Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Cili liber eshte me i lexuari ne bote ?
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
klaudio
Thinking ahead

Regjistruar: 19/01/2008
Vendbanimi: LISSUS
Mesazhe: 57

Cili liber eshte me i lexuari ne bote ?

Cili liber eshte me i lexuari ne bote?! !!!!

Un mendoj se eshte "Bibla"...

__________________
Me, my self, and I

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2008 21:51
klaudio nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė klaudio Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me klaudio (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė klaudio't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: klaudio Shto klaudio nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto klaudio nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
el-Nino
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/02/2007
Vendbanimi: KL
Mesazhe: 436

une nuk mendoj se eshte "Bibla"...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Mars 2008 16:06
el-Nino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė el-Nino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me el-Nino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: el-Nino Shto el-Nino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto el-Nino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1555

Une e di me bindje... Eshte Bibla....

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2008 10:52
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
survive-live
Anetar i ri

Regjistruar: 12/07/2009
Vendbanimi: pejė
Mesazhe: 4

KURANI -padyshim

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Gusht 2009 13:44
survive-live nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė survive-live Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me survive-live (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: survive-live Shto survive-live nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto survive-live nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Bibla thone qe eshte me i lexuari, jo kurani. Megjithate nqs ndonjerit i nevojitet nje ngushellim, njeri eshte po aq i pavlere sa edhe i dyti.

Hadje paqe dhe bythe te forta.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Gusht 2009 21:20
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
survive-live
Anetar i ri

Regjistruar: 12/07/2009
Vendbanimi: pejė
Mesazhe: 4

kush ka vlere per ty pra ?? jane libra t'shenjta .edhe nese nuk i respekton mos e shpreh. nejse ... pune per ty

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Gusht 2009 21:39
survive-live nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė survive-live Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me survive-live (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: survive-live Shto survive-live nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto survive-live nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
fig32
Anetar i ri

Regjistruar: 28/07/2009
Vendbanimi: tevdilhava
Mesazhe: 5

E pse qenkan te shenjte keta libra? diku kam pare nje video qe e kishte postu fajtori ku fliste per krimet biblike qe me turbudhoi menjen nga poshtersit. noshta duhet me thon se librat e fese si jan kurani dhe bibla jane me te shumfishuarit dhe jo mo te lexumit. Dy vllezrit e mi mo te mdhenj u moren ca kohe me kisha protestante dhe kur i pyshsa une mo vone kur hiken nga kishat me thon se nuk e kishin lexu hic biblen, vetem e nigjoshin kur ja lexote pastori edhe i knonte ne kish. libri mo i lexum esht historia e piter panit, dum apo sdum ne. I shenjte eshte vetem zoti dhe jo librat. ato i boj njerzit dhe zoti nuk ka as shtypshkronje e as shpi botimi si puna e mero bazes.

Un mendo se libri mo i lexum osht ai i dan brownit qy per pak muj shiti miljona kopje dhe robt nuk e blen me i gris faqet per me shit kausha me thona. kurse binblat ene kuranet kane mira vjet qy stampohen ene nuk lexohet po shuica i majn kot ne shpi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Gusht 2009 22:02
fig32 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė fig32 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me fig32 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: fig32 Shto fig32 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto fig32 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha fig32
E pse qenkan te shenjte keta libra? diku kam pare nje video qe e kishte postu fajtori ku fliste per krimet biblike qe me turbudhoi menjen nga poshtersit. noshta duhet me thon se librat e fese si jan kurani dhe bibla jane me te shumfishuarit dhe jo mo te lexumit. Dy vllezrit e mi mo te mdhenj u moren ca kohe me kisha protestante dhe kur i pyshsa une mo vone kur hiken nga kishat me thon se nuk e kishin lexu hic biblen, vetem e nigjoshin kur ja lexote pastori edhe i knonte ne kish. libri mo i lexum esht historia e piter panit, dum apo sdum ne. I shenjte eshte vetem zoti dhe jo librat. ato i boj njerzit dhe zoti nuk ka as shtypshkronje e as shpi botimi si puna e mero bazes.

Un mendo se libri mo i lexum osht ai i dan brownit qy per pak muj shiti miljona kopje dhe robt nuk e blen me i gris faqet per me shit kausha me thona. kurse binblat ene kuranet kane mira vjet qy stampohen ene nuk lexohet po shuica i majn kot ne shpiKu je o figure, qenke i kenduar.Edhe une si ty mendoj. Perjashto biblen dhe kuranin, piter pan eshte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Gusht 2009 01:00
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

S'ka liber me te shenjte sesa "Si te gatuajme".

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2011 20:49
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sassari
kompletues mendjesh.

Regjistruar: 05/03/2010
Vendbanimi: ishull
Mesazhe: 483

pervec librave te shenjte

besoj

dante aligeri

__________________
Te zgjuarit jepi hapsira, budallit hapi rrugen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2011 20:58
sassari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sassari Kėrko mesazhe tė tjera nga: sassari Shto sassari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sassari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:06 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Cili liber eshte me i lexuari ne bote ?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.