Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Ja si pergjohen celularet
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Amici di Nessuno
Kompetent

Regjistruar: 12/01/2004
Vendbanimi: Afganistan
Mesazhe: 1613

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Me jep linkun.


meksia/ gripi i shpendeve

__________________
LA MIA JUVENTUS E' MORTA IL 14 MAGGIO 2006
MA IL MIO SANGUE SARA' SEMPRE BIANCONERO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2007 21:33
Amici di Nessuno nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amici di Nessuno Vizito faqen personale tė Amici di Nessuno't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amici di Nessuno Shto Amici di Nessuno nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amici di Nessuno nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Eh...

Kishte 2 rruge zgjidhja e sherrit me te fundit:

1. Futja e nje ikone ofendimi ne postim te dyve

2. Ose fshirja e postimeve ne fjale dhe ta harroj kete muhabet

Zgjodha te dyten duke menduar se ishte nje nxitim i momentit nga ana e Kontinentit dhe e Amor Alucius.

Kontinent, ki parasysh se jo gjithmone zgjedh opcionin e dyte, prandaj matu here tjeter kur flet me te tjeret, se sta kane per borxh "ironite" e tua.

P.S.

Po desh ndokush te debatojme me teper rreth kesaj ceshtje, ka seksione apostafat, cdo postim tjeter ketu pas ketij timit qe eshte per debat do fshihet.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2007 21:47
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
matrix
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 25/11/2003
Vendbanimi: TIRANE
Mesazhe: 34

Re: Shtese mbi pergjimet e celulareve.

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
E kam studiuar mire teknologjine e celulareve dhe mund t'iu spjegoj nja dy gjera. Nga ana e sigurise celularet jane mjeti me i sigurte qe kam degjuar neper bote sot per sot. Madje kur degjoj se ndonje teknologji tjeter ka probleme pyes veten pse nuk perdorin teknologjine e celulareve.

Kriptimi vjen sepse cdo SIM Card permban nje chip dhe nje kod unik. Chip-i eshte modul kodifikimi me vetvete qe telefoni perdor si pjese e qarqeve te veta. Por telefoni nuk di si kodifikohet informacioni. E vetmja gje qe ben eshte ti kaloje informacionin SIM Card-es dhe ta marre nga ana tjeter te kriptuar. SIM Card perdor nje ekuacion te brendshem dhe nje kod special qe te kryeje kriptimin. Ne castin qe telefoni komunikon me antenen me te afert shkembehen informacione te kriptuara. Kjo vjen sepse rrjeti di kodin e SIM-it tend dhe algoritmin e kodifikimit. Per kete aresye komunikimi mes antenes dhe celularit eshte i kriptuar qe ne fillim.


Paradoksalisht para disa vjetesh nje person i zgjuar (nga Serbia) arriti te zbuloje algoritmin e dekodifikimit qe perdorin shumica e kompanive boterore, te cilen e quajti COMPv1. Hapi i dyte mbeti vetem gjetja e kodit brenda SIM Card, gje qe u arrit duke testuar SIM Card-in shume here dhe duke llogaritur sa eshte kodi i famshem i kriptimit. Keshtu dolen software te vecante qe gjenin kodin Ka, ku bazohej gjithe kriptimi (me Brute Forcer). Ne momentin qe di kodin Ka kartat mund te klonohen dhe une e kam bere me karten time.

Cfare do te thote te klonosh nje SIM Card?
Klonimi nuk sjell kurrsesi pergjimin e kartes reale. E provova me numrin tim. Ne te njejtin cast ndeza dy telefona me te njejtin numer telefoni (Vodafone). I rashe numrit dhe ra vetemzilja e telefonit te fundit qe ndeza. Telefoni tjeter nuk mori asnje thirrje. Pastaj perdora telefonin e heshtur i cili funksiononte normal dhe mora nje shok ne telefon. I rashe prape numrit dhe kesaj rradhe ra telefoni qe perdora per here te fundit.

Pra, te klonosh nje celular do te thote te krijosh nje kopje identike te nje numri dhe te marresh thirrjet e telefonit origjinal. Por edhe ne kete rast nuk mund te pergjosh kurrsesi cfare thuhet ne celular.

Si perfundoi historia?
Historia perfundoi shpejt. Kompanite e celulareve u organizuan dhe nderrun algoritmin e SIM cartave te reja ne nje version te ri qe quhet COMPv2. Megjithate algoritmi i vjeter funksionon akoma sepse kompania duhet te nderroje gjithe kartat, gje qe eshte e pamundur. Deri me sot ekuacioni i ri nuk eshte zbuluar dot, prandaj edhe kodi Ka i SIM Card-es nuk mund te gjendet me. Kam degjuar se ka menyra te tjera kimike qe shkaterrojne karten dhe gjejne Ka, megjithate eshte rrezik me vete. Gjithashtu kartat kane nje limit kerkesash para se te bllokohen. Ky limit eshte ulur qekur u kuptua se kodi gjendej pas mijera kerkesave te gabuara.

Pak info mbi pergjimet.
Pergjimi i celulareve behet vetem nese dekodifikon informacionin qe kalon nga celulari tek antena (Cell). Po te dish kodin Ka dhe algoritmin COMPv2 kjo mund te behet pa shume mundim. Mjafton te jesh afer celularit qe do te pergjosh. Por praktikisht nuk ekziston ndonje aparature te tille, sepse nuk ka sens te krijohet nje aparature e tille perderisa nuk dihen kodet Ka. Nga keto qe spjegova del e qarte se gjithe loja luhet rreth kodeve Ka, te cilat gjenden ne databazat me te sigurta te kompanise celulare. Nese dikush arrin te vjedhe databazat e nje kompanie ka ne dore informacionin me te vyer sot per sot. Personi mund te klonoje cdo lloj numri dhe te beje telefonata pa fund, ose thjesht te devijoje thirrjet qe vijne per nje numer i caktuar tek telefoni i vet. Sidoqofte kompanise se celulareve do i duhej te nderronte kartat e gjithe abonenteve qe te shpetonte.

Megjithate ka aparatura te tjera ne treg qe kushtojne mbi 400 mije dollare dhe u shiten vetem organizmave shteterore. (Edhe po te kesh leket duhet ta blesh me "mik"). Keto aparatura jane kompjutera te fuqishem qe imitojne antenat dhe marrin gjithe thirrjet e celulareve te zones, per t'ia cuar me pas antenave reale qe mund te jene pak me tutje. Gjate kalimit te informacionit kompjuteri ben miliona llogaritje per te gjetur kodet e komunikimit mes nje celulari dhe kompanise se celulareve dhe pas shume mundimi ja arrin. Sidoqofte keto aparatura duhet te gjenden ne afersi te celularit qe duhet pergjuar, gje qe limiton shume dobishmerine. Nga ana tjeter prodhojne vale shume te fuqishme qe mund te demtojne shendetin e njeriut. Pra llogarisni qe pergjimi me keto aparatura duhet te behet me nje makine qe ndjek personin kudo qe shkon. Ndryshe celulari hyn ne rrezen e nje antene (qelize) tjeter dhe nuk e pergjon dot me.

Metoda tjeter per te pergjuar ndonje gje eshte ajo qe thote Matrix. Pra instalimi ne telefonin e dikujt te programeve te caktuara. Por kjo behet vetem me disa tipe telefonash. Programi i pergjimit ruan SMS-te ose regjistron dialogjet dhe pastaj te merr ty ne telefon fshehtaz per te kaluar te dhenat. Imagjinoni qe bateria e celularit te viktimes bie 2 here me shpejt. Gjithashtu duhet qe personi te kete celular me sisteme operative te komplikuara (ca tipe Nokiash). Sic tha dhe Matrix ekzistojne disa telefona te posacem qe duken si telefona normale por kane qarqe elektronike te modifikuar per te bere bere pergjimet me lezet. Ne kete rast duhet ti mbushesh mendjen viktimes qe te perdore telefonin qe i dhuron ti. (Per me shume info kerko ne Google "spy store".) Dmth qe te evitosh menyrat qe thote Matrix mjafton te mbash nje telefon te vjeter ose te kesh kujdes mos lesh ne dore te te huajve telefonin e ri. Megjithate s'besoj se pergjimet jane problem i madh mes cifteve sot per sot.

Si funksionon Roaming?
Kur ti shkon jashte shtetit mund te perdoresh te njejtin numer. Kjo realizohet sepse kompania jote i jep kompanise tjeter kodin Ka qe te komunikoje me numrin tend.

Cfare eshte IMSI?
IMSI (International Mobile Subscriber Identity) eshte numri identifikues i SIM Card-es qe kompania perdor per te komunikuar me ty. Qe te kuptoni kete mendoni SIM Card si shtepi dhe numrin e celularit si njeri qe banon ne nje shtepi. Njeriu mund te nderroje shtepi dhe shtepia e re ka adrese tjeter. Ne menyre analoge numri juaj i telefonit mund te bashkangjitet me cdo SIM Card. Kete e ben kompania ne databazat e veta. Ja pse kur humbisni telefonin mund te merrni brenda pak minutash nje SIM Card te re me numrin e vjeter. Pra, numri nuk eshte brenda ne karte, vetem IMSI eshte ne karte dhe kompania bashkangjit virtualisht numrin tend me IMSI-n e kartes. IMSI eshte adresa e kartes, e cila thirret nga kompania sa here dikush i bie numrit tend.

Si mund te lokalizohen celularet?
Ne teori eshte e lehte. Cdo celular komunikon me nje qelize (dmth me nje antene) qe e shumta mund te jete larg disa km, por brenda qytetit antenat jane shume afer njera tjetres. Kompania e celulareve e di se ne cilen qelize ndodhet nje karte e caktuar. Dhe ne fakt kur nje thirrje vjen per ate numer gjeja e pare qe ben eshte te leshoje nje thirrje ne ate qelize. Nese numri nuk pergjigjet atehere leshon nje thirrje ne gjithe rrjetin qe te kuptoje ku eshte karta. Nese numri nuk pergjigjet prape atehere del sikur eshte i fikur.
Ne fakt celularet mund te komunikojne me antenen dhe kjo u tregon vendin e ndodhjes vete celularit. Ky funksion, ama, eshte i caktivizuar ne shumicen e vendeve te botes. I vetmi vend qe e ka aktivizuar eshte Gjermania. Dhe ne fakt pikerisht ne Gjermani ka lindur nje telefon qe kushton rreth 100 euro, i cili mjafton te lihet ne makine. Nese te vjedhin makinen i con nje SMS telefonit dhe ky te kthen pergjigje ne cilen qelize (antene) ndodhet. Natyrisht qe nuk e gjen dot me saktesi por te pakten gjen ne cilen lagje ndodhet. Kjo sidoqofte eshte e pamundur ne vendet e tjera sepse kompanite e celulareve nuk ja cojne celularit kete informacion. Me siguri eshte nje zgjedhje per te mbrojtur privacyn. Pra eshte e pamundur te lokalizosh nje telefon po nuk pati nje GPS brenda.


Si perfundim, nuk ka asnje menyre te sigurte per te pergjuar celularet. E vetmja menyre eshte qe kompania e celulareve te bashkepunoje dhe te kaloje gjithe thirrjet e nje numri ne nje linje tjeter apostafat. Gje qe efektivisht e ben ne bashkepunim me shtetin. Kuptohet qe cdo shtet ka politiken e vet ne kete drejtim. Italia i perdor shume pergjimet e telefonave celulare, Franca kerkon aresye shume te forta para se te pergjoje dike. Shqiperia nuk i ka pas perdorur shume, me ardhjen e Berishes me duket ka filluar te perdoret me shume. Rasti i pare i pergjimit te nje telefoni ne Shqiperi u be gjate nje pengmarrje ne Vlore, kur moren peng djalin nje biznesmeni. Kriminelet mbanin kontakte me nje nga policet, i cili u tregonte planin e policise cdo dite, keshtu qe kriminelet mund te spostoheshin nga vendi i fshehjes. Thuhet se nje shef qe erdhi nga Tirana e nuhati kete pune dhe nje mengjes i rrjeshtoi te gjithe policet. U tha te nxjerrin te gjithe celularet dhe ti lene mbi tavoline. Pas pak nje prej celulareve ra. U kuptua qarte qe ishte personi qe mbante kontaktet me kriminelet. Bashkepunimi me Vodafone-in beri qe te gjendej kush numer e kishte marre dhe ku gjendej ne ate moment. Fale kesaj kriminelet u kapen menjehere. Natyrisht qe bashke me pergjimet shteti mund te gjeje dhe vendndodhjen e telefonit ne baze te antenes qe perdor ne ate moment.

P.s. Dikush mund te pyese pse klonova karten time te telefonit. Ne ate periudhe doja te fusja dy numra ne te njejtin SIM Card, gje qe eshte krejt e mundur dhe ja arrita. I vetmi problem eshte qe nuk arrita te fusja dy numra te kompanive te ndryshme qe te telefonoja sipas rastit me ke te doja. Kjo sepse te gjitha kompanite kishin kthyer algoritmin ne COMPv2 dhe une arrita te klonoj vetem dy karta te vjetra qe kisha nga e njejta kompani.

Per info te tjera: http://forum.gsmhosting.com/vbb/index.php


shoku kur te kesh kohe del pak ne msn ose skype te flasim

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2007 19:23
matrix nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė matrix Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me matrix (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė matrix't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: matrix Shto matrix nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto matrix nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Kur isha ne Shqiperi njerezit atje dukeshin si te fiksuar per punet e pergjimit,thua se flisnin ne celular per bomba atomike.
Celularin tim ta pergjojne sa te duan,nese ato kane kohe te me degjojne ore te tera duke folur per pula e gjela,bujrum...
mire ti qe flet per pula e per gjela.. po ne dmth pergjithesia :p qe flet per pun shteti.. si i behet.. edhe kur flasim mendojme se kemi njeri nga mbrapa qe pergjon... flasim me kode sikur jemi shkolluar per nasa

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2007 19:59
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjilanasi_csi
GjeniU I VogeL

Regjistruar: 23/11/2003
Vendbanimi: Washington Dc..
Mesazhe: 102

Pergjimi i telefonave kushton shum mendoj ne vendet Europiane , dhe me programe dhe perralla qe ju thoni nuk ndodh ajo kurr.. dhe po instaluat jo 1 por 1000 ne pc..

Per te pergju telefonatat edhe Policia merr leje nga Gjykata se per ndryshe nuk ka mundesi.. pra..

Kur shteti nuk ka mundesi me te pergju telefonin.. Po un e ty cfar mundesie kemi ?

Mos shiheni enderra me sy hapur..

Gjith te mirat.

__________________
Sexy is 365 days uptime..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2007 21:23
Gjilanasi_csi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjilanasi_csi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjilanasi_csi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjilanasi_csi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjilanasi_csi Shto Gjilanasi_csi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjilanasi_csi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10700

Gjilansi, lexo pak me lart. Me 500 dollare te pergjon ke te dush njoni qe punon tek telekomi. Jemi apo jo vend lindor?

Si thote Vagabondi te ajo kenga: "Ne skemi nevoje me bo detyra se ne te gjejme menyren". Bir Selman...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2007 21:51
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

me rop shtes.. po ku ka shtet ai vend.. ai 500 mi lek marka shume..

pa te dish ketu ne usa ndonje qe pergjon.... se mer life burg... i kihet nona, lol... pavarsisht se ne kete shtetin qe jam un... eshte me ligj pergjimi telefonave i cdo qytetari fshatari apo ku di une... eshte vertet nje komunizem i papar...

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 01:52
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjilanasi_csi
GjeniU I VogeL

Regjistruar: 23/11/2003
Vendbanimi: Washington Dc..
Mesazhe: 102

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Gjilansi, lexo pak me lart. Me 500 dollare te pergjon ke te dush njoni qe punon tek telekomi. Jemi apo jo vend lindor?

Si thote Vagabondi te ajo kenga: "Ne skemi nevoje me bo detyra se ne te gjejme menyren". Bir Selman...
Fajtor ti e di se si ecin punet aty prandaj nuk eshte rasisht.. vendi me i korruptum n'Ballkan.. po pse mos t'themi edhe ne Europ..

Por edhe ti e din se ndoshta ne Shqiperi e ben mendoj " Brenda Shqiperis " kurse me kartel te kompanis Gjermane apo Zvicrrane.. ska per te pas mundesi kurr , se nje gje te till e kam pas ene un " Per disa probleme personale " mbaja kartelen e Zvicrres do te thot per te marr urdherin e shtetit dhe gjykates zvicrrane per pergjimin e telefonit nga gjermanet kerkojn nje shum te madhee.. kshtu qe un skam qen ai nga te mdhenjet dhe me kan len.. Por mund te ndodh te mos marr fare lejen dhe kshtu jan ndalu..

Edhe ne Shqiperi , mund ta bej ai brenda saj por kurr jo.. te pergjoj telefonata te Gjermanis apo Italis..

Ndoshta me kupton , e leji keta qe shohin enderr.. se mu sme duket normale kjo qe thon 500$ kur ne disa vende 500$ mund te ndodh te pergjoj 1 min ndoshta them mbase nuk dij gja.. por Shqipet e tona jan t'gjith te menqur dhe ja fusin kot ktu me shkronja

Pershendetje per ty..

__________________
Sexy is 365 days uptime..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 05:51
Gjilanasi_csi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjilanasi_csi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjilanasi_csi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjilanasi_csi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjilanasi_csi Shto Gjilanasi_csi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjilanasi_csi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cremaster
Anetar i ri

Regjistruar: 08/03/2007
Vendbanimi: SF Bay Area
Mesazhe: 6

narus

Kjo eshte paksa jashte teme, por egziston teknologjia per te pergjuar jo vetem telefonat celulare, por te gjithe trafikun e nje rrjeti, perfshi e-mail, ne kohe reale.

http://narus.com/products/index.html

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2007 17:03
cremaster nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cremaster Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cremaster (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cremaster Shto cremaster nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cremaster nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
elsaaa
Grrrrrrrr

Regjistruar: 20/07/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 2047

une smarr vesh nga teknologjia...por ne alb me $500 dollar eshte njeri i pergjon edhe une jam njera nga paguesve e cila kisha nevoj per ca informacione per asrye te ndryshme....kurse ne usa me $3000 dollar nje private investigator te informon shume me shume.....
persa i perket figurave politike ata kane 100 telefona kshuqe nuk eshte easy ti pergjosh.....
ne usa departamenti i policise te dergon nje lajmerim qe telefoni juaj eshte pergjuar per kete arsye....nqs nje shok eshte kapur nga policia pergjojne te gjithe telefonet me te cilet personi i kerkuar ka kontakt....
nqs behet fjale per sekrete shteteorore mos te piketofshin se merr veten ne qafe...per ne njerzit e thjeshte lol...ia kalofshit mire te gjithe respekte....

__________________
.......tY Te kerKoJ nE shPreSeN tImE tE HumBuR dHe ne agImE nje DiTe Pa tY...Te pRes tE viSh tEk Une .......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2007 17:54
elsaaa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė elsaaa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me elsaaa (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: elsaaa Shto elsaaa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto elsaaa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:31 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Ja si pergjohen celularet

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.