Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > PER FLAMURIN ta haje dreqi ta haje Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Citim:
Po citoj ato që tha halfgang
i ka pare dhe ato nenkuptimet e tua, por nuk i kam dhene rendesise jam njeri qe flas hapur dhe dua te me flasin hapur...
nje pyetje...
pse te paret tane te tere me diploma te hawardit ishin qe cliruan shqiperine nga turqit???



Kundrapergjigja ime eshte "Cilin armik do luftojme kesaj here Neri!Shqiptarin?!Vetveten???!!"

-Armen s`di ta perdor!S`kam prekur kurre arme me dore,-por po te ish nevoja
per Shqiperine do mesoja sesi te Qelloja mu ne Zemer!

Gjithcka ka si rrjelloje shkollimin, lexionin, mesimin, dijen,
pra pa ditur sesi perdoret arma,-nuk do kishin luftuar as te pare ttane!


Shpresoj se more pergjigjen i dashur Neri!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2005 18:20
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

me arme e pame se cfare beme, por une prandaj po mundohem ti bej thirje sadopak popullit qe te hapin syte, mos ti besoj politikes, por vetvetes..
te luftojme korupsionin qe ka pushtuar gjithandej shqiperine, e kane bere si depot e hembargos ate vend, cdo gje qe eshte e jashteligjshme ndodhet aty...

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2005 18:26
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tafilaku
Anetar i ri

Regjistruar: 11/03/2005
Vendbanimi: North Carolina, USA
Mesazhe: 7

PER FLAMURIN ta haj edreqi ta haje

Pershendetje te gjitheve. Vetem pranija e juaj ne diskutim tregon qe te gjithe e doni ose te gjithe e duam Shqiperine. Ta duash vendin tend ne cfaredolloj situate eshte krenari. Nga cfare lexova nuk po shoh asnjerin qe shfaqet si antishqipetare sepse po te jete i tille nuk do harxhoje kohe te shkruaj ketu. Fakti eshte qe ne enderrat tona Shqiperia eshte me lart se cdo vend i botes dhe kjo na ben te jemi krenare, por fatkeqesisht pozicioni i vertete i Shqiperise nuk eshte i tille. NUk eshte e thene qe Shqiperia do rregullohet vetem po qe se kthehen ata qe e duan ate vend. Edhe nga ketu kemi detyrimet tona ta ndihmojme Shqiperine qe te dale nga llumi

Pershendetje te gjitheve dhe enderres se bukur Shqipetare.

__________________
Ai qe e njeh veten mire, din ti jape tjetrit ate qe meriton.

Modifikuar nga wydra datė 03/08/2005 ora 10:14

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Gusht 2005 16:48
Tafilaku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tafilaku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tafilaku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tafilaku Shto Tafilaku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tafilaku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Hektori
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/05/2005
Vendbanimi: Ne Troje
Mesazhe: 215

Citim:
Po citoj ato që tha halfgang
i ka pare dhe ato nenkuptimet e tua, por nuk i kam dhene rendesise jam njeri qe flas hapur dhe dua te me flasin hapur...
nje pyetje...
pse te paret tane te tere me diploma te hawardit ishin qe cliruan shqiperine nga turqit???



Nje informacion te shkurter. Halfgang mesa di une te paret tane qe na cliruan nga turqit ishin pjesa me e madhe te shkolluar, intelektuale qe vertet nuk kishin studiuar ne harvard po kishin studiuar ne shkollat e Greqise e Turqise etj etj. Keta te pare udhehoqen edhe luften dhe u perpoqen te perhapnin diturine dhe te populli i pashkolluar. Nje faktor i bashkimit te popullit eshte shkollimi per mendimin tim. Imagjino nje popull qe nuk shkruan gjuhen e tij qe nuk njeh historine e tij, kulturen e tij. C'mund te ndodhe? Ai popull eshte i vdekur.

__________________
Ndero Zotin, dashuro gruan, mbroje atdheun

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Gusht 2005 17:51
Hektori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Hektori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Hektori (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Hektori Shto Hektori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Hektori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

Citim:
Po citoj ato që tha Hektori


Nje informacion te shkurter. Halfgang mesa di une te paret tane qe na cliruan nga turqit ishin pjesa me e madhe te shkolluar, intelektuale qe vertet nuk kishin studiuar ne harvard po kishin studiuar ne shkollat e Greqise e Turqise etj etj. Keta te pare udhehoqen edhe luften dhe u perpoqen te perhapnin diturine dhe te populli i pashkolluar. Nje faktor i bashkimit te popullit eshte shkollimi per mendimin tim. Imagjino nje popull qe nuk shkruan gjuhen e tij qe nuk njeh historine e tij, kulturen e tij. C'mund te ndodhe? Ai popull eshte i vdekur.



o HEKTOR po ketu ta kam edhe une... mendoje pak se cfare shkolle kane bere ata me keta sot.....
nuk paskemi nje njeri te shkolluar qe te dali te mbroj kete flamur sic i takon????

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Gusht 2005 18:00
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Citim:
Po citoj ato që tha halfgang
i ka pare dhe ato nenkuptimet e tua, por nuk i kam dhene rendesise jam njeri qe flas hapur dhe dua te me flasin hapur...
nje pyetje...
pse te paret tane te tere me diploma te hawardit ishin qe cliruan shqiperine nga turqit???




ahahhahahahahahahhaa, halfgang. Dua të të them vetëm dicka. Eshtë e vështir për ne tani për tani ti dedikohemi vetëm një teme se me sa kam par un kemi shumë qejf të kundërshtojm njëri-tjetrin pavarsisht nëse do fitojm dicka apo jo. Thjesht vdesim pak për kundërshtim. Këto i spostojn temat, i kalojn në deg tjetër edhe si pasoj marrin një rrjedh tjetër. Sa për shkoll po i shofim dhe të shkolluarit se si veprojn në shqipëri, duan vetëm ta ndukin dhe ta zhgrapin atë vend. Unë mendoj se jeta e shkollon njeriun..........Eshtë jeta e përditshme dhe gabimet që bëjm në jetë, të cilat në mënyre instiktive na bëjn të vëm mend nga ai gabim. Nga bankat e shkollës del vetëm me teori, praktika ësht ajo që të bën të barazpeshosh gjërat her tjetër....

Përshëndetje halfgang, dhe do të lutesha të na vije ndonjë foto tjetër te flamurit tonë që të paktën ti shfrenojm kta të tjerët të mos dalin jasht teme herë tjetër

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Gusht 2005 23:13
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Syri_Magjik
VIP Baby

Regjistruar: 26/04/2005
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 528

Hey mjaft me keto shkrime te pa vlefshme Amoxilo dhe Halfgang!!!

Opinionet tuaja nuk kan te bejn fare me Famurin, por me nje urrejtje qe skeni ku ta shprehni!

Sa per me shum bashkohem me mendimet e Sykaltres dhe te disa personave te tjere, Jua bejn mese te qarte po skuptuat lexojeni sa te kuptoni! Gjithmon ai qe esht i drejt nuk e fiton drejtesin!

Vertet kam malle por shprehem me fjale si : ''''Per Flamurin e kam ta haje dreqi ta haje''''''' E ca malli apo atdhetari tregon ti me kete? Mjaft se le name!

__________________
PrOuD 2B ShQiptAre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Gusht 2005 23:27
Syri_Magjik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Syri_Magjik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Syri_Magjik (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Syri_Magjik't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Syri_Magjik Shto Syri_Magjik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Syri_Magjik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Re: Hey mjaft me keto shkrime te pa vlefshme Amoxilo dhe Halfgang!!!

Citim:
Po citoj ato që tha Syri_Magjik
Opinionet tuaja nuk kan te bejn fare me Famurin, por me nje urrejtje qe skeni ku ta shprehni!

Sa per me shum bashkohem me mendimet e Sykaltres dhe te disa personave te tjere, Jua bejn mese te qarte po skuptuat lexojeni sa te kuptoni! Gjithmon ai qe esht i drejt nuk e fiton drejtesin!

Vertet kam malle por shprehem me fjale si : ''''Per Flamurin e kam ta haje dreqi ta haje''''''' E ca malli apo atdhetari tregon ti me kete? Mjaft se le name!



Syri po të lexosh mirë mesazhin tim, diku kam thën që mos dalim jasht teme. Por me sa shof ti lexoke me sy mbyllur. Bashkou me cin të dush mi goce, por kupto dicka :
"Spo flasim për bashkime ktu apo për klane, po flasim për flamurin. Të këshilloj ta rilexosh edhe një herë mesazhin tim dhe mbi të gjitha atë paragrafin e fundit. Besoj se edhe me sy mbyllur do ta kuptosh."

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Gusht 2005 00:34
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

Re: Hey mjaft me keto shkrime te pa vlefshme Amoxilo dhe Halfgang!!!

Citim:
Po citoj ato që tha Syri_Magjik
Opinionet tuaja nuk kan te bejn fare me Famurin, por me nje urrejtje qe skeni ku ta shprehni!

Sa per me shum bashkohem me mendimet e Sykaltres dhe te disa personave te tjere, Jua bejn mese te qarte po skuptuat lexojeni sa te kuptoni! Gjithmon ai qe esht i drejt nuk e fiton drejtesin!

Vertet kam malle por shprehem me fjale si : ''''Per Flamurin e kam ta haje dreqi ta haje''''''' E ca malli apo atdhetari tregon ti me kete? Mjaft se le name!



meso te kuptosh ato qe lexon, pastaj shkruaj ato ke kuptuar...

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Gusht 2005 17:56
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Besoj se syri e kishte nga emocioni ate shkrimin e bukur

I falet...

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Gusht 2005 18:22
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:04 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > PER FLAMURIN ta haje dreqi ta haje

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.