Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > E dini se.....
Gjithsej 25 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Paska qene e rende kjo thuaj ~Enigme~

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Dhjetor 2007 18:49
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4051

Kush ka ndjenja faji ?
Besoj se te gjithe kemi kaluar momente faji....por mos i lini keto ndjenja te mbizoterojne sepse do rezikoni shendetin. E nqs i akumuloni sipas studimeve atehere do gjendeni ne depresion, cregullime te imunitet (auto immune) si psh arthriti ose lodhje kronike.

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Dhjetor 2007 18:23
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

Citim:
Po citoj ato që tha ~Enigme~
konte kete teorine nuk e dija ...interesante kot nuk thote populli sa te rosh do te degjosh.
ajo teori e dashtun, eshte hedhur poshte nga cdo akademik.
Madje te citoj Nat Geo "a ridiculous fallacity".

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2008 21:49
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4051

Per ata qe ndodhen ne SH.B.A dhe duan te dijne nese uji i pijshem eshte i ndotur shikoni ketu  Klikoni shtetin ku ju jetoni dhe aty do te gjeni me shume informacione.

E dinit qe investigimet tregojne se uji i pijshem eshte i ndotur me më shume se 140 kimikate ne 42 shtete.

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Prill 2008 15:22
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

... nese ka nje njeri qe mund te quhet shpetimtari i botes, emri i tij eshte Vasiliy Arkhipov.

Ne kulmin e luftes se ftohte nje nendetse berthamore ruse u rrethua nga flota amerikane e cila po mundohej ta detyronte ate te dilte ne siperfaqe.
Kapiteni i nendetses, duke menduar qe lufta berthamore kishte filluar, vendosi t'i kunderpergjigjej flotes amerikane me rraketa berthamore, por per kete i duhej qe ai dhe dy oficere te tjere te votonin unanimisht ne favor. Oficeri tjeter vendosi per sulm, por Vasiliy vuri veton.

Sikur Vasiliy te kishte votuar ne favor, ishte pothuaj e sigurte qe pergjigje-kunderpergjigjet do te pershkallezoheshin dhe nje lufte totale berthamore do ta kishte shnderruar boten ne nje vend te huaj per njerezimin.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Prill 2008 01:05
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
_zidan_
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/08/2008
Vendbanimi: France
Mesazhe: 31

E dini se.....

E dini se..... Sokrati nje nga filozofet me te medhenj grek gjate karieres se ti 50vjeçare studimore dhe shkrimtare ariti ne konkluzionin qe:- E gjitha ajo qe di eshte qe sdi asgje...............(filozof ai po ne?!):p 2- e DINI SE.... nje nga aktoret me te shquar te popullit korçar dhe shqiptar njekohesisht te popullit shqipar vdiq ne skene tek teatri andon zako çajupi dhe gjithe pjesmaresit menduan se ishte pjese e tragjedise?! ne varin e tij shkruhej:- 'DO vij nje dite dhe do ju them qe bera shaka'

__________________
mos dashuro ate qe eshte e persosur, por persos ate qe do

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2008 00:44
_zidan_ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė _zidan_ Vizito faqen personale tė _zidan_'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: _zidan_ Shto _zidan_ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto _zidan_ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
_zidan_
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/08/2008
Vendbanimi: France
Mesazhe: 31

me falni

ai quhej Aleko prodani

__________________
mos dashuro ate qe eshte e persosur, por persos ate qe do

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2008 00:45
_zidan_ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė _zidan_ Vizito faqen personale tė _zidan_'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: _zidan_ Shto _zidan_ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto _zidan_ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
_zidan_
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/08/2008
Vendbanimi: France
Mesazhe: 31

RE: ~enigme~ Kush ka ndjenja faji ?

U mendove shume qe e formulove kete pyetje? Fshije shpejt sa ste ka pare ndonje Ismail Kadare se do te hedh ne gjyq per perdhunimin e gjuhes shqipe :p dhe......desha te dija mos kendon gje te grupi Enigma ti se une i adhuroj ata lol apo ka qene dite karnavalesh dhe meqe kishe nje maske ne fytyre hajd te rregjistroj nick~enigme~ne forum.(shaka) Te uroj gjithe te mirat.

__________________
mos dashuro ate qe eshte e persosur, por persos ate qe do

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shtator 2008 04:56
_zidan_ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė _zidan_ Vizito faqen personale tė _zidan_'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: _zidan_ Shto _zidan_ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto _zidan_ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4051

Re: RE: ~enigme~ Kush ka ndjenja faji ?

Citim:
Po citoj ato që tha _zidan_
U mendove shume qe e formulove kete pyetje? Fshije shpejt sa ste ka pare ndonje Ismail Kadare se do te hedh ne gjyq per perdhunimin e gjuhes shqipe :p dhe......desha te dija mos kendon gje te grupi Enigma ti se une i adhuroj ata lol apo ka qene dite karnavalesh dhe meqe kishe nje maske ne fytyre hajd te rregjistroj nick~enigme~ne forum.(shaka) Te uroj gjithe te mirat.

 Mbase nuk u mendova aq sa ty, sa ne menyre te vetedijshme apo te pavetedijshme (pak rendesi ka), arrite te formuloja nje kope pyetjesh :p
Pastaj Kadarese mbase mund t'i lija mbresa s'eshte cudi qe....  le te futet ai ketu pa nami le te behet e le te sforcaremi te gjithe te permiresojme gjuhen shqipe. Tani nje gje s'kuptova une mos te shkaktova "ankth apo ndjenja faji" se mos na pesosh cregullime (bej shaka he, ajde gjithe te mirat)

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shtator 2008 18:10
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4051

E dini se... (ne lidhje me trekendshin e Bermudes)

Citim:
Po citoj ato që tha cupka
pashe nje emision nje dizaj (dmth para dy viteve te mira) qe thoshte se valla nga ky trekendeshi pas zhdukjeve te shumta kishte pasur dhe 'dukje' ku nje avion kishte 'dale' nga ky vakuum dhe pasagjeret mendonin se ishin akoma ne vitin 1970 e ca kur nderkohe realisht viti ishte ne 1980 e ca...dmth i binte qe ky avion te ishte shpallur i humbur afro 10 vjeteve me perpara.
Sipas ketij emisionit, pasagjeret gjithashtu nuk ishte plakur fare dhe nuk i kishin kuptuar apo ndjere keto 10 vite 'udhetim'. Dmth, ata mendonin se fluturimi ishte ne kohe dhe cdo gje ishte shume normale.
Gjithashtu ne baze te lidhjeve me radio, u shtua qe baza kishte humbur sinjal me kete avion mu mbi koordinatat e trekendeshit te Bermudes dhe sa doli ne radar sinjali vinte ne te dale te trekendeshit (dmth 10 vite e kusur me vone).

e keshtu u tha me nje fjale...


Kush do te udhetoje ne veriperendim te oqeanit atlantik ?

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shtator 2008 19:00
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:54 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 25 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > E dini se.....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.