Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Cudirat e figurave te shquara!
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
aquila
Anetar i ri

Regjistruar: 22/07/2007
Vendbanimi: italy
Mesazhe: 29

"Heroi", qe vdiq me dinjitetetin e budallait.(enveri)
"Hero" qe riprodhonte heronj per ndertimin e socializmit si Fuat Cela qorr pa sy, i cili bente 365 dite pune ne vit.
Si traktoristi Qose me kembe prej druri, qe punonte per vitin dy mije.
Mos te harojme dhe Pal Vaten qe u be me hero se e bija, duke pritur dhe percjell rinine shqiptare, neper aksionet kombetare te kthyera ne getot e socializmit.

Ky "hero"qe riprodhonte heronje i cili me diktatin e tije te pa meshirshem te sofistikuar nen emer te popullit , e beri kete popull te qante ne brendesin e tije , dhe te qeshte njekohesisht si Guimpleni HYGOIT me buzet e prera nga padroni i vete ,per te pasur sukses ne arenen e cirkut.
Kjo ka qene madheshtija me e perkryer e kesaj figure te "cmuar"
qe kompozoi operen me te cuditeshme tragji-komike te botes.
Ai nuk na kishte prere vetem buzet, por na kishte vene dhe zyzet magjike, ku e zeza transformohej gjithmon ne te bardhe.
Mjer kush i hoqi ato zyze...........................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

__________________
mos mirenjohja=poshtersi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Korrik 2007 23:41
aquila nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aquila Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aquila (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aquila Shto aquila nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aquila nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Cudirat e figurave te shquara!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.