Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja Islame > Agjerimi dhe vlerat e tij.
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857



...Une vete jam Ateist por, uroj ato qe e besojne dhe mbajne tani Ramadan, Bajramin apo Ramazanin!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2010 12:35
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Nje bisede per agjerimin sot ne pune....NE kulmin e nervave dhe merzitjes,marre dy akullore te vogla,nje per mua,nje per kolegen qe me duroi gjithe diten...dhe i them urdhero......buzeqesh dhe thote une nuk ha ... Pse moj i them,ste pelqen,je laktoz-intolerante apo ca halli ke? (gjithmone pyetje ne anen shendetesore une)...
Ajo me thote,jo nuk lejohet te ha gjera bulmetore...
Une: Po ke te drejte myslimanet kane Ramazan sot,por cne produkte qumeshti si hane...leqe fundja e di pasdite te lejohet te hash..
Ajo: Jo jo nuk jam myslimane,edhe ne kristianet mbajne regjim (se di si i thuhet ),agjerojme ndoshta ....dhe nuk hame produkte qumeshti dhe mish...
Une: ej pike e zeze se dija (dhe fsheva akulloret,se hengra fare,e hodha direkt ne kosh,eh cte ben agjerimi)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2010 21:09
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Ka vlera dietetike thone. puna eshte se kur merr nocione fetare, ndryshon kuptimi shume.

Megjithate Gezuar atyre qe e festojne

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Gusht 2010 01:59
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus
Ka vlera dietetike thone. puna eshte se kur merr nocione fetare, ndryshon kuptimi shume.

Megjithate Gezuar atyre qe e festojne



Faleminderit shume cedrus i nderuar.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Gusht 2010 00:54
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha ksovari


Faleminderit shume cedrus i nderuar.



Gezuar qofsh.Por Zoti ka lene edhe liri per agjerimin, apo jo ksovar. Psh mund te mos agjeroje kush udheton, ose kush eshte i semure etj etj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Gusht 2010 00:57
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Gezuar qofsh.Por Zoti ka lene edhe liri per agjerimin, apo jo ksovar. Psh mund te mos agjeroje kush udheton, ose kush eshte i semure etj etj.



Po. Me mundesi zevendesimi pastaj, por nese eshte i sgtyre ne moshe lirohet, apo vuan nga ndonje semundje qe detyrimisht i duhet terapia, atehere duhet te ushqej ndonje te varfer me shujten ditore mesatare,por nese edhe kete nuk e ka mundesi, lirohet mga obligimi, se Zoti eshte i Gjithmeshirshem, Meshirplot, eshte Ai qe fal shume...

Ke qasje te gjere, pothuajse je enciklopedi ne vete...

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Gusht 2010 01:15
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Thene me pak fjale, agjerimi eshte perkufizuar nga mjekesia si: OPERACION PA THIKE , vetem per te mirat qe i ben organizmit te njeriut ka vlera si shpirterore ashtu dhe biologjike..

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2010 13:52
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Iyua
Free Spirit

Regjistruar: 29/06/2005
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1903

Ramadan 2011

Ramadan kete vit fillon ne 1 Gusht dhe mbaron ne 30 Gusht 2011!

__________________
“The true servants of God the Most Gracious are those who walk on the earth in humility, and when the ignorant address them, reply with words of peace”
-Quran

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2011 01:56
Iyua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Iyua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Iyua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Iyua Shto Iyua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Iyua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha Isra
Thene me pak fjale, agjerimi eshte perkufizuar nga mjekesia si: OPERACION PA THIKE , vetem per te mirat qe i ben organizmit te njeriut ka vlera si shpirterore ashtu dhe biologjike..



yeah, e kam provuar

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2011 16:17
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Citim:
Po citoj ato që tha Eria
Nje bisede per agjerimin sot ne pune....NE kulmin e nervave dhe merzitjes,marre dy akullore te vogla,nje per mua,nje per kolegen qe me duroi gjithe diten...dhe i them urdhero......buzeqesh dhe thote une nuk ha ... Pse moj i them,ste pelqen,je laktoz-intolerante apo ca halli ke? (gjithmone pyetje ne anen shendetesore une)...
Ajo me thote,jo nuk lejohet te ha gjera bulmetore...
Une: Po ke te drejte myslimanet kane Ramazan sot,por cne produkte qumeshti si hane...leqe fundja e di pasdite te lejohet te hash..
Ajo: Jo jo nuk jam myslimane,edhe ne kristianet mbajne regjim (se di si i thuhet ),agjerojme ndoshta ....dhe nuk hame produkte qumeshti dhe mish...
Une: ej pike e zeze se dija (dhe fsheva akulloret,se hengra fare,e hodha direkt ne kosh,eh cte ben agjerimi)




u funny Eria
Agjerimi eshte nje forme lutjeje, qe mund te vendoset nga vete personi diten/ditet,daten dhe oren e dashiruar.

Ta pyesje shoqen te nesermen me siguri do ta hante akulloren,pas lutjes nqs i permbahet ketij deffinition qe te dhashe une.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2011 16:26
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja Islame > Agjerimi dhe vlerat e tij.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.