhe Xhamia . dhe populli qe e ka mbrojtur historin me shpate ne dore ....

__________________
"Njė burrė mund t?i japė dinjitet rangut tė tij, por asnjė
rang s?mund t?ia shtojė dinjitetin njė burri ? "

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2010 19:15
AIR-FORCE-ONE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AIR-FORCE-ONE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AIR-FORCE-ONE (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė AIR-FORCE-ONE't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: AIR-FORCE-ONE Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

kam 3 flamuj nje te tirones dhe nje te elbasanit e nje te shqiperise i bej me stine kur vjen pranvera vej elbasonin kur vjen dimri tironen e kur loz kombetarja ate shqiptar ...e sinqerisht as me plas shume se cfare do thone shqiptaret e tjere sepse keto te shkrete qe jan ketu kan aq halle sa nuk e dine ku kan koken jo te merren me mua ...sa per italianet nuk eshte problemi im te thone cte duan ...jam shume shume krenare ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2010 19:19
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petter
kazmolog

Regjistruar: 20/07/2009
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 2058

Re: Hi Petter

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Nga fundi e kishe kap problemin

Privatesia eshte nga gjerat me te shtrenjta ne ambjent shqiptaresh. Vijme nga shoqeri klanore (lexo Mustafa Nanon) dhe merremi akoma me thashetheme. Edhe ketu ne forum... ti e di mire besoj...

Prandaj, te mos duash te behesh objekt pergojimi nuk eshte kompleks inferioriteti, eshte normale. Tema e krenarise eshte me vete dhe e kemi folur. Ketu veçse do i hapnim pune vetes te merremi prape. Por meqe jemi tek komplekset, mendoj se krenaria presupozon tamam nje kompleks hierarkie, superioritet absolut, pa kushte, pa reflektim. Dhe shpesh lind pikerisht nga inferioriteti, dekadenca e nje populli (siç lindi ne Gjermani pas luftes I boterore).

Nje person i lire nga komplekset hierarkike nuk ka nevoje per krenari etnike, eshte OK me boten, as poshte as lart, ne vendin e tij.

Megjithate, eshte veshtire te bashkoj idene qe je krenar nga vjen, por njeh shqiptaret nga fytyra. Cfare shenje mbajne ne fytyre qe mund ti njohesh krenarisht?




Te njofesh shqiptaret ne rruge nuk ndjen ndonje krenari, mos ngatrro kekun me byrekun. Krenar ndjehemi kur degjojme per shqiptare qe kan sukses ne fusha te ndryshme te jetes. Ashtu si ndihemi dhe keq kur degjojme gjera te keqija qe bashk-kombasit tane bejne, po kjo gje mua personalisht sme bejn te ndjehem me turp qe jam shqiptar, pasi krimet apo mashtrimet e bera nga shqiptaret zen nje % shume shume te vogel ne krahasim me shtetas te kombeve te tjera. Ketu nuk po shfaq askush krenari etnike pasi spo ngrihet ndonje te thot qe ne jemi populli numer 1 apo nr 10. Thjesht seshte turp te jesh shqiptar dhe ska lidhje fare me komplekset hierarkike. Shenje ne fytyre nuk mbajne, po kur shof Tonin qe kercen veshur me flamurin shqiptar, kjo me ben krenar. Kur shof qe neper sfilatat me te bukura te botes F.Berisha eshte drejtor fotografie, kjo me ben te ndihem krenar. E shume te tjere qe njifen boterisht, dhe per mire.


Nuk besoj se debora do behej objekt thashethemesh nq se do identifikohej si shqiptare. Jam i bindur qe po ta shof ne rruge do me jap pershtypjen si shqiptare nga pamja, dhe pervecse ne mendjen time ndoshta mund te shkoj nje mendim i shkurter pak sekondesh ( duket shqiptare, dhe qeka shume kinge ) tjeter gje nuk shkon. Nuk e di se ku jeton debora dhe cfare komuniteti shqiptaresh ka prane, po jo te gjith meren me thashetheme, sepse shumices nuk i intereson se ca ben ai apo ajo.



Jam i bindur qe debora shef punen e vet, dhe sbesoj se po ta shofin me ndonje flamur shqiptar ne xham te makines apo ne celsa te shpis do behet objekt pergojimi.

Ty te pelqen privacia jote, por harron qe ne menyre indirekte ti cenon jeten private te shqiptarve ne pergjithesi me shkrime te tilla. Qe shqiptaret jan keshtu, qe jan ashtu, qe jan thashethemaxhinj, qe jan kriminela, e ne itali vetem ti je shqiptari vetem me mendime e kulture europiane e pjesa tjeter jan krenar etnik, vrases, pa kulture, tani doli qe paskemi dhe probleme hierarkike, lol.

Kur shkon ne Shqiperi, si cfare kombasi prezantohesh ne dogane?

__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2010 19:21
Petter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petter Shto Petter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Sa shume e trashni dhe ju. Nuk dua pra te dine qe kete makinen qe po ecen ne rruge po e nget nje Shqiptare. Nuk dua te terheq vemnendjen e Shqiptareve kur kaloj. Ata qe me njohin me njohin si me flamur si pa flamur, se ma kane pare makinen diku.
Nuk me pelqen mbajtja e flamureve ne makine. Ne shtepi e kam nje te vogel mbi tavolinen e komjuterit kaq. Pse duhet ti bejme kaq shume reklame ne nje vend te huaj? Amerikanet jane ne vendin e tyre dhe nuk mbajne. Mos flasim per ata Shqiptare qe perdorin per nje fare kohe targa Shqiperie. Kam hap syte kur kam pare nje te tille per here te pare. Targe Korce ka qene. C'kuptim ka?

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2010 19:33
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*
Sa shume e trashni dhe ju. Nuk dua pra te dine qe kete makinen qe po ecen ne rruge po e nget nje Shqiptare. Nuk dua te terheq vemnendjen e Shqiptareve kur kaloj. Ata qe me njohin me njohin si me flamur si pa flamur, se ma kane pare makinen diku.
Nuk me pelqen mbajtja e flamureve ne makine. Ne shtepi e kam nje te vogel mbi tavolinen e komjuterit kaq. Pse duhet ti bejme kaq shume reklame ne nje vend te huaj? Amerikanet jane ne vendin e tyre dhe nuk mbajne. Mos flasim per ata Shqiptare qe perdorin per nje fare kohe targa Shqiperie. Kam hap syte kur kam pare nje te tille per here te pare. Targe Korce ka qene. C'kuptim ka?



ti vete e ngrite si diskutim debore , pastaj ti thua se dhe ne shpi nje te vockel paske

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2010 19:45
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Nuk besoj se mbajtja apo mosmbajtja e nje flamuri shqiptar ka lidhje me krenarine. Te pakten per mua personalisht.

Une nuk kam asnje arsye te dal me flamur neper rruge, ta bej tatoo apo ta mbaj si varese ne celesa.. Mbajtja e flamurit nuk te ben as patriot, as krenar per vendin tend dhe asgje prej gjeje. Ai tregon thjeshte deshiren tende per te mbajtur nje flamur,kaq. Une psh kam rroba me falumrin e Frances dhe varesja ime e celesave eshte kulla e Parisit.

Ka vende per te treguar patriotizmin dhe krenarine per flamurin dhe vendin tend besoj.
Une per vete e kam ngritur flamurin shqiptar vetem ne nje konkurim qe beme ne nje vend te huaj me korin e kishes. Aty po qe e kam valvitur, sepse kisha nje arsye. Dhe nuk e bera per ceshtje krenarie edhe pse normlalisht krenari kishte perderisa beme nje perfaqesim dinjitoz qe u duartrokit shume...

Por jam dakort edhe me mendimine Fajes qe thote eshte ceshtje privatesie. Duhet kuptuar qe disa njerez per nje apo disa arsye duan qe te mbesin anonime, te mos identifikohen nga valvitja e flamureve..

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2010 19:48
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha SmoKer`


ti vete e ngrite si diskutim debore , pastaj ti thua se dhe ne shpi nje te vockel paske



Ne shtepi jam dakort po jo ne vende publike te nje vendi te huaj. Burri im mbante te makina e vjeter. E ndaloi burrin tim nje polic dhe e pyeti per flamurin, Ce ke ate? Burri im u ofedua per menyren se si e pyeti. Po cfare pret ti? i thashe une Amerikaneve u mjafton flamuri i tyre. Nuk kane pse i njohin te tjerat.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Modifikuar nga Deb* datė 17/03/2010 ora 20:27

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2010 19:50
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:45 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Ekspozimi i flamurit Shqiptar ne makinen tuaj..

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.