Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Shqiptari me i madh i te gjitha koherave Vlerėsimi i Temės: 8 votime, mesatarja 3.25.
Gjithsej 19 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
botaed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/01/2003
Vendbanimi: londer angli
Mesazhe: 190

shqipetari me i madh i te gjitha koherave

jepni dhe ju mendimin tuaj dhe rendisni dhjete apo me shume shqipetaret qe mendoni jane me te medhenjte e te gjitha koherave sipas rradhes.

__________________
E MARTE 8 QERSHOR 2004
DITA ME E ZEZE NE HISTORNE E POLITIKAVE NDERKOMBETARE.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Dhjetor 2003 20:46
botaed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė botaed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me botaed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: botaed Shto botaed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto botaed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
botaed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/01/2003
Vendbanimi: londer angli
Mesazhe: 190

1-GJERGJ KASTRIOTI (SKENDERBEU)
2-ISMAIL QEMALI
3-ENVER HOXHA
4-AHMET ZOGU
5-ALI PASHA
6-NAIM FRASHERI
7-FAN NOLI
8-ABDYL FRASHERI
9-NENE TEREZA
10-ISMAIL KADARE

__________________
E MARTE 8 QERSHOR 2004
DITA ME E ZEZE NE HISTORNE E POLITIKAVE NDERKOMBETARE.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Dhjetor 2003 18:44
botaed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė botaed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me botaed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: botaed Shto botaed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto botaed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

top ten

1-Skenderbeu
2-Fan Noli
3-Nene Tereza
4-Ismail Qemali
5-Naimi
6-Migjeni
7-Vace Zela
8-Spiro Moisiu
9-Anton Ceta
10-Andon Zako Cajupi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2003 21:50
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qorri
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 26/12/2003
Vendbanimi: ketej nga bregu i lumit
Mesazhe: 250

1)GJERGJ KASTRIOTI SKENDERBEU
2)ALEKSANDER MOISIU
3)AHMET ZOGU
4)ENVER HOXHA
5)ISMAIL QEMALI
6)FAN NOLI
7)MIT'HAT FRASHERI
8)FAIK KONICA
9)NENE TEREZA
10)ISMAIL KADARE

__________________
I SAY WHAT I THINK AND I DO WHAT I SAY

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Dhjetor 2003 16:44
qorri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qorri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qorri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qorri Shto qorri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qorri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

Question

P.S Me falni qe dola ca nga tema.Per mua jane keta:
1.SKENDERBEU
2.ENVER HOXHA
3.ISMAIL QEMALI
4.NAIM FRASHERI
5.F.S.NOLI
6.CAJUPI
7.ALI PASHE TEPELENA
8. JERONIM DE RADA
9. NENE TEREZA
10.REXHEP QOSJA

Modifikuar nga volter datė 17/03/2005 ora 14:52

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2004 20:52
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
roke
me AC MILAN ne zemer

Regjistruar: 19/07/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 2397

Thumbs down

Elbasanlli20003!Duhet te kesh parasysh se qe te jesh nje person i njohur per tu shenuar ne renditje duhet te vdesesh,keshtu qe hiqe nanon dhe N.Ceken nga lista.Co atje KAKAMIN dhe Mandelen e Elbasanit.....
Per mua sipas ndryshime radikale ne shtetin shqiptare,sipas filmave dhe historise me hope ,Skenderbeun,sipas asaj qe eshte me afer ne kohe,ISMAIL QEMALIN.Per mua ja disa nga figurat me te shquara:
ISMAIL QEMALI
SKENDERBEU
NAIM FRASHERI
FAN NOLI
ENVER HOXHA(DUAM S'DUAM 50 VJET MIKU NE KRYE)
ALEKSANDER MOISIU
GJENERAL GRAMAFONI(Kjo e fundit nuk quhet)

__________________
respekte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2004 11:47
roke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė roke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me roke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: roke Shto roke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto roke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cika
Anetar i ri

Regjistruar: 14/01/2004
Vendbanimi: Taslixhe, Prishtine
Mesazhe: 1

Shqiptari-ja me e madhe e te gjitha koherave: Nene Tereza

Nena Tereze,

Skenderbeu

Ismail Kadare

Modifikuar nga volter datė 17/03/2005 ora 14:54

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2004 15:01
Cika nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cika Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Cika (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cika Shto Cika nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cika nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kacurrele
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 21/01/2004
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 55

Une mendoj se te gjithe kane vedin e tyre ne historine e shqiprise se kane bere dicka,po dhe ti heqesh hakun enver hoxhes,nuk eshte e drejte aman se edhe ai ka bere per shqiperine ne nje menyre qe ne sna pelqen apo jo aman ka bere dicka................

__________________
nese dashuria sdo kish emer,sdo te doja me gjithe zemer

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2004 17:35
kacurrele nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kacurrele Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kacurrele (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kacurrele't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kacurrele Shto kacurrele nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kacurrele nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
enkelea
Anetar i ri

Regjistruar: 29/01/2004
Vendbanimi: suedi
Mesazhe: 1

Kritike per Kacurrelen mbi ceshtjen e Enverit

Kacurrele, edhe Stalini e industrializoi Rusine por vrau 20 miljone vete. Sipas teje ajo eshte menyra e duhur per te zhvilluar bje komb apo menyra demokratike e ndjekur nga gjithe Evropa perendimore. Enveri ishte fatkeqesia me e madhe per shqiperine, qe e mbajti ne erresire deri ne vitet 90. NE kemi pasur nje histori shume te dhimshme, por neqofte se ne do te kishim qene shtet demokratik sote do ishim ne Bashkimin Evropian e nuk do iknim refugjat ne Greqi e Itali, e ti pastronim banjot atyre.

__________________
E verteta varet nga humori i fundit i njeriut-Oscar Wilde

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2004 22:37
enkelea nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė enkelea Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me enkelea (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: enkelea Shto enkelea nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto enkelea nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ThE_MaStEr
AlOnE

Regjistruar: 18/12/2003
Vendbanimi: MaD CiTy
Mesazhe: 403

O jim po ik o se3 ku merr vesh ti per keto gjera ,,,,

Doja te thoja vetem se e keqja e shqiperise eshte se te gjithe "shqiptaret e medhenj " kane bere gjera te medha ne vende te tjera dhe "te huaj te medhenj" kane bere ndryshime te medha ne vendin tone
PO per mua kjo eshte me mire :
1.SKENDERBEU
2.ISMAIL QEMALI
3.NAIM FRASHERI
4.F.S.NOLI
5.CAJUPI
6.ALI PASHE TEPELENA
7. JERONIM DE RADA
8. NENE TEREZA
9.REXHEP QOSJA
10.Bakua

__________________
For what i say my love may become true,
In your eyez, i see the hope, I love U

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2004 23:15
ThE_MaStEr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ThE_MaStEr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ThE_MaStEr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ThE_MaStEr Shto ThE_MaStEr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ThE_MaStEr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:41 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 19 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Shqiptari me i madh i te gjitha koherave

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.