Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Histori te shkurtra te nje violine... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Me pelqen pozicioni qe marr shpesh here duke u fiksuar tej ne hapesiren jashte dritares se vendit ku une kaloj momente te perkohshme. Kjo gjendje me shlodh. Eshte nje hapesire krejt tjeter reales dinamike qe jetoj. Aty gjej qetesi dhe jam larg andrrallave kokecarese te se perditshmes. “Ata” thone qe gjendje te tilla shkaktojne kushte jo te mira “fizike” per mua e rrjedhimisht edhe per to. Me pelqen qe nga “kondicione” te mia te varen nje zinxhir njerezish.
Une nuk jam e terhequr nga gjithshka dhe gjithkush, te pakten deri tani. I kushtoj ore te tera vetes sime, punes sime, rrethit tim. Punoj pa ngritur koke per te perfeksionuar ate cka kam krijuar vete madje here-here pa pasur nevoje per ndihmen e askujt. Dhe kjo jo sepse nuk kam nevoje per nje “assistant”, perkundrazi, por sepse kam krijuar nje vetebesim shqetesues tek vetja. Aq shqetesues sa kur mendoj nje realitet ndryshe me hipen frika dhe paniku. Nje miku thoshte se “Faza kryesore e permiresimit te nje situate/gjendje eshte ta kuptosh qe kjo situate/gjendje duhet ndryshuar”
Me kujtohet fillimi. Me merrnin per dore, me shoqeronin rruges, me shtrengonin doren duke me rrahur supet dhe vetem hapat e fundit i beja vete. Tani eshte krejt ndryshe, madje aq ndryshe sa shpesh here me merr malli te me konsiderojne si “fillestare”. Ndjej nevojen e te qenit ne first steps...
Lumturia ka zene vend perkohesisht ne ditet e mia. Here-here i mbyll syte embel nga kenaqesia duke sjelle ndermend betejat per te arritur deri ketu...Nje lufte me shume e fituar, nje sfide me pak per te perballuar...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2007 16:25
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

e bukur, dhe sikur me lexove mendimet e dashur Ksenia.
Si te kam ty? shpresoj mire.

perqafime

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2007 20:52
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Citim:
Po citoj ato që tha Klodel
e bukur, dhe sikur me lexove mendimet e dashur Ksenia.
Si te kam ty? shpresoj mire.

perqafime



E dashur!
Te ndjej mike megjithese nuk jemi takuar asnje here. Me beso qe kjo ka ndodhur vetem rastesisht...Je nje person krejtesisht i vecante dhe i cuditshem njekohesisht... Di shume per mua, komunikojme per gjera te perbashketa, te gjitha keto ndodhin ne distance...
E dashur, mbase do te prek vendet qe ke prekur ti...

Te perqafoj dhe uroj gjithe te mirat

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2007 08:40
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Une bej dashuri mentale. Kete e kam zbuluar qe di ta bej nje nate me pare nen nje hene... Dhe qe atehere nuk e ndjej me aq thelle mungesen tende. Me je larg, por kaq prane kur mbyll syte... Qe atehere linden shume poezi te thurura pas procesit te sukseshem. Qe atehere kam shume pyetje qe mi ka krijuar lidhja ime sentimentale e te berit dashuri mentale me ty...
E di! Nuk kerkoj me me isistim qe te kthehesh...Mos me telefono me kaq gjate. Nuk kam cte te them...Bisedat me jane te konsumuara...Sigurisht nuk mund te te them qe kam gjetur nje menyre per te te zevendesuar se kjo do te te xhelozonte ose do te linte per nje kohe te gjate te habitur (gje qe me ka besdisur gjithmone)...

E di qe te ka lindur nje vajze se ciles i kam vene emrin tend

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Korrik 2007 09:14
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Gjithmone me ka pelqyer t'i jap kohe vetes per te qendruar perpara pasqyrave dhe kjo ndodh pasi perpara tyre une nuk njoh vetveten. Perpara pasqyrave une surprizohem me pamjen time, buzet me puthiten lehte ne buzeqeshje...
Pasqyrat e vjetra jane ato qe me emocionojne me shume. ( Sot gjeta pak kohe edhe per veten ) Ju ktheva pasqyres me te preferuar - ditarit tim femijeror...Pasqyre lojrash, merish budallaqe, pershkrime pa fund miqsh tashme inekzistent per pasqyrat bashkekohore...
Me Dimer 2004 krejt rastesisht me dhuruan pasqyren time me te preferuar e quajtur "Forumi Horizont" te cilen e ruaj me fanatizem edhe sot...Me surprizon vetvetja tek kredhem ne poza perpara ketij xhami. Ky pasion, rebelizem, liri, guxime, enderra te thena, imagjinata te cmendura...
Vetem perpara kesaj pasqyre une ndihem violine...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2007 22:26
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Turmat e terbuara dhe qesharake te holla-ndezeve kane zbarkuar ne qytetin tim. Turma te verdha, pa tipare, te zhveshura, te qelbura era alkool, te uritura per kontakte mesdhetare...

Une sot do te jem ne stadium te shoh "Portokalline"e holla-ndezeve. Teresisht e frymezuar, dhe e nxitur nga kontakti verbal me ta do te terbohem nga euforia duke thirrur "O sa mire me qene shqiptar!!!"

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2007 10:03
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bleta punetore
sindikaliste

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: kosherja n.176
Mesazhe: 2075

Smile

Interesante keta tinguj!

__________________
. . due gocce di chanel

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2007 14:26
bleta punetore nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bleta punetore Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bleta punetore (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bleta punetore Shto bleta punetore nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bleta punetore nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Kohet e fundit degjova qe fqinja ime tentoi te vriste veten. "Arma"e vetvrasjses ishte zgjedhur-ilace. Ne moment mendova qe perdorja e ilaceve eshte nje zgjedhje ideale per ti dhene fund jetes ne menyre romantike, te brishte. Ne pergjithesi jane femrat ato qe zgjedhin vdekje te tilla pasi per boten e tyre pasvdekja eshte nje bote plot ngjyra, ndricim, plot romantizem dhe ato duhet te "trokasin" atje te paprekura, te bukura...Perdorimi i armeve te zakonshme mund te prishte trupin/fytyren...

U trondita nga akti i fqinjes sime. Pavaresisht se e njihja vetem fizikisht e dija se me ke jetonte, cfare jete bente dhe ne nje kenveshtrimin te shpejte nuk gjeja arsye te kuptoja pse ajo kishte bere kete zgjedhje...
U mundova te gjeja ne familjen e saj ndonje rast te ngjashem po nuk me rezultoi...Pastaj me erdhi ne mendje nje argument i hasur diku ne nje "cep". Arsye mund te jete edhe tejngopja nga gjithshka perreth, ose nje shenje per t'i terhequr vemendjen ndonje njeriu te vecante ne jeten e saj...

Raste te tilla me bejne ta dua me shume jeten time dhe t'i kushtoje me shume vemendje asaj dhe atyre qe me rrethojne..

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2007 14:32
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Eshte e cuditshme si pak sekonda mund te rrezojne nje jete te ngritur me shume mundime, mund te shembin persona dikur te kthyer ne mite...
Fajesoj vehten qe investova duke te krijuar kaq bukur...
Ndihem e humbur...Shfyj papushim tek miku qe me vjen i pari ne tavoline...
Duhet te largohem nga kjo gjendje...

Gjerat ne dukje te imta mund te kene nje fuqi te madhe shnderrimi sic me ndodhi mua dhe sekondit...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 13:46
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Shpesh here ndodh te ngjallen ndjenja te cilat shkaktojne neveri per njerez qe kane dhene shume ngrohtesi, shume dashuri. Te vjen turp nga keto turbullime dhe mundohesh t’i korigjosh ato ndjenja.
Shpesh urrehet dashuria qe te kane falur sepse nuk te kane kerkuar asgje si kembim te saj gje qe duket absurde, jorealiste. Dashuria qe te kane dhene te afermit shpesh eshte perpjekur ti fshehe sfidat e jetes, kalbesite e realitetit duke harruar se nje dite do te zbulohen dhe do te zgjojne neverine.
Te vjen neveri per babain te cilin e ke pare ne shoqerine e nje gruaje tjeter nderkohe qe mamaja mundohet te beje bashkeshorten ideale duke sakrifikuar jeten qe te mos mungoje asgje.
Te vjen neveri per syte e nenes tek ngazellehet kur shikon lumturine e babait kur vjen ne shtepi pa ditur se ate transformim te humorit atij ja ka dhene nje grua tjeter.
Duket e padrejte zhurma qe eshte bere ne familje per dashurine e pare...
---------------------
Sot do te doja te isha dikush tjeter. Te mos kuptoja asgje. Mbase te mbyllesha ne nje pallat per njerez te vecante, mbase ne cmendi ku nuk ke me pergjegjesi per asgje dhe nuk i perkushtohesh veprimtarive te perditshme shpesh here te merzitshme. Vetem atje gjithshka eshte e lejueshme.. Atje askush nuk ka qellime...Sot do te doja te shikoja dashuri vetem ne syte e nje skizofreni...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2008 21:04
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:37 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Histori te shkurtra te nje violine...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.