Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Netet e mia pa gjume (Ditari i i_lire) Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

well, I really do hope that she heard of read this words of yours...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Janar 2005 17:19
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Nostalgia
blahh

Regjistruar: 30/01/2004
Vendbanimi: Humba Rrugen
Mesazhe: 7

That's weird

Why apologize and write in a paper when you could possibly do something about it, something more...effective!..I don't know, maybe ur in that state that ur stuck and can't do another step forward, but then again, whats the point of hoping and torturing yourself for things you wish you should've done? It's a nice piece, thumbs up! Life's real shitty sometimes... and while ppl regret of things they haven't done, others regret of things they did and allowed to happen

__________________
Live life like a dream, make your dream come true....Anais Nin

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Janar 2005 18:09
Nostalgia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Nostalgia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Nostalgia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Nostalgia Shto Nostalgia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Nostalgia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darke
Syri i Natės

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: night
Mesazhe: 2545

Re: That's weird

Citim:
Po citoj ato që tha Nostalgia
Why apologize and write in a paper when you could possibly do something about it, something more...effective!..I don't know, maybe ur in that state that ur stuck and can't do another step forward, but then again, whats the point of hoping and torturing yourself for things you wish you should've done? It's a nice piece, thumbs up! Life's real shitty sometimes... and while ppl regret of things they haven't done, others regret of things they did and allowed to happen

Because sometimes you are prisoner of your circunstances!
But you are right... we have to be smarter than life, this is the only way to elude those circunstances. ahhhhhh it's hard! I think it's a matter of time. But nothing is impossible.

__________________
No, no dejéis cerradas las puertas de la noche, del viento, del relįmpago, la de lo nunca visto.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2005 00:12
darke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darke Shto darke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Netet e mia nuk kane qene pa gjume,kane qene me shqetesime te gjata ,enderra pa kuptimdhe qe nuk dua t'a dij kuptimin gjithsesi.
Netet e mia pak me pare kishin zene shtresen e nje ankthi te ftohte bore, ku nqs analizat e endrrave nuk me skandalizonin te pakten me nervozonin kur ia tregoja njeriut qe me ben te hapem pa rezerva, thjesht,cliret.
hmm nuk e di, por kam patur shume ,shume gjera neper koke qe zjejne por ne ndryshim nga e shkuara ,presioni del jo vetem prej letersise ,kam hapur shume valvula te tjera ,FRYMEMARRJE huh?
E kote te quhen tilla sepse kjo bote e imja eshte nje FRYMEMARRJE e tere qe nuk me le te ndihem keq.
Lucky?
No.Iwas simply loved unconditionally.
Kjo koke qe zjen edhe ne gjume ka enderruar edhe per ty e dashur.Cuditerisht ishte nder te pakta endrra qe percillnin shpreseCuditerisht...por hej vetem nga nje fije une jam kapur dhe dua te te ndjek sepse je nje shoqe shume e mire dhe sepse ke nevoje per ndihme,per lemim te nje shpirti qe do prehje.
Shpresoj te bej cmos...

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2005 22:56
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_lire
^^i_lire^^

Regjistruar: 02/08/2003
Vendbanimi: ^^__^^
Mesazhe: 1610

Mall... ti rikthehesh tek une ne cdo agim... ne cdo enderr... ti vjen e iken brenda mallit tim ashtu sic di vetem ti. Nje dite do te kap e do t'mbaj pa me ikur me... malli me pas do kthehet ne nje jete te jetuar tok! Dje degjova se ka njerez qe besojne ne mrekullite e dashurise, se eshte dashuria ajo qe te ben gjithmone te kthehesh, sot dua te jem nje nga ato njerez e per mua sot ti kthehesh tek zjarri im... sot je e imja! Besoj ne mrekullite e dashurise sot --- s'ke nga shkon!


P.S Ndjenje e lindur mbas shikimit te filmit "The Notebook" ju a keshilloj ta shihni ne kuptoni fjalet e mia.

__________________
s...._d._m... says: for nothing that happened this time...!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2005 17:23
i_lire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_lire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_lire (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė i_lire't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_lire Shto i_lire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_lire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Vetem idea qe po te jap nete pa gjume miku im,me la pa gjume.Po mendoja e rimendoja veten ne poziten tende,une qe jam mesuar te posedoj cfaredo qe prek rezen e syve te mi.
Me dhimbsesh,me dhimbsesh nga pastertia shpirterore,dhimbje e heshtur pasi krenaria jote do lendohej me teper nese do dinte qe jam duke shtyre veten si me zor per te te qendruar prane,qofte dhe nje ulje e thjeshte perkrah teje ne karrige,pa leri te tjerat pastaj.
E di qe ndihem fajtore?Ndoshta si pa dashur kam krijuar nje shembellim te gabuar te realitetit...sa shume ndoshta keto dite nderkohe qe e vetmja gje qe do duhej do ishte qartesi totale nga ana ime,po nga ta gjej une guximin per te bere qartesi?Me mban shpresa qe perthyerja nen-ujore nje dite do drejtohet.Por natyrisht s'do ishte me si me perpara,s'do quhej me "perthyerje".
Nje dite mbas nje shakaje qe bera une me the
-"mos luaj me dore-leshueshmerine e natyres"
dhe une me impulsivitet t'u pergjigja
*"si kam kerkuar asgje natyres para se te lindja,por nese eshte dikush qe duhet te falenderoja jane prinderit e mi"

Po me shetiste koken me dhjetera here kjo bisede mbreme,nuk eshte qe ishte nje mendim i yti me ze te larte?! Do doja te rikapja fillin e miqesise tone me gishta aty ku e shkepute ti me shembellime iluzioniste dhe ta ngjisja,por mesa shoh...Hey,me mungon miqesia jone e vertete qe kishim,me mungon cdo gje.Leri netet pa gjume,kurseji per netet e yjesuara(sic thoje ti)...

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shkurt 2005 12:27
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lejda
Anetar i ri

Regjistruar: 16/09/2005
Vendbanimi: aty-ketu
Mesazhe: 16

pak fantazi pa pesimizem

Diku ne nje ishull larg prej ketu, aty ku qielli puthet me hapesirat e kaltra e jeshile te detit, nje yll braktis pisten e shndritshme te qiellit. Ishte mbremja e tij kur ai vallezoi i adhuruar prej te gjitheve, por endrra qe i dha flatrat e ngriti aq lart sa nuk mundi ta mbante më. Ylli i gjore enderroi kaq shume e tani u kthye vetem ne nje litar te shkelqyer dhe ne nje deshire te shprehur nga nje vajze e re. Deshmitare e aventures se tij mendoj se si ai mund te bjere ne mes te oqeanit te ftohte e do laget krejt, shkelqimi i tij i purpurte do shuhet e askush nuk do e kujtoje më si yllin qe u shua ne nje nate te bukur qershori. Do perfundoje ne ndonje breg, i perkedhelur apo i rrahur prej valeve, kush e di?
I dergova nje puthje nga larg per ta ngushelluar e mbylla dritaren...

Neteve te vona shkrihen yjesite ne endrrat tona

__________________
One life to live and lots of love to give...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2005 08:33
lejda nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lejda Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lejda (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lejda't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lejda Shto lejda nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lejda nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aura
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/12/2004
Vendbanimi: ne qytetin e vetmise
Mesazhe: 95

doja thjesht te te thoja qe te kam xhan, por ti ma preve shkurt duke me thene qe kishe nje detyre shume te rendesishme per neser.

se di nese duhet te mendoj per pergjigjen qe me dhe. une doja thjesht te te thoja qe te kam xhan.....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2005 22:47
aura nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aura Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aura (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aura Shto aura nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aura nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

A` Denisa!

Nete te lezetshme, duke u zgerdhire nga kujtimet tona!
Nete qe lene gjurme diku ne jeten qe do vije!

Kaq kisha.

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2005 23:26
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aura
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/12/2004
Vendbanimi: ne qytetin e vetmise
Mesazhe: 95

eshte cudi kur lexoj postimet qe kam bere me pare ne forum. me erdhi te qesh me njerin prej tyre sepse me ngjau shume aktual dhe feminor. e kisha hapur forumin per te shkruar po ato fjale "te kam xhan" por e shoh qe e paskam shkruar njehere. sic duket gjerat ne jeten time po perseriten. vetem ato gjera qe kane te bejne me ty, sepse gjerat po ndryshojne midis nesh.
se di....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2005 23:50
aura nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aura Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aura (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aura Shto aura nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aura nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 01:46 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Netet e mia pa gjume (Ditari i i_lire)

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.