Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A do ishit dakort...?
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha turll

Debora* ........... shume xheloze qeke .......... po mos harro se burrat nuk tradhetojne ne plazh ........ po ne pub ......... keshtu qe ruje sa te duash atje ti nga ato pa recipeta ...... po shkon i fut i birre te Pub'i ai ene shkon me ate qe i ka xhinksat si katrama me numer 48 .............. .



Nuk jam une xheloze mo turll. Perkundrazi isha une qe i thashe burrit te shikonte njeren qe i hoqi per ca min ato lart.'' Shife cik kete mbrapa , se u zberthye'' i thashe. 

Nuk e kam problemin se i shikon burri im apo jo. Une vet ndjehem ne siklet te shikoj nje femer topless.Sinqerisht nuk me pelqen nje veprim i tille.  Jane ca gjera qe duhen mbajtur mbuluar, jane personale dreqi ta haje, ndryshe c'kuptim ka? Nuk eshte puna e emacipimit ketu. Nuk eshte emancipim te dalesh lakuriq, apo gjysmelakuriq. Ato qe duan le te dalin ne vende te vecanta posacerisht per keta njerez te emancipuar.

Ishte njera ne konvikt nga fshati e cila se kishte problem te dilte pa mbathje para neve qytetareve. Ne kthenim koken sa here e bente ajo kete veprim. Mos me thoni se ajo ishte me e emancipuar se ne aman... kokekrisur mbase.

 

 

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shtator 2009 23:10
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha dylan


ti agat vertet ma hoqe kryt me ket qe shkruan cfare do thuash me ket se ka paskan mendje e mentalitet te hapur dhe na bejne te tille veprim
se di vertet cfare e them po per mu ku di une me dukete ulet
dhe tjeter eshte per nje qe qendron shtrire ndersa merr ate nxirjen tjeter mendoj per nje person qe me ecen ashtu me gjiks zhveshur
e te them pikerisht ktu ne pergjithsi me shume disa mosha te kaluara qe e bejne me shume dhe ne plazhe publike po per mu ska me e ulet nje nje vend qe ehste mbushur me mosha te dnryshme me femije te dale ashtu e zhveshur
une sdi ti jap vlersim per mua ska asgje te bej me ate mentalitetin e hapur

gaboj ndoshta po he kshu mendoj






Dylan, nuk e kam thene nje gje te tille, per te "heqyr kryt ".
Deri ne nje fare pike jam dakort, me ju ashtu sikurse jam dakort edhe me shume mendime te sjelle nga te tjeret ketu, qe jane pak ne kundershtim me ato tonat.
Mesazhi i dyte i Fajtorit me beri shume te reflektoja...
Pse disa nga ne shqetesohen, kur shikojme fenomene te tilla...?
Psh : europianet heqi pjesen e siperme te roba-banjeve ne plazh, por vishen shume me serjoze kur dalin ne xhiro, Ne krahasim me femrat qe pashe un kete vit ne Tirane.
Kush mendoni ju, se e bejne me teper per te terhequr vemendjen e meshkujve keto ketej apo ato femrat tona andej?

Per sa i perket mentalitetit dhe mendjeve te hapura... Ne nuk kemi pse ta marim per ofendim, na duhet te pranojme qe jemi ndryshe. E kemi te veshtire psh t'a çojme vajzen 18 vjecare ne disko, me shoqen, sikurse ben nje prind ketej.
Jo me larg se dje, nje kolegja ime me tha qe do çonte me makine vajzen ne disko ne oren 12.00 te darkes dhe do shkonte ta merte, ne 3 te nates... Im ate nuk behej fjale te me lente jashte edhe ne oret 10 te darkes e jo me te me shoqeronte vete ne disko...
Nuk po zgjatem se per kete duhet te hap teme tjeter...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Modifikuar nga agata datė 26/09/2009 ora 13:38

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2009 13:26
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Rrotullohu rrotullohu po aty del muhabeti te kjo tema mesa shoh: qe dmth gjithcka behet per te gjuajtur djemte e perhere ne e kemi fajin dhe aty ku ska vend per fajet. Jo se kishim dyshime ... shejtanin ne shishe thone qe po ne e kemi futur. Ecim perpara se diku do na shpjere kjo rruge e ndritur...

Une do kapja dhe nje argument per grate qe futen me perce ose thes ne det e burrat e tyre normalisht rrine me kostume banjoje ajo po qe me acaron e duke qene nje fenomen me ne rritje (ne Shqiperi) se fenomeni topless me duket me shume domethenes ...

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2009 13:59
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha agata





Dylan, nuk e kam thene nje gje te tille, per te "heqyr kryt ".
Deri ne nje fare pike jam dakort, me ju ashtu sikurse jam dakort edhe me shume mendime te sjelle nga te tjeret ketu, qe jane pak ne kundershtim me ato tonat.
Mesazhi i dyte i Fajtorit me beri shume te reflektoja...
Pse disa nga ne shqetesohen, kur shikojme fenomene te tilla...?
Psh : europianet heqi pjesen e siperme te roba-banjeve ne plazh, por vishen shume me serjoze kur dalin ne xhiro, Ne krahasim me femrat qe pashe un kete vit ne Tirane.
Kush mendoni ju, se e bejne me teper per te terhequr vemendjen e meshkujve keto ketej apo ato femrat tona andej?

Per sa i perket mentalitetit dhe mendjeve te hapura... Ne nuk kemi pse ta marim per ofendim, na duhet te pranojme qe jemi ndryshe. E kemi te veshtire psh t'a çojme vajzen 18 vjecare ne disko, me shoqen, sikurse ben nje prind ketej.
Jo me larg se dje, nje kolegja ime me tha qe do çonte me makine vajzen ne disko ne oren 12.00 te darkes dhe do shkonte ta merte, ne 3 te nates... Im ate nuk behej fjale te me lente jashte edhe ne oret 10 te darkes e jo me te me shoqeronte vete ne disko...
Nuk po zgjatem se per kete duhet te hap teme tjeter...



ka prinder e prinder dhe ktu ne europe e ne cdo vend o agata se sdo thote q enje i huaj e leshon femijen e vete te ike nga ti teket me lehte se nje shqiptar
ka familje te ndryshme dhe ktu ndoshta jo me te njejtin mentalitet si ne shqiperi sdiskutohet po dhe ktu ka sa te duash familje qe i shofim dhe i ndalojne femijet te dalin neper disko apo tjera tjera
dhe ka sa te duash shqiptare qe jane acoma me keq se te huajt mos fol me per ktu se jane te gjithe njejte dhe ne shqiperi po ti shofesh sikur e thua vete jane shume me te dalur se ktu ne vende te botes qe jetojme ne
po thuaj mentaliteti e cdo familje ehste i ndryshem aty jam me ty
po qe shqiptaret jane ndryshe mentalitet nga te huajt smund ta them snjifen me kush ehste i huaj apo shqiptare jane bere te gjithe njejte o agata ndoshta jo nga deshira se cdo prind ka qefe ta mbaje femijen sa me afer po ska patur nga tia dale se kur shef tjeter domosdo do hysh ne nje vend me to ske rruge tjeter
kaq them une

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2009 13:59
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Po te shikosh nga shkruan secili eshte 70% parashikueshme cfare do thote.

Disa skandalizohen me shume nga cicat sesa nga indo-pakistanet qe lahen me gjithe rroba ne plazh. Si te mesohesh eshte ajo pune. Sidomos per emigrantet qe kujtojne se bota eshte vetem qyteti/shteti/fshati ku jetojne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2009 14:22
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Po te shikosh nga shkruan secili eshte 70% parashikueshme cfare do thote.

Disa skandalizohen me shume nga cicat sesa nga indo-pakistanet qe lahen me gjithe rroba ne plazh. Si te mesohesh eshte ajo pune. Sidomos per emigrantet qe kujtojne se bota eshte vetem qyteti/shteti/fshati ku jetojne.



kujdes se vdeke tuj qesh

se ashu ke qef ti ti shofesh pa roba banjo e pastaj e mban me dore e qyqar e te rrin i cuar gjithe diten hahaha
shko the krytin diku

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2009 14:30
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha turll
Bionde ........... ku e bo plazhin ti ............ ..... .

Me qene ne teme ............ quotoj plotesisht ato qe tha Biondia ma siper ..............



eeeee .....turll e bej ne nje vend ku me shume jemi "mama me shume femije" po coc vjen dhe ndonje toplese naj here e na ben te kujtojme qe nje here e nje kohe kishim ne neve nje trup fantastik e ... por me lindjen e kalamajve duke i dhene qumesht me problemet e jetes..na u zvogeluan na u rriten na u varen e nuk jane m me si ka qen ka ndonje defetk te vogel i riparushem po ka ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2009 15:36
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

per temen

UNe thene te drejten turperohem kur i shoh ashtu kur bejne, nese jam afer tyre e nderroj vendin ose e le fare plazhin...Nuk e di, jo qe me terhjekin nga epshi, por, ashtu thjesht turperohem..Nuk do i thoja ndokujt beje ose mos e bej, vetem thesarit tim nuk do ia lejoja nje gje te tille asnjehere....bile kur shoh disa djem ose bashkeshorte qe e dashura apo gruaja e ben nje gje te tille me humb rrespekti ndaj tyre...

Nuk e di pse, por ka pasur rast qe vertete jam turperuar shume, kur me kane rene ne sy disa vajza te zbuluara teresisht nga ana e eperme...

Ka metoda te ndryshme per ta arritur nximjen komplete te trupit... por sidoqofte secili ka botekuptimin e vet...

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2009 16:47
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Po te shikosh nga shkruan secili eshte 70% parashikueshme cfare do thote.

Disa skandalizohen me shume nga cicat sesa nga indo-pakistanet qe lahen me gjithe rroba ne plazh. Si te mesohesh eshte ajo pune. Sidomos per emigrantet qe kujtojne se bota eshte vetem qyteti/shteti/fshati ku jetojne.




prsh Fajtor,

Po leni keto Teori o "vlla"! Mos na trego "fshatin" ku jetojme Une-ne ketej dhe mos na trego se je me "i hapur" ne Kulture!!!!!

Thema eshte ketu per Cicat jashte dhe JO per Percet apo ato qe lahen me Rroba ne Pishina apo Plazh!!!! Cfare lidhje ka kjo me Themen???!!! Hap Themen per ato dhe diskutojme dhe per ato!


Per MUA: Me komplexe jane ato njerez(femra apo meshkuj) qe zhvishen dhe Plazhojne ne VENDET ku jane Shumica-Masa normal te zhveshur! Ato ne jeten e tyre te perditshme NUK kane gjetur vetveten dhe kete kerkojne ta "gjejne" duke u zhveshur ne ambiente plazhi te percaktuar per nje veshje-zhveshje te "percaktuar" nga Ligje Etike por dhe shteterore ne plazh! Shume shtete i gjobisin keto njerez qe dalin "toplas" jashte ZONES se percaktuar! Kete gje e beri dhe Italia me Ligj, gje qe ato qe jetojne ne Itali duhet ta dine me mire se sa une, por, dhe shume Shtete te tjera. Per kete lexoni ne Internet!
Jo pa qellim, shume shtete kane percaktuar vende te posacme, qe ketu ne Gjermani quhen: FKK!
A do te thote kjo pastaj qe Shtetet e tilla, perendimore, me nje liri te njeriut me Kulture me te gjate se sa NE Shqiptaret, jane Shtete pa Kulture???!!!!!

Fatkeqesisht, shume shqiptare, si ato qe jetojne ne Shqiperi dhe aq me keq shume qe jetojne dhe ketej "jashte" i kane marre gjerat SHABLLON!!!

Agata dhe nje shembull me ate femijen qe lejohet ne Disco dhe shoferohet per atje dhe nga Prinderit!
Dhe ne Gjermani lejohen femijet te shkojne ne Disco, dhe shoferohen nga Prinderit...sipas mundesive...POR, sipas moshes ato JANE TE DETYRUAR TE KTHEHEN NE SHTEPI ne orar! Dhe, ora me e larget qe DUHET te kthehen eshte 24:00...sipas moshesh pra, se me te vegjlit duhet te jene ne oren 22:00 ne shtepi!
Theksoj: KETE GJE E KA PERCAKTUAR SHTETI ME ANE TE LIGJEVE, ketu! Dhe nqse femija e thyen kete, ne rradhe te pare gjobitet dhe merren Masa te ndryshme karshi Prinderve!!!

Me shume respekt per JU, por mos jepni kesoj shembuj, sepse ka dhe prinder qe perdhunojne femije te tyre..dhe te botes..ketej, dhe kjo nuk duhet te thote qe duhen marre per shembuj nje familje dhe ky shembull te tregohet si perfaqesim i Mases!!!!!

Kam dhe me shume, por po hesht nje here!


Me nderime

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Modifikuar nga Vizioner datė 26/09/2009 ora 17:39

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2009 17:27
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha Une jam...!!!



prsh Fajtor,

Po leni keto Teori o "vlla"! Mos na trego "fshatin" ku jetojme Une-ne ketej dhe mos na trego se je me "i hapur" ne Kulture!!!!!

Thema eshte ketu per Cicat jashte dhe JO per Percet apo ato qe lahen me Rroba ne Pishina apo Plazh!!!! Cfare lidhje ka kjo me Themen???!!! Hap Themen per ato dhe diskutojme dhe per ato!


Per MUA: Me komplexe jane ato njerez(femra apo meshkuj) qe zhvishen dhe Plazhojne ne VENDET ku jane Shumica-Masa normal te zhveshur! Ato ne jeten e tyre te perditshme NUK kane gjetur vetveten dhe kete kerkojne ta "gjejne" duke u zhveshur ne ambiente plazhi te percaktuar per nje veshje-zhveshje te "percaktuar" nga Ligje Etike por dhe shteterore ne plazh! Shume shtete i gjobisin keto njerez qe dalin "toplas" jashte ZONES se percaktuar! Kete gje e beri dhe Italia me Ligj, gje qe ato qe jetojne ne Itali duhet ta dine me mire se sa une, por, dhe shume Shtete te tjera. Per kete lexoni ne Internet!
Jo pa qellim, shume shtete kane percaktuar vende te posacme, qe ketu ne Gjermani quhen: FKK!
A do te thote kjo pastaj qe Shtetet e tila, perendimore, me nje liri te njeriut me Kulture me te gjate se sa NE Shqiptaret, jane Shtete pa Kulture???!!!!!

Fatkeqesisht, shume shqiptare, si ato qe jetojne ne Shqiperi dhe aq me keq shume qe jetojne dhe ketej "jashte" i kane marre gjerat SHABLLON!!!

Agata dhe nje shembull me ate femijen qe lejohet ne Disco dhe shoferohet per atje dhe nga Prinderit!
Dhe ne Gjermani lejohen femijet te shkojne ne Disco, dhe shoferohen nga Prinderit...sipas mundesive...POR, sipas moshes ato JANE TE DETYRUAR TE KTHEHEN NE SHTEPI ! Dhe, ora me e larget qe DUHET te kthehen eshte 24:00...sipas moshesh pra, se me te vegjlit duhet te jene ne oren 22:00 ne shtepi!
Theksoj: KETE GJE E KA PERCAKTUAR SHTETI ME ANE TE LIGJEVE, ketu! Dhe nqse femija e thyen kete, ne rradhe te pare gjobitet dhe merren Masa te ndryshme karshi Prinderve!!!

Me shume respekt per JU, por mos jepni kesoj shembuj, sepse ka dhe prinder qe perdhunojne femije te tyre..dhe te botes..ketej, dhe kjo nuk duhet te thote qe duhen marre per shembuj nje familje dhe ky shembull te tregohet si perfaqesim i Mases!!!!!

Kam dhe me shume, por po hesht nje here!


Me nderime




Mjaft shenbull interesant

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2009 17:31
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:13 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A do ishit dakort...?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.