Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Gjuha Shqipe > Aktualitete > Mendimi i juaj per gjuhen e sotme shqipe qe folet ne kosove!
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Citim:
Po citoj ato që tha Le te jem une e para



beterre moj beterre,

paj“mos shkreto palidhje, nuk dua te perseritem nga shkrimi i mesiperm se mjaft njohe nga shqiperia qe e barbarizojne gjuhen shqipe edhe ate ne cdo lemi te jetes.....


ec rruges drejt e mos lako shtrember kur nuk e njeh esencen...

sykaltra, nuk pate se c te shtosh me teper as ti apo jo...???





paj mos shkreto====? nuk e gjen ne asnje liber letrar aq me teper edhe ne krijimtarine personale te nje autori.Nuk eshte as metafore as sinonim as krahasim!Eshte shprehje dialektore e nje fshati por jo letrare prandaj kur te flasesh per drejtshkrimin KUJDES!


shqiperia=Shqiperia

lemi te jetes =lem te jetes(i bie forca i-se kur lakohet emri)

mos lakmo shtrember kur nuk e njeh esencen=mos e ke fljalen per lakmite e juaja per nje mashkull se lakmo perdoret me teper per ato pune .
Do te ishte e drejte te perdorej ne gjuhen shqipe ="mos devijo nga e verteta kur nuk ke informacion per ate gje" edhe pse mund ta perdoresh edhe ne menyre letrare apo jo e ka funksionin njesoj.

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2005 13:02
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Re: Une mendoje

Citim:
Po citoj ato që tha naimi
se ne kosovaret jemi te lumter qe jemi gjall sot e mos na gjykoni o vllezer ne idim mangesit tona po nuk jemi fajtore per te gjitha

nuk jemi te vetmit ne bote ne kosovaret qe kemi mangesi ne ket por ka edhe tjere popuje ani qe kan lirin

nje gjermane dhe nje zvicrrane nje gjuhe por mazi kuptohen kur flasin ndermet vetit ,

Ne ikemi borgje Sami frasherit per qdo gerrem qe shkruajme shqipe

jam i gezuar qe na kuptojne Motrat tona dhe vllazerit tane edhe pse me veshtersi me falni ne gabimet e te shkruarit .





Pergjigje e sinqerte edhe bashkohem me ty.Te pergezoj per sinqeritetin tend dhe gadishmerine tende.Me kalimin e kohes dhe bashkpunimin me njeri tjetrin gjithcka do te rregullohet!

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2005 13:11
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
naimi
puntor ipa lodhur

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: ch
Mesazhe: 533

amoksil

e vetmja mundesi per te mesuar gjuhen shqipe kosovarete eshte jo vetem ne shkolla se ate theksin e shqiptarve te shqiprise nuk dote mesojme lete apo ndoshta jo Amoksil une kam disa miq qe jan martuar nga shqipria normalishte se ai femi qe dote linde ai do te mesoi mese miri ate thekse aqe te embel qe ekan shqiptaret nga shqipria lese femit por edhe baballaret , pra keshtu gjeneratat e ardhmeshme nuk dote kene mangesi si tashe ivetmi qellim qe me ka shtyer te jam ketu te forumi horizont ka qen pjese marje e shqiptarve te shqiprise
vertet endi veten keqe kur takohem me shqiptare te shqiprise per ket shkak por me kalimin e kohes do te mesohem se shpresat nuk mungojne tung .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2005 17:52
naimi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė naimi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me naimi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė naimi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: naimi Shto naimi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto naimi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Re: amoksil

Citim:
Po citoj ato që tha naimi
e vetmja mundesi per te mesuar gjuhen shqipe kosovarete eshte jo vetem ne shkolla se ate theksin e shqiptarve te shqiprise nuk dote mesojme lete apo ndoshta jo Amoksil une kam disa miq qe jan martuar nga shqipria normalishte se ai femi qe dote linde ai do te mesoi mese miri ate thekse aqe te embel qe ekan shqiptaret nga shqipria lese femit por edhe baballaret , pra keshtu gjeneratat e ardhmeshme nuk dote kene mangesi si tashe ivetmi qellim qe me ka shtyer te jam ketu te forumi horizont ka qen pjese marje e shqiptarve te shqiprise
vertet endi veten keqe kur takohem me shqiptare te shqiprise per ket shkak por me kalimin e kohes do te mesohem se shpresat nuk mungojne tung .





E respektoj edhe njeher te them sinqeritetin dhe gadishmerine tende.Ne te gjithe e dime se koherat e veshtira qe keni kaluar si popull kane sjelle disa rezultate por duhet te jeni krenar qe akoma e flisni shqipen dhe kembengulni per kete gje.Te uroj te vazhdosh ne kete rruge dhe mos u ndje aspak keq kur flet me neve pasi per ne je njesoj vella si gjithe te tjeret dhe mos harro nje gje njera dore lan tjetern.

Persa i perket disa korigjimeve te mia pak me lart ndoshta kane qene pak te ashpra por jo me qellime fyese por kane qene ne te njejten kohe nje replike per nje femer kosovare pa karakter dhe arome femre shqiptare e cila na ofendonte nenat shqiptare,rinine shqiptare derisa nje dite arriti te na beje edhe shqiptare me origjine te "padefinuar".Dhe ne kete moment filluan kritikat e mia ne lidhje me kete teme pasi ajo vete si person e flet aq keq gjuhen shqipe dhe as qe nuk i njeh normat e gjuhes shqipe dhe mbi te gjitha arriti dhe ne ofendime personale apo kombetare,kur nderkohe eshte e prapambetur nga ana gjuhesore aq keq.

Naim te pershendes dhe te respektoj. ( P.s Ishte fjala=le te jem e para!)

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2005 22:52
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ruby_DR
Special

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: aty ku nuk ta pret mendja
Mesazhe: 2080

kam hasur me shum kosovar ketu ne itali nuk e di a flasin serbish n'dermjet tyra apo maqedonisht por shqipen e flasin me zor dhe si kuptoj

per te tjerat nuk di c'fare te them se me mire flas italisht me to sesa shqip

__________________
<<<<<<<< VENTO DI PASSIONE MAI DOMATA>>>>>>>>>>>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2005 23:01
Ruby_DR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ruby_DR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ruby_DR (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ruby_DR't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ruby_DR Shto Ruby_DR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ruby_DR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Citim:
Po citoj ato që tha Le te jem une e para
Jaki, mos hiperbolizo gjerat se nuk eshte keshtu zoterote........ndonese te folurit ne Kosove dallon nga ai i Shqiperise, por nuk do te thote se te gjithe i bashkangjiten ketij lumi analfabetesh qe i quani Ju.....shkaktar kane qene rrethanat historike-politike te popullit kosovar......Enver Hoxha ne Shqiperi edhe "Drurin" e detyroi te flas nje shqipe te ciltert....... eshte kjo nga kendveshtrimi im merita numer nje e E.H....nuk jam adhuruese e Tij, por thjesht keshtu e shohe une..................Ka njerez ne Kosove qe flasin shqip, dhe shkruajne shqip........vizito Kosoven dhe do bindeni vet........e mos fol ketu a la shabllon.....

Ndersa kultivimi i gjuhes ka zanafillen poashtu ne familje zoteri, nese ti nuk je edekuar te flasesh nje gjuhe te paster shqipe, dhe nese Ti ne shkolle nuk ia ke vure veshin mesuesit, dhe ke qene pertac, fajtor je vet dhe prinderit Tuaj...e askush tjeter....te them per ilustrim, gjyshja ime 83 vjeqare, shkruan dhe lexon shqip per mrekulli, ate nuk e ka mesuar ne shkolle, sepse nuk iu eshte lejuar..por thjesht nga vullneti dhe deshira ka mesuar me stilin autodidaktik..........

Nuk e di se kah ke zanfillen Tende Ti, por nga shkrimi qe lexova nuk me binde aspak se Ti Zoteri je Shqipfoles-shkronjes i mire, perkundrazi...teksti qe keni afishuar permban shume gabime. e hajde tash pra kah po ia mban.......?????

per te mire

Le te jem une........








Pash nje emision sonte tek discoveri channel qe nje kosovar i UCK po i shiste arme,boma outomike etj etj nje undercover te CIA qe e provokoi se ishte gjojas me al quada. Me ne fund e vran kete kosovarin ushtaret e Amerikes,, jam cuditur dhe me erdhi turp qe nje shqiptar te bente veprime te tilla ndernjekohe qe Amerika po i ndihmonte......... keto e quajn veten vellezerit e arabve me cudisin ndonjeher.... prandaj sbehen kurre shtet sepse e quajne veten shtet musliman...RRofte Enver Hoxha qe nuk na beri percarje mysliman e katolik por feja shqiptare eshte shqiptaria....

le te jem une e pare si e quan INTENTIMI TEND???? Intentim Miloshevic????? edhe shqipen ma flet me shprehje sllavike jebotu

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2005 23:06
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Te meta ne te folur e te shkruar kemi te gjithe

Miqte e mij lexova shkrimet tuaja tek ky nenforum.Mendoj se te gjithe kane te drejt te shprehin mendimet e tyre.Nqse dikush ka nje mendim ndryshe le ta shpreh ate ne menyre te kulturuar dhe ne fryme mirkuptimi ,sepse jemi bijte e nje nene e cila quhet Shqiperi.Nqse dikush di me shume se ka mbaruar nje shkolle le te na i mesoj ne te tjereve duke bere korigjime dashamirese jo ne frymen e sharjeve e fyerjve,sepse nuk i bene mire vetes ne radhe te pare.Te gjithe e dijme se populli shqiptar i Kosoves per 86 vjet eshte vrare,djegur ,plackitur,burgosur e keqtrajtuar nga bisha Serbi,por nuk u asimilua,nuk e harroi gjuhen shqipe.Krahas lindjes se meshkujve,per te cilet kishte nevoje pushka kosovare ato nena te mira ju mesonin edhe gjuhen shqipe,pamvaresisht se jetonin nen kushte e nje pushtimi,domosdo do te kishte edhe huazime nga ajo gjuhe e trashe sllave.Nuk jane fajtore femijet e Kosoves,per ate gjeme qe i ndodhi gjysmes se Shqiperise.Edhe vajza me te cilen ju z.Amoxil po debaton ne menyre te pakulturuar nuk eshte fajtore per ato gjera te keqia qe i kane ndodhur vendit te saj dhe si rrjedhoje jane edhe gabimet e vogla qe ajo bene ne te shkruar.Edhe ajo eshte nje femij i kosoves martire.Me sa kam lexuar une shkrimet e saj ajo e shkruan dhe patjeter e flet shqipen shume mire.Edhe ju ZAmoxil mos u mburrni qe e shkruani shume mire shqipen.Gjate leximit te shkrimeve te tua kam vrejtur plot gabime dhe nqse do do t'i pershkruaj njehere tjeter po qe nevoja.Qe nga pseudonimi qe keni zgjedhur na tregon qe ju nuk jeni shqiptar,ndersa pseudonimi i vajzes na bind qe eshte shqiptare.Keto gjera t'i them ne menyre miqesore dhe me sinqeritet.Une jam me i madh se ty dhe kam degjuar nga goja e atyre qe kane qene ne vitet e luftes ne Kosove,monstruozitete te padegjuara te bera nga shkau mbi ate popull ,i cili per mendimin tim eshte vital.Une e ndjek kur kam kohe median Kosovaredhe jam i mendimit se ne TV publik RTK1 flitet shqipja e Kongresit te Drejtshkrimit te vitit 1972,flitet ashtu sic e flet i madhi Rexhep Qosja,ndersa ne KTV shkruhet shqipja e Kongresit te Manastirit e vitit 1900.Dialektet ekzistojne ne cdo gjuhe te botes,gjithashtu edhe ne trevat shqipfolese,por keto nuk duhet te behen shkas qe ne te grindemi midis vedit thone shkodranet.Kam mendimin qe te gjithe ata shqiptar te<< trungut>> qe shkruajne ketu te shkruajne shqipen qe kane mesuar ne shkolle.Keshtu do te jemi unik dhe vellezerit tane nga Kosova do te shohin dhe nqse deshirojne mund te mesojne nga ne.Ajo qe eshte bere me 1972 u be me konsensusin e te gjithe gjuhetareve te trevave shqipfolese.Me kujtohet qe me 1972 ne kongres ishte edhe R Qosja dhe te tjere kosovar.Nuk e di nga cila pjese e Kosoves eshte vajza,por Ferizaj e flet shqipen paster,Prishtina po ashtu,Gjilani,Prizreni,Mitrovica etj me perjashtim te pjeses veriore kufi me veriun tone.Dua te te pergezoj Le te jem une para per kurajon e saj dhe dua t'i them se e pelqej dialektin e saj ne te shkruar.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2005 20:10
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Drejtshkrimi i gjuhës shqipe dënon çdo lloj drejtshkrimi sipas qefit.Ç'ti bësh realitetit, e ?

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Modifikuar nga amoxil datė 25/09/2005 ora 00:50

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2005 23:38
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
forri
Anetar i ri

Regjistruar: 18/09/2005
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 11

Mendoj se kushtet e mësimit të gjuhes standarte tashmë janë më të përmirësuara sesa disa dekada më përpara,mjafton më shumë vullnet dhe nxënësit e tanishëm në Kosovë do të jenë të aftë në përdorimin e gjuhës standarte(të paktën në shkrimin e saj).
Përsa i përket,gjuhës së folur,mendoj se edhe në këtë aspekt kushtet janë më të mira sesa kohë më parë,sepse dihet që mediat në kosovë,si ajo e shkruar dhe si ajo televizive përdorin gjuhën standarte,dhe këto mund të japin ndikim jo të vogël në gjuhën e përditshme.
Nuk është gjë e keqe përdorimi i dialekteve të krahinave të ndryshme,mbasi edhe në Shqipëri përdoren shumë dialekte,por,shkrimi duhet të jetë standart,në këtë pikë mendoj që Shqiptarët e Kosovës "çalojnë".Ka shumë prej tyre që marrin pjesë në shumë forume,dhe të them të drejtën,edhe unë që jam rritur në Tropojë e Shkodër,mezi i kuptoj mbasi ata e shkruajnë gjuhën ashtu si e flasin,dhe me shumë gabime ortografike.
Gjithsesi jam optimist që me kalimin e kohës do të përmirësohet gjithçka.
Më kanë bërë përshtypje që shumë fëmijë Kosovarë,të cilët i kam takuar në plazhin e Durrësit,e flisnin shkëlqyeshëm gjuhën standarte,dhe njëkohësisht flisnin edhe gjuhën e tyre(në dialektin e zonës)me prindërit,dhe mendoj se shkolla ka ndikimin e vet në këtë pikë.
Gjithçka është në përmirësim! Faleminderit !

__________________
Shqipėria dhe Shqiptarėt mbi gjithēka

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shtator 2005 10:58
forri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė forri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me forri (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė forri't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: forri Shto forri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto forri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
X-File
Selector

Regjistruar: 05/10/2004
Vendbanimi: Purgator
Mesazhe: 479

Citim:
Po citoj ato që tha amoxil







Pash nje emision sonte tek discoveri channel qe nje kosovar i UCK po i shiste arme,boma outomike etj etj nje undercover te CIA qe e provokoi se ishte gjojas me al quada. Me ne fund e vran kete kosovarin ushtaret e Amerikes,, jam cuditur dhe me erdhi turp qe nje shqiptar te bente veprime te tilla ndernjekohe qe Amerika po i ndihmonte......... keto e quajn veten vellezerit e arabve me cudisin ndonjeher.... prandaj sbehen kurre shtet sepse e quajne veten shtet musliman...RRofte Enver Hoxha qe nuk na beri percarje mysliman e katolik por feja shqiptare eshte shqiptaria....

le te jem une e pare si e quan INTENTIMI TEND???? Intentim Miloshevic????? edhe shqipen ma flet me shprehje sllavike jebotu



Amoxil
Me kete shkrimin ketu jo vetem qe ke dal jasht teme por edhe e ke tepruar me te madhe, nje teme kso lloi kishim edhe me heret e cila ende qendron e hapur.

ne te foluren e gjuhes shqipe dhe ne trafikime ilegale nuk shof se ka nje lidhje. Njejt ishte edhe rasti kur u zune ata qe trafikonin lansues Toke air ne bashkpunim me malazezet.

tani te te tregoj nje gje. ata qe kryejn Veprime ilegale nuk u intereson qeshtja kombetare por parat, dhe paraj nuk njeh komb.

Per shprehjen Jebotu ben mire te mos e perdoresh me se nuk eshte vendi per sharje ketu e nese nuk e din kuptimin ta perkthej me MP unë por jo ketu..

__________________
“I could sooner reconcile all Europe than two women”
Louis XIV

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shtator 2005 15:25
X-File nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė X-File Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me X-File (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: X-File Shto X-File nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto X-File nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:01 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Gjuha Shqipe > Aktualitete > Mendimi i juaj per gjuhen e sotme shqipe qe folet ne kosove!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.