Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Thjesht rastesi apo ....
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

Thjesht rastesi apo ....

Abraham Lincoln u zgjodh në Parlamentin e 1846.

John F. Kennedy u zgjodh në Parlamentin e 1946.

Abraham Lincoln u zgjodh President në 1860.

John F. Kennedy u zgjodh President  ne 1960.

Emrat e Linkoln dhe Kennedy të përbëhet nga 7 shkronja.

Të dy ishin të ndjeshem ndaj çështjes së mbrojtjes së të drejtave të njeriut.

Grate e te dy presidentave gjate jeteses ne shtepine e bardhe deshtuan nga nji femije.

Të dy Presidentët jane vrarë me nga një plumb në kokë.

Te dy presidentet kane humbur jeten diten e premte.

Sekretari i Linkolnit quajtur Kennedy.

Sekretari i Kennedy quajtur Linkoln.

Dhe të dy pasardhësit kane qene te quajtur Johnson .

Andrew Johnson, që pasoi Lincoln, ka lindur në 1808. Johnson Lyndon, i cili pasoi Kennedy, ka lindur në 1908.

John Wilkes Booth, që vrau Lincoln, lindi ne 1839.

Lee Harvey Oswald, që vrau Kennedy, ka lindur në 1939.

Lincoln vdiq në një teatër që është quajtur "Kennedy.

Kennedy vdiq në një makinë që është quajtur është Lincoln ".

John Wilkes Booth u përpoqën t'i shpëtojnë policise ne një teatër dhe u arrestua në një ndërtesë.

Lee Harvey Oswald u përpoq të shpëtuar nga policia ne një ndërtesë dhe u arrestua në një teatër.

Booth dhe Oswald u vrane para gjyqit.

Një javë para se te vritej Linkoln, ishte me pushime ne Monroe Maryland.

Një javë para se te vritej Kennedy, ishte me pushime ne Marilyn Monroe.

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Korrik 2010 20:30
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

Kesaj i thone te numerosh qimet e gomarit.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Gusht 2010 00:05
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Kesaj i thone te numerosh qimet e gomarit.


Na i thomi leshte e barkut.

Jo per gje po, ja se kur ze ne goje veshgjatin nuk eshte si mire

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Gusht 2010 00:25
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus
Na i thomi leshte e barkut.

Mire se meshkujt po femrat ça thone?

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2010 22:23
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Kesaj i thone te numerosh qimet e gomarit.


--Kjo shprehje vlonjatce

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2010 05:08
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:15 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Thjesht rastesi apo ....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.