Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > problem me dial up
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

ypsiloni te lutem mos hidh balte mbi lordin pa e njohur fare, se epiteti "interesaxhi" as nuk i shkon afer

Bomba, hyra tek connection dhe vura re qe proxy dhe portat ishin vete disabled, keshtu qe as kjo metode s'piu uje...

ndonje derman tjeter? Shume i shpifur ky muhabet

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Qershor 2007 13:20
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bomba01
???

Regjistruar: 26/09/2006
Vendbanimi: Albania
Mesazhe: 40

Thumbs up

hej...

Citim:
Po citoj ato që tha wydra

Bomba, hyra tek connection dhe vura re qe proxy dhe portat ishin vete disabled, keshtu qe as kjo metode s'piu uje...

ndonje derman tjeter? Shume i shpifur ky muhabet [/B]


Shiko, me sa di une Dial-up eshte sherbim i kufizuar ( dmth ka nje sasi portash te limitizuara ne numer dhe vetem le te themi 30, se ketu ku jam une per dial-up aq porta hyrje ka) dhe perdoruesit e sherbimit "luftojne" me njeri-tjetrin. Dmth , ai qe e ka modemin e "dobet" ose nuk arrin te lidhet ose nqs eshte i lidhur i bie linja kur nje modem "i forte" hyn ne linje. Them se nqs do te perdoresh Dial-up duhet te marresh nje modem te mire(megjithese albtelekomi me mire mos ti genjente njerezit me "sherbimin" "falas" Dial-up sepse eshte shume i dobet)

Te uroj gjithe te mirat......

__________________
Mos perdor topa per te vrare miza !!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2007 16:24
bomba01 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bomba01 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bomba01 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė bomba01't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: bomba01 Shto bomba01 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bomba01 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

hmmm....

ajo qe thua mesiguri qendron, por une s'kam lene ore te dites pa e provuar te futem ne internet, edhe 7.00 te mengjesit. Nuk besoj se ne ate ore ka ndoje fluks te madh lidhjesh me albtelekomin, keshtu qe s'di c'te them... mbase s'qendron aty problemi

per me teper qe modemin sapo e kam blere, presupozohet mos jete fare skandaloz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2007 14:24
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Beje Roll Backd river dhe nqs nuk behet gje ose nuk ka efektivitet, provo beje uninstall device dhe pastaj reinstall. Dicka duhet te ndodhi pa diskutim...

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2007 14:48
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

Per Mendimin tim... qe mos te kesh kshu problemesh me dial up... je qe je.. mer ate dsl ne shqiperi 30 euro ne muaj.. 512Kb te shpejt.. edhe paka shum i heq keto halle

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2007 14:59
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

Citim:
Po citoj ato që tha Lord_Of_The_Strings
Beje Roll Backd river dhe nqs nuk behet gje ose nuk ka efektivitet, provo beje uninstall device dhe pastaj reinstall. Dicka duhet te ndodhi pa diskutim...


lordi, nuk besoj se eshte aty problemi, pasi une e kisha kete problem qe me modemin e vjeter dhe ja hodha fajin driver-ave, per kete arsye bleva modem te ri. Tek te dy modemat rezultati eshte i njejte...

Vlonjati, mire e ke ti, po 30 euro me vjen keq t'i harxhoj per internet, pasi s'kam aq shume kohe ta shfrytezoj sic duhet. Per me teper qe kjo besoj se duhet te vije me kabell, nderkohe une e di qe tek pallati im nuk kane leverdi te sjellin kabell...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2007 15:58
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

Citim:
Po citoj ato që tha wydra


lordi, nuk besoj se eshte aty problemi, pasi une e kisha kete problem qe me modemin e vjeter dhe ja hodha fajin driver-ave, per kete arsye bleva modem te ri. Tek te dy modemat rezultati eshte i njejte...

Vlonjati, mire e ke ti, po 30 euro me vjen keq t'i harxhoj per internet, pasi s'kam aq shume kohe ta shfrytezoj sic duhet. Per me teper qe kjo besoj se duhet te vije me kabell, nderkohe une e di qe tek pallati im nuk kane leverdi te sjellin kabell...



po te lidhesh kontraten e sjellin ata jo ne pallat po maj malit ..
un ta sygjerova qe mos te kishe probleme...

p.s cfare pc ke? desktop apo lap top? po ke te dytin me mire ta kesh me kart

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2007 16:19
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Ndrro Windows! Hidh Vista se i kam une Ultimate Edition Original.

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2007 17:06
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

une me gjithe qejf o lordi, po ku ka takat per vista ky kompjuteri im, ti e di sa i lodhur eshte Nuk ma merr mendja se do funksiononte normalisht me vista

vlonjati, s'eshte e vertete ajo qe thua, sepse provider-at nuk perfitojne nga fakirat si puna e individeve, por nga firmat, prandaj s'ju behet vone fare nese nje individ do internet dhe atyre konkretisht ajo zone s'u leverdis. E di kete nga pervoja personale. E kam pasur nje abonim me abisnetin dhe ma plasen buzen, derisa me thane "e di cke ti, ne po te bejme nder qe te kemi lidhur me internetin se keto fitime qe kemi nga individet per ne jane hic, kshu qe po deshe mbaje keshtu sic eshte, po deshe udha e mbare". Une zgjodha udhen, se oferta e tyre ishte e paperballueshme nga cmimi dhe skandaloze persa i perket cilesise.

P.S. une kam pc

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2007 07:50
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Do te te jap nje Win2003 Lite qe eshte stabel dhe luan dhe ne kompjuterat me cope cope. Kalo ketej kur te mundesh por ki parasysh qe ti besh particion hard diskut qe mos te humbasesh dokumentat.


__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2007 11:57
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:28 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > problem me dial up

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.