Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > "Kuriozitete nga fleurs de l'orne"
Gjithsej 15 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

E ka aq tė vogėl sa qė nuk e fsheh fare!

E ka aq të vogël sa që nuk e fsheh fare!


Timothy Scott Clark nga Toowoomba (Queensland, Australi) gjatë një ndeje në një pab të hotelit Southern zhveshi pantallonat dhe ekspozoi “aletin” e tij para të gjithë të pranishmëve. Disa bile edhe e fotografuan.
Kur arriti policia në vendin e ngjarjes për ta arrestuar, burri ua sqaroi policisë se nuk e kishte menduar se do të akuzohej për prishjen e rendit dhe qetësisë publike pasi e kishte penisin shumë të vogël.

Pa marrë parasysh penisin e vogël, Clark është akuzuar për sjellje të pahijshme në publik. Është dënuar me 300 dollarë, por ky incident nuk do t’i regjistrohet në dosjen e krimeve. /Telegrafi/

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2010 23:26
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Australianit iu fut automobili nė shtrat..

Një australian ia ka borxh jetën pagjumësisë: nuk ishte në shtrat kur të premten në mëngjes një automobil iu fut drejtë e në dhomën e fjetjes në Melbourne.
“Shtrati ishte i shkatërruar. Krejtësisht i bërë copa-copa. Jam i sigurt se nuk do të mbijetoja sikur të gjendesha në shtrat”, tha Dimitrios Basbelis.

Automobili goditi anësoret e rrugës dhe fluturoi në anën tjetër duke thyer murin e shtëpisë dhe duke përfunduar drejt e në krevat, ndërsa shoferi dhe bashkëshoferi morën lëndime të lehta.

Basbelis thotë se automobili ishte futur në dhomën e tij në momentin kur ishte zgjuar nga shtrati dhe kishte dalë në dhomën tjetër për tu lidhur në internet. /Telegrafi/

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2010 23:28
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Telefoni bie edhe nė Himalaje, majėn mė tė lartė tė botės

Telefoni bie edhe në Himalaje, majën më të lartë të botës

Nepal- Askush nuk është kurrë vetëm. Telefoni, një mjet i pazëvendësueshëm dhe kaq i domosdoshëm komunikimi, tani kërcënon të prishë edhe qetësinë madhështore të Himalajeve.

Kështu, një kompani telefonike nga Nepali, ka mundur që të çojë shërbimin 3G edhe në Everest, majën më të lartë të botës.

Një gjë e tillë është bërë për t’i lejuar alpinistët që të udhëzohen në rrugën e tyre gjatë ngjitjes së vështirë në Himalaje, për të përfituar nga interneti i shpejtë dhe telefoni.

Biseda e parë u arrit që të kryhej me një alpinist që kishte kapur majën prej 5.200 metrash mbi nivelin e detit.

Ky shërbim bëhet me dijeni se do të mbulojë gjithë luginën Khumbu dhe do të lejojë për komunitetet lokale një nivel të komunikimit që ishte më parë i mundur vetëm me telefona satelitorë të shtrenjtë.

/telegrafi/

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2010 23:29
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

hahahahahahahahhahahaha ket se kisha nigju kurr po sa e kishte ky i gjori hahaha a ke foto pwer ket lajm

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2010 23:30
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

lol

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2010 23:32
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Organizoi dasmė me buldozer

Organizoi dasmë me buldozer
Se recesioni ka ndikuar edhe në ditën më të lumtur të qiftit të sapomartuar, dëshmuan edhe Zhang Zongquiang dhe Ye Yuzi me dasmën e tyre të pazakontë, ku me qëllim që t’i ulin shpenzimet, kanë angazhuar buldozerë për ta marrë nusen.
Dhëndëri Zhang Zongquiang, punon në një firmë ku prodhohen makina pune. Ai e shfrytëzoi këtë mundësi dhe angazhoi gjashtë buldozerë për ta marrë nusen. Në këtë mënyrë dhëndëri kurseu goxha para.

Edhe pse e dashura e tij fillimisht ishte kundër kësaj ideje, në fund pranoi dhe u befasua vërtetë. Buldozerët me balona dhe fjongo me lara u bënë atraksion nëpër rrugët e qytetit Pingdingshan.

Martesa e tyre mori një bukuri të veçantë dhe ishte krejt ndryshe prej dasmave tjera, e kjo i pëlqeu shumë nuses. Kolonën e pazakontë të dasmës e përcillte edhe policia.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Tetor 2010 15:58
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Muhamed emri mė i popullarizuar nė Skoci dhe Angli nė vitin 2009

Muhamed është emri më i shpeshtë i fëmijëve të lindur në Angli dhe Skoci në vitin 2009, sipas statistikave zyrtare të publikuara të mërkurën. Oliver është në krye të top listës prej dhjetë emrave që pagëzohen djemtë. Nëse merren parasysh 12 ortografi me të cilat paraqitet emri Muhamed, atëherë ky emër është i ngjashëm edhe me versionet: Mohamed, Muhammad, Mohammad, Mohammed, Mohamad...
Britania e Madhe, e cila kryesisht është anglikane, ka më shumë se 2.5 milionë myslimanë prej gjithsej 61 milionë banorëve, njoftoi bashkësia islame e Britanisë.

Sa i përket vajzave, prindërit kryesisht pagëzojnë vajzat e tyre me emrat, Olivia, Ruby, Chloe, Emily dhe Sophie. Shtatë vajza të lindura më 2009 janë pagëzuar Queen (Mbretëreshë), ndërsa 109 Princess (Princeshë). 16 djemtë janë pagëzuar King (Mbret) ndërsa 68 Prince (Princ).

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Tetor 2010 16:01
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Hitleri pėr drekė hante bukė me marmelatė

Adolf Hitlerit i pëlqente buka me marmelatë për mëngjes dhe dinte të ishte i këndshëm në raport me të tjerët, mësohet në dokumentet e publikuara. Por Fuhreri, urrente ta shikonin, ankohej për shëndetin e tij dhe i pëlqente ta përplaste dorën për tavolinë gjatë takimeve, thuhet në dosjet e arkivit shtetëror të Gjermanisë.
Këto detaje nga jeta e udhëheqësit nazit i dha dezertori 19 vjeçar nga Austria i cili përshkroi në detaje kohën kur Hitleri kalonte kohën në Obersalzberg, në Alpet e Bavarisë.

Duke përshkruar vizitën e tij ndërmjet dhjetorit 1943 dhe shkurtit 9144, i burgosuri i luftës të cilin e arrestuan pjesëtarët e njësitit SS, tha se Hitleri ishte i zbehtë dhe i molisur, por dukej shumë i kënaqur. Sipas tij ai ishte i butë në kontaktet personale, por po ashtu i gatshëm për ta rrahur tavolinën me grusht gjatë kohës së mbledhjeve. Ushtari 19 vjeçar përshkroi edhe rutinën ditore të Hitlerit, duke thënë se ai zgjohej rreth orës 10 të mëngjesit, më pas shkonte tek berberi i tij personal, ndërsa më pas fillonte shëtitjen.

Dezertori po ashtu tha se Hitlerit nuk i pëlqente ta shikonin dhe për këtë arsye rojet duheshin që pa u vërejtur ta mbanin nën kontroll. Fuhreri zakonisht hante drekë rreth orës 11-11:30 minuta dhe atë bukë me marmelatë.

Natyrisht pinte edhe kafe. Në orët e pasdites priste vizitorë, përfshirë edhe mjekun e tij. Në përcjellje të tij ishte gjithnjë edhe një asistente 24 vjeçe, e cila është përshkruar si atraktive dhe brune. Ishte e pamartuar. Kur një oficer i SS-it foli me të duke mos e ditur se kush ishte, ai mori ultimatum që brenda 24 orëve ta lëshoj Obersalzbergun. Hitleri udhëtonte gjithmonë nën përcjelljen e jo më pak se tri makinave dhe gjithmonë ulej në ulësen e përparme, ndërsa kur ishte me Eva Braun ulej në ulësen e prapme.

Hante drekë rreth orës 13-13:30, punonte deri në 22:00, ndërsa shpesh shkonte në shtrat rreth orës katër të mëngjesit. Burimi i cituar është përshkruar si “i arsyeshëm dhe inteligjent dhe shumë i arsimuar pa bindje politike”.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Tetor 2010 23:16
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Qellimi i temes eshte te diskutojme rreth bukes me marmalate te Hitlerit?? Nese duhet te hame buke me marmalate per dreke ............ ishte thjesht nje kuriozitet per Hitlerin apo kuriozitet se sa e vleresuar eshte marmalata??????

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Nëntor 2010 01:33
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10643

Citim:
Po citoj ato që tha AmonAmarth
Qellimi i temes eshte te diskutojme rreth bukes me marmalate te Hitlerit?? Nese duhet te hame buke me marmalate per dreke ............ ishte thjesht nje kuriozitet per Hitlerin apo kuriozitet se sa e vleresuar eshte marmalata??????Mire e ka ne fakt...gjermanet vdesin per marmalate dhe patate

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Nëntor 2010 09:19
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:00 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > "Kuriozitete nga fleurs de l'orne"

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.