Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Chati > Dhoma #Shqiperia > Arkiva > shifeni pak
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kolgecaj
Anetar i ri

Regjistruar: 04/11/2008
Vendbanimi: norvegji
Mesazhe: 6

shifeni pak

@Gjino>ato MOTRAT e ca ti maj pragu i shpis atij trimit
* +PoWeR (Albania@FD66C52C.90161655.AE351434.IP) Quit (Broken pipe)
* UnreaL sets mode: -R
@Gjino> ato MOTRAT e ca ti maj pragu i shpis atij trimit

une per nje fjal shum me te vogel se kto u hoqa permanent nga vet ky person qe tani perdor kete fjalor dhe sop-at bejn sikur nuk shikojn
plus qe nuk lejohet nga rregullorja qe nje aop te bej kick me ofendim

-» Zhapiku U Be Kick Nga Ndihme - [jasht Ti Pler (liqeni_pg)]

shifi pak keto te nderuar shok ose zoterinj se mbase sdoni te me keni shok


FLM PRES REAGIMIN TUAJ

__________________
hehehehe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shkurt 2009 20:46
kolgecaj nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kolgecaj Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kolgecaj (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kolgecaj't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kolgecaj Shto kolgecaj nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kolgecaj nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfa-5
@per

Regjistruar: 18/10/2004
Vendbanimi: Ne zemren e gjithkujt!
Mesazhe: 106

Ca reagimi pret ti me lale, ti ke i muj duke flodu me sharje ne main per ket tashti hap tem ktu. Sikur se dim ne qe po i bo ti flodet qe po hiqesh si i nershem ktu. I shofim dhe i dim tgjitha. Shaj ter diten ti e prit se do te thot flm.
Ti u hoqe po ti do me gjyku nje server i vetem me ane te flodeve. Jo mer se nuk ecet kshu. Jepi drejtim flodeve, kerkoi dhe falje personit ne fjal edhe hajde hap temen pastaj e fol per acc.
Ca te mbjellesh do korresh.
Ca jan tema pa vlere do mbyllen ose do fshihen.

__________________
° ® Rėndėsia e njeriut nuk matet me vendin qė ai zė ... Por me boshllėkun qė ai lė kur ikėn ... ® °

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2009 11:19
alfa-5 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfa-5 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfa-5 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfa-5 Shto alfa-5 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfa-5 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Se dija une qe operatoret mund te bejne dhomen "far west" kaubojsash duke share si ti vije meqe te tjeret bejne flood. Me cfare llogjike dhe rregullore pranohet kjo?

Problemi i kolgecaj qe ben flood eshte tjeter dhe zgjidhet ndryshe. Kolgecaj, dje te kerkova online nuk te gjeta. Nuk e kuptoj pse gjithe cunat ne fillim jane gallate dhe pastaj bien ne keto nivele sapo fillojne te merren me accesse (dhe me vjen keq per kete). Ti ke qene grup qejfi per muhabet, s'e kuptoj pse je fut ne kete llogjike per te share dike dhe krijuar probleme ne server. Di vetem te them se s'do fitosh gje kurre nga keto, perkundrazi, do humbasesh ti mikpritjen dhe ne ty. Accessi eshte opsional dhe po deshen ta heqin ca problemi ka? Pse duhet bere gjithmone pune shqiptaresh, qe kthejne chatin ne lufte per pushtet?

Ndersa problemi i operatorit qe shan eshte tjeter. Nuk ka pse justifikohen problemet me njeri tjetrin. Dhe meqe founderi dhe sopet nuk dine te bejne punen e tyre atehere do nderhyjne adminet ne server dhe do bllokojne dhe do nxjerrin pseudonimet qe shajne ne main here tjeter. Qe ta keni te qarte qe dhoma #shqiperia nuk eshte hapesire personale ku mund te beni si te doni kur keni access dhe drejtesia nuk aplikohet sipas rregullit "te nenes" dhe "te njerkes".

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2009 13:09
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kolgecaj
Anetar i ri

Regjistruar: 04/11/2008
Vendbanimi: norvegji
Mesazhe: 6

o fajtori ngjo nuk osh problemi ke access sesa ke sjellja e ca si puna e kti liqeni kerko me privatizu chat une online jam per dite me nick Zhapiku dhe folem

__________________
hehehehe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2009 18:17
kolgecaj nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kolgecaj Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kolgecaj (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kolgecaj't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kolgecaj Shto kolgecaj nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kolgecaj nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfa-5
@per

Regjistruar: 18/10/2004
Vendbanimi: Ne zemren e gjithkujt!
Mesazhe: 106

Faje nuk me ke kuptu aspak ne postim qe kam bere.
Nuk thash se operatoret mund ta kthejne dhome kaubojsash duke share por e kisha qe kur ti shan ter diten dhe fut klone me te shara ter diten se kta tani jan ber dhe eksperta ne klone e flode i madh e i vogel atehere cfar pret ky nga operatori se do e lej brenda ? Per sa i perket sharjes nga operatori do merren masa dhe ti e di mire qe un kto gjera si toleroj. Puna esht qe ska pse te shkoje operatori tek ky ne pv sic thot ky por ky te shkoj tek ai e ti kerkoj falje, biles dhe ktu kur te shkruaj te kerkoj nje falje per te gjith sepse na ka acaru nervat me kto gjera. Rasti konkret dje mbasdite bllokoi te dy kanalet me klone.
Kjo pun tani nuk esht thjesht mes ktyre te dyve por mes gjith neve qe mbrojm serverin. Sepse tek sa un rri lart duke monitoruar e vjen ti tall menderen me klone e shan si te doje a thu se aty ska njeri, kjo sikur nuk shkon. Zhapiko der tani un ste kam prek me dore dhe kam bere sikur nuk shikoj per te te len te kuptosh po ti jo qe spo kupton po po vazhdon me tenden dhe nese do shikoj flode e klone kundrejt liqenit do te nxjerr un i pari, ne rradh te pare do humbesh ti se do humbasesh shoqerine me shum persona, e pastaj do humbim ne uzerin qe je ti. I thon nje fjale: Burri qe esht burre nje here flet e nje fjal ka.
Ti po flet dy here dhe po bjen ne kontradikte me ato qe thua, kjo sepse kur bisedove me mu dje ne pv me the te heqin permamentin dmth te te rikthejne ne staf gje qe mu sme duket normale sepse tek sa ti flodon e klonon cdo dite me te shara, tani ktu i thua fajes sesht problem acc, mos ja fut kodra mbas bregut tani po rri drejt e fol mire... Ne staf me acc nuk kthehesh sepse kam nje parim qe flodistat skam deshire ti kem brenda ne staf. Ndac te te vij mire ndac te te vij keq.
Te ta kthej pak kundra pyetjen, ky qe shan ti ka familje dhe esht ca ne moshe si cun, per ty se di sa je. Ti permend sjelljen e ktij, po kto qe ben ti ca sjellje jan ? Si ta marr un njeri me dy ftyra? Se mu, fajes e x-sit etj i flet mire, ktej nga ana tjeter shan, flodon, fut klone ... Ca sjellje esht kjo e jotja? Te rrim drejt e te flasim mire.
Dhe un habitem cne persona si ti qe mu me kishin fol dhe mire per ty arrijn ne kte degradim? Ka nje pergjigje kjo qe esht manija per pushtet dhe acc ...
Ndaj liqenit do merren masa, ndaj teje nese shof qoft nje sharje te vogel kundrejt cdo kujt do dalesh jasht.
Kaq kisha un. Te shkruj me shum esht e tepert!

__________________
° ® Rėndėsia e njeriut nuk matet me vendin qė ai zė ... Por me boshllėkun qė ai lė kur ikėn ... ® °

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2009 11:30
alfa-5 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfa-5 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfa-5 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfa-5 Shto alfa-5 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfa-5 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
liqeni_pg
LIQENOR

Regjistruar: 23/01/2008
Vendbanimi: pogradec
Mesazhe: 33

hmmmm

Do i bie shkurt fare:


Ky tipi seshte kolgecaj qe ka pas kte nick por eshte tropojani^suedi se me kolgecen qe ka pas hyr ne chat kam pas muhabet dhe ka mosh tye pjekur nuk ben kshu budalliqe ti shoku i mbare se ke 3 muaj me floode dhe ju jeni tipa qe sbeheni me njeres ju jeni cuna te degjenerum per mua::

Un te them kaq gjo ne qofte se ti je kaq trim sa tregohesh me floode ec e me kap live se te jop adres e gjitha se ku jam un ose car lagje pogradeci jam ok shoku i mbare por ju jeni cerra qe shani nga mbas ekrani sic ta thash e me siper ec e me fol live se te jap adres un e hajde me shaj live po te jesh aq trim.


Respekte

__________________
U poqen fiqte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2009 15:15
liqeni_pg nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė liqeni_pg Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me liqeni_pg (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: liqeni_pg Shto liqeni_pg nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto liqeni_pg nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
liqeni_pg
LIQENOR

Regjistruar: 23/01/2008
Vendbanimi: pogradec
Mesazhe: 33

prap

Po shtoj dhe dicka tjeter ne lidhje me kicket kicket ndaj meje nuk jan ber ne dhomen shqiperia por jan ber tek ndihme se ne ndihme ka shum OPERATORE qe e ndimojne kte i heqin ban hyn ky trimi e shan nga ti vije per mbare un e di qe kam ber gabim me kto kicket me ofeze por nuk durohet edhe kaq te beje si ti doje qefi ktij pse ca o ky kshu mos vall na beka vez te kuqe dhe se dime ne::

Sic e kam permend me siper nuk eshte kolgecaj ky por eshte Tropojani^Suedi ne qofte se e mbani ment kte nick ai qe ka perdor nick kolgecaj me par kam pas shum muhabet dhe ka nje mosh te pjekur qe si kane hije kto budalliqe qe ben ky qe flet me nick te nji tjetri kshu ta shperdoroje ne kte lloj menyre se ai qe e ka perdor kte nick ka qen cun i respektuar nga ana ime:::

__________________
U poqen fiqte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2009 15:41
liqeni_pg nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė liqeni_pg Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me liqeni_pg (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: liqeni_pg Shto liqeni_pg nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto liqeni_pg nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
liqeni_pg
LIQENOR

Regjistruar: 23/01/2008
Vendbanimi: pogradec
Mesazhe: 33

?

po citoj se cfar ka then alfa me posht::::

Ne staf me acc nuk kthehesh sepse kam nje parim qe flodistat skam deshire ti kem brenda ne staf. Ndac te te vij mire ndac te te vij keq.:::::::



[18:21] -ChanServ- 100 5 _kolgecaj_shtet_m
[19:11] -ChanServ- 102 5 _kolgecaj_shtet_m


nga sop nuk eshte shtuar kush i shto kta usera kshu si mas qefit

__________________
U poqen fiqte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2009 18:21
liqeni_pg nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė liqeni_pg Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me liqeni_pg (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: liqeni_pg Shto liqeni_pg nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto liqeni_pg nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Rrugaci_1_vogel
Anetar i ri

Regjistruar: 23/09/2008
Vendbanimi: Europ
Mesazhe: 4

Eh..

Po kur u bone ne ti mer me fol qe sdo flodista ne kanal kur vet flodo ? ti Ne fakt nuk duhet te flasesh fare se nuk te tako po ik e qau prap ne forum me mar Sop se ashu cuni je ti qe thua jam tu ik me hoqet sop. kaq ordiner nje 18 vjecar nga nje fshat i pogradecit nje pabuks qe pun tjeter ske i ve rensi chatit, ik o grup q... bo noj lek se ste ka lezet fare ky muabet ty ... Cun Pa pik vlere

__________________
Respekte Respekte ....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2009 18:42
Rrugaci_1_vogel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Rrugaci_1_vogel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Rrugaci_1_vogel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Rrugaci_1_vogel Shto Rrugaci_1_vogel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Rrugaci_1_vogel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Chati > Dhoma #Shqiperia > Arkiva > shifeni pak

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.