Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Nje Foto Nje Mendim - Sfida
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Balerina dua une pak bore, qe te me lejoje te patinoj ose ose te beje aq ftohte sa te me ngrije ca mendime qe po me bezdisin

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2008 16:06
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Balerina
Rose of Silence

Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 1525

Citim:
Po citoj ato që tha turll


:dukemendu :dukemendu Nuk ka sick day andej nga ju?????? E di qe me shijoi dje???? edhe pse binte me ere dhe temp ishte -20 .... . Vetem nje moment pata frike, se po shihja tek pasqyra mbrapa nje kinez qe po me afrohej ... ene s'kisha mundesi te nderroja korsine. Do ti qe e nderroi ai me pare ............. Ufff sa jam cliruar...... .
Sot do jete pushim, po neser do filloje prape avazin ....... edhe nja 10-15 cm te tjera ..... .



Dje fatkeqesisht arrita ne pune 5 min para se te fillonte stuhia, dhe kisha nje 11-hour shift, per "fat" te Krishtlindjeve. Kur dola, pastaj, dola ne winter wonderland. Dhe njerezit si puna ime qe kishin arritur ne mengjes heret, ishin plowed in !
____________

Tulipanke, besome, bora eshte e bukur si teori. Kur e ke, mezi e duron, se ta bjen ne maje te hundes. Edhe embelsire te kesh cdo dite ta shpif, lere pastaj te ftohtet e boren.

__________________
Bukė, kripė e zemėr tė mirė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2008 17:18
Balerina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Balerina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Balerina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Balerina Shto Balerina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Balerina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Jo egzaktesisht foto....por shume mendime...

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re male_brain.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 111 herė.

CT-scan
Ketu nuk diskutohet perjashtohen meshkujt e forumit :p

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2008 18:08
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re sunrise.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 93 herė.

lindja e nje dite te re...do doja qe kjo dite te kujtohej ne jeten time...te jete dite qe fillohet dicka e re dhe jo nje dite qe te mbaroje si gjith te tjerat...te jete nje dite ku te filloj te mendoj ndryshe,te besoj se dicka eshte e mundur dhe do te doja patjeter te behesha pjese ne realizimin e saj...
i kam urryer gjerat e bera pergjysem...nese marr persiper te bej dicka,do doja ne cdo menyre ta coja ne fund!nuk jam tip qe i le gjerat ne gjysem, nuk jam tip qe ngelem vetem tek fjalet!

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Dhjetor 2008 01:15
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha NS-6
lindja e nje dite te re...do doja qe kjo dite te kujtohej ne jeten time...te jete dite qe fillohet dicka e re dhe jo nje dite qe te mbaroje si gjith te tjerat...te jete nje dite ku te filloj te mendoj ndryshe,te besoj se dicka eshte e mundur dhe do te doja patjeter te behesha pjese ne realizimin e saj...
i kam urryer gjerat e bera pergjysem...nese marr persiper te bej dicka,do doja ne cdo menyre ta coja ne fund!nuk jam tip qe i le gjerat ne gjysem, nuk jam tip qe ngelem vetem tek fjalet!



:dukemendu :dukemendu :dukemendu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Dhjetor 2008 05:00
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 2724001228_f1e2db640f.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 76 herė.

Disa me te vertete ta perplasin dashurine fytyres,fillojne e marrin territoret qe ti i kishe braktisur e i rindertojne per ty. Behen amortizatore te goditjeve ne vendin tend ... e ti qe si ke kerkuar asgje ndjehesh ne borxh, do t'ia kthesh por eshte e pamundur shenja e barazimit nuk vlen gjithmone. Por pastaj fillon e mendon qe s'mund ti kthesh shume, te kane kapur ne formen me negative tenden e pikerisht tani qe fillojne e shkrihen akujt, ne kundershtim ato te tuat kane filluar te formohen. Pa dashur i ben keq njerezve te dashur here me fjale e here me indiference, e nese jane afer ka nje fije shprese per te rekuperuar por nese jane larg fjalet ngurrojne te dalin ... a thua njerezit s'kane gje me te mire per te bere se sa te merren me oshilacionet tona. Trysni qe ndonjehere nuk lejon njeri ti afrohet e behet me e forte kur e le te rende neper labirintet e mendjes qe ne shumicen e rasteve harron se nuk jetoj e vetme ne kete bote e qe prezenca e te tjereve nuk eshte medoemos nje variacion siperfaqesor i diteve te mia por duhet te jete pjese e tyre. Te vjen inat sepse tamam si ajo tapa qe nuk fundoset dot ne uje ashtu ca gjera na rikthehen mbrapsht, ashtu pa i kerkuar ... duhet rinisur dhe nje here cdo gje nga e para.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shkurt 2009 15:24
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha NS-6
lindja e nje dite te re...do doja qe kjo dite te kujtohej ne jeten time...te jete dite qe fillohet dicka e re dhe jo nje dite qe te mbaroje si gjith te tjerat...te jete nje dite ku te filloj te mendoj ndryshe,te besoj se dicka eshte e mundur dhe do te doja patjeter te behesha pjese ne realizimin e saj...
i kam urryer gjerat e bera pergjysem...nese marr persiper te bej dicka,do doja ne cdo menyre ta coja ne fund!nuk jam tip qe i le gjerat ne gjysem, nuk jam tip qe ngelem vetem tek fjalet!

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shkurt 2009 15:59
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
Disa me te vertete ta perplasin dashurine fytyres,fillojne e marrin territoret qe ti i kishe braktisur e i rindertojne per ty. Behen amortizatore te goditjeve ne vendin tend ... e ti qe si ke kerkuar asgje ndjehesh ne borxh, do t'ia kthesh por eshte e pamundur shenja e barazimit nuk vlen gjithmone. Por pastaj fillon e mendon qe s'mund ti kthesh shume, te kane kapur ne formen me negative tenden e pikerisht tani qe fillojne e shkrihen akujt, ne kundershtim ato te tuat kane filluar te formohen. Pa dashur i ben keq njerezve te dashur here me fjale e here me indiference, e nese jane afer ka nje fije shprese per te rekuperuar por nese jane larg fjalet ngurrojne te dalin ... a thua njerezit s'kane gje me te mire per te bere se sa te merren me oshilacionet tona. Trysni qe ndonjehere nuk lejon njeri ti afrohet e behet me e forte kur e le te rende neper labirintet e mendjes qe ne shumicen e rasteve harron se nuk jetoj e vetme ne kete bote e qe prezenca e te tjereve nuk eshte medoemos nje variacion siperfaqesor i diteve te mia por duhet te jete pjese e tyre. Te vjen inat sepse tamam si ajo tapa qe nuk fundoset dot ne uje ashtu ca gjera na rikthehen mbrapsht, ashtu pa i kerkuar ... duhet rinisur dhe nje here cdo gje nga e para.


.......

Me pelqen!

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Mars 2009 00:16
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re ifrdn764mko.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 54 herė.

Kam filluar te mos e parashikoj me dot veten por ne te njejten kohe dhe ta njoh me shume, e kjo kontradikte s'me merakos fare. Cuditerisht po me pelqen ne disa raste te sakrifikoj bindjet e sigurite e mia per te pare deri ku do shtyhem, bile ndoshta nuk dua te jem me kaq e sigurte. Kam kuptuar se behem e padurueshme kur dua te kem te drejte dhe se mania e perfeksionit duhet hedhur tutje njehere e mire, se kam nevoje dhe une te perplas koken. Kam kuptuar se s'jam fare e zonja te ngushelloj te tjeret e ne vend te fjaleve shpesh me vjen vec ti perqafoj, se ne disa raste me kane lenduar por lotet si ka pare njeri nga krenaria, se nuk jam aq e imunizuar nga ndjenjat si kujtoja por zgjedh gjithmone menyren me te gabuar e te pakuptueshme per ti shprehur. E ne gjithe kete tranzicion e rremuje ka ca qe nuk largohen e ndoshta disa kthehen, jane ata qe po me ndryshojne...

On air: Nico - These Days

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2009 11:16
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re jhftbn.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 42 herė.

Bisede mes nje mamaje e vajzes se saj te vogel, e degjova tek prisja ne poste.

Mamaja 32-33 vjec, vajza rreth 5 vjec

Vajza: Mami ka filluar?
Mamaja: po, ka ca
V: po kush ka filluar? vera?
M: jo
V: e kur fillon?
M: do dhe ca dite
V: po 1 shoqja ime me tha qe ka filluar
M: e ka gabim
V: mua me pelqen se ka filluaaaaar
M: e mora vesh pra
V: po ty?
M: une cfare?
V: ty te pelqen?
M: do me pelqeje kur te filloje.
V: po ka filluar pra, po per ty?
M: ah po ka filluar dhe mua me pelqen
V: po ti the me pare qe s'kishte filluar
M: epo tani nderrova mendje
V: po ti e mendon me vertete?
M : po pra e mendoj
V: jo sepse nese nuk e mendon eshte e kote ... fillon vetem nese e mendon me te vertete


ndonjehere femijet behen te bezdisshem por te mesojne shume gjera.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2009 13:09
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Nje Foto Nje Mendim - Sfida

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.