Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > "Kuriozitete nga fleurs de l'orne"
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

102 vjeē dhe pa problem bėn pompa

Kinezi Shi Xiaochun është 102 vjeçar, por edhe më tutje është në gjendje të shkëlqyer shëndetësore dhe pa problem bën pompa me një dorë.
Ish-postieri nga Xiaoshani në provincën Zhehiang me sukses po e përballon pleqërinë. Ushtron për çdo ditë dhe bën shumë shëtitje, ndërsa formën e tij të mirë e dëshmon edhe fakti se ai mund të bëjë stërvitje që kërkojnë angazhim zë madh fizik.

Gjendjen e mirë shëndetësore dhe formën e shkëlqyer fizike, siç thotë, ia ka borxh punës të cilën e kishte bërë dikur.

“Në kohën time nuk ka pasur trafik si sot. Kam ecur nëpër tërë qytetin për ta dërguar një porosi të postës”, tha Xiaochun për Zhejiang News.

Vajza e plakut vital, Shi Guangyu, po ashtu thotë se babai i saj gjithmonë ka bërë jetë të shëndetshme dhe është kujdesur për trupin dhe shëndetin e tij.

“Babait tim i pëlqen mishi, perimet dhe çaji. Kurrë nuk ka pirë duhan dhe as nuk ka konsumuar alkool”.

Telegrafi

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2010 18:14
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

çiftet zakonisht,ndahen para festave dhe gjate veres

Dizajneri David McCandless në bazë të analizave të statuseve në Facebook ka përpiluar një grafikon i cili tregon se në cilën periudhë të vitit njerëzit më së shpeshti i japin fund lidhjeve të tyre të dashurisë.
McCandless ka përdorur informatat nga 10.000 statuse të Facebookut në të cilat janë përdorur kryesisht fraza–lidhje e ndërprerë.

Duke analizuar të dhënat ai konkludoi se njerëzit kryesisht ndahen ose i japin fund lidhjeve me partnerin në fillim të muajit mars, para festave të pranverës, pastaj gjatë verës dhe para festës së Krishtlindjes. Po ashtu shumë lidhje përfundojnë edhe në Ditën e të Dashuruarve, respektivisht ditën e Shën Valentinit.

McCandless zbuloi se njerëzit më së shpeshti ndryshojnë statusin për lidhjet në Facebook të hënën, me siguri pas një vikendi jo fort të këndshëm. Të gjithë ata që ndahen me partnerin dhe ndryshojnë statusin e tyre, Facebooku do tua lehtësojë dhimbjen të paktën duke ua hequr fotografitë e ish partnerit. Rrjeti më i popullarizuar shoqërorë prej tash nëpërmjet një algoritmi, do të përcjellë sjelljen “online” të shfrytëzuesve dhe në mënyrë automatike do të gjenerojë fotografi të personave me të cilët shfrytëzuesit kanë mbajtur lidhje, shkruan “Daily Mail”.

/Telegrafi/

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2010 15:23
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14604

Shume perzemer e paske ket Telegrafin ... te lidh gje me KS?

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2010 17:41
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Cfare?

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2010 18:52
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14604

asgje asgje zere se s thashe gje lulke

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2010 20:12
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Re: 102 vjeē dhe pa problem bėn pompa
keni parasysh kur lexoni dicka dhe e merni tjeter x tjeter? ja kjo me ndodhi edhe mua tani me k'te temen e lulkes.... po vrisja mendjen ku esht cudia k'tu (102vjece dhe ben akoma POMPINO)

po kjo ishte pun sekondash dhe kur e pash me mir kuptova qe tema qenka shum interesante bravo lule kjo tregon qe paske nje horizont te gjer "e non solo un chiodo fisso"

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Nëntor 2010 14:07
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Re: Re: 102 vjeē dhe pa problem bėn pompa

Citim:
Po citoj ato që tha bruni22keni parasysh kur lexoni dicka dhe e merni tjeter x tjeter? ja kjo me ndodhi edhe mua tani me k'te temen e lulkes.... po vrisja mendjen ku esht cudia k'tu (102vjece dhe ben akoma POMPINO)

po kjo ishte pun sekondash dhe kur e pash me mir kuptova qe tema qenka shum interesante bravo lule kjo tregon qe paske nje horizont te gjer "e non solo un chiodo fisso"

Alora devi essere un po piu sveglio......non leggere prendendo le frasi per la coda......ma per la testa....

come il toro......

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Nëntor 2010 21:30
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Re: Re: Re: 102 vjeē dhe pa problem bėn pompa

Citim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne
Alora devi essere un po piu sveglio......non leggere prendendo le frasi per la coda......ma per la testa....

come il toro......
lo terro' presente

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Nëntor 2010 15:33
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Re: Re: Re: Re: 102 vjeē dhe pa problem bėn pompa

Citim:
Po citoj ato që tha bruni22


lo terro' presenteSme del imagi

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Nëntor 2010 14:07
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Rusët instalojnë solariume në burgje

Në burgun Butyrka të Rusisë së shpejti do të instalohet solariumi me qëllim të përmirësimit të kushteve për të burgosurit. Në këtë burg të sigurisë së lartë në qendër të Moskës, i cili ekziston prej shekullit të 19, në të kaluarën kanë vuajtur dënimin disidentët e BRSS-së, Alexander Solzhenitsyn dhe Isaak Babel, si dhe kushëriri i Adolf Hitlerit – Heinrich.
“Do ta pajisim burgun me një shërbim shtesë mjekësor dhe do të instalojmë edhe solariumin”, tha drejtori i burgut Butyrka Sergei Telyatnikov për mediet ruse.

Sipas tij solariumi do të përdoret vetëm për qëllime mjekësore, ndërsa do të jetë i gatshëm para vitit të ri. Teljatnikov tha se të burgosurve do tu mundësohet edhe qasja në Skype ku do të kenë rastin të flasin me familjarët e tyre.

/Telegrafi/

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Nëntor 2010 14:41
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > "Kuriozitete nga fleurs de l'orne"

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.