Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > sale man
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

sale man

Ne meshkujve,na akuzuan dje ne tv euronews se qenkemi pika e grumbullimit te bakterieve.Ne sondazhe te qendrave kerkimore universitare europiane,dhane konkluzionin se meshkujt jane shume te theksuar e rrezikshem ndaj shoqerise ne lidhje me higjenen.Ne zyra,rruge,vende publike,tren apo metro,shtepi e tjer e tjer....nepermjet gjesteve aspak normale si gishta ne hunde gjate punes ne zyre,kembet mbi tavoline ne shtepi, ferkimi i vesheve,ne wc pasi kryen urinim jane 90%qe nuk lajne duart e direkt edhe arrine te marrin ne krahe femijen e tyre,pregatisin ushqim etj .rreth 70%nuk bejn dush rregullisht e deri tek persona qe per 1 jave nuk nderrojn mbathjet...e mbasi mbarojne pune me toalet rruarje mjekre,shumica nuk japin rendesi gjakrrjedhjes nga prerjet e vogla sidomos ne buze,ku me nje puthje mbas 4 oreve mikrobet qe gjinden ne goje krijojne koloni deri sa arrihet ne hepatite te ndyeshme...

jam habit por edhe mundet ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Qershor 2012 21:49
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10700

Hera e pare qe degjoj katgergorizim te tille. Si qenkan meshkujt burim infeksionesh dhe gjithe ky njerezim nuk e paska kuptuar? Dhe kush pa, truri i njeriut, qe evolucionin e ka perqendruar te kategorizimi i informacioneve. Si s'na thane njehere xhanem "kujdes mos i jep doren meshkujve se te ze ndonje semundje".

Nga eksperienca personale mund te them se vertet meshkujt mund te lahen me rralle, por e ruajne veten me shume nga pislleku. Kurse femrat kam pare shpeshhere mos kene problem te bien ne kontakt me pisllekun, vetem se lahen ca me shume. Eshte vetem intuite, por do spjegonte ca gjera.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Qershor 2012 04:40
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Hera e pare qe degjoj katgergorizim te tille. Si qenkan meshkujt burim infeksionesh dhe gjithe ky njerezim nuk e paska kuptuar? Dhe kush pa, truri i njeriut, qe evolucionin e ka perqendruar te kategorizimi i informacioneve. Si s'na thane njehere xhanem "kujdes mos i jep doren meshkujve se te ze ndonje semundje".

Nga eksperienca personale mund te them se vertet meshkujt mund te lahen me rralle, por e ruajne veten me shume nga pislleku. Kurse femrat kam pare shpeshhere mos kene problem te bien ne kontakt me pisllekun, vetem se lahen ca me shume. Eshte vetem intuite, por do spjegonte ca gjera.JOO burim infeksionesh,se po na tejkalon EURONEWS tash ...po na krahason me nje kazan plehrash hahahaha por pike e mundeshme per shvillimin e bakterieve...nga pakaujdesia dhe mungese higjene ku edhe mundet ?ka sa dush qe corapet ju qelben ne kembe,ka sa dush qe qelben nga djersa qe harrojne se dushi eshte larg 5-6 metra...Ndersa ne lidhje me dhenjen e dores,kjo egsiston ne edukaten e tij personale,se me duar te pista,e te pa lara ke shume qe te tregojne spo ta jap doren s ei kam te ndyra...e tjer as ju plas sepse jane te tille e ti shtrengon duart ku ai ndoshta sapo ka dale nga wc-ja,sapo pastrio nje peshk,apo sapo kishte fut gishtat ne hunde ....e kjo me shum ndoll tek fast fudet ku gishtat ne hunde jane vesi nr1.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Qershor 2012 17:26
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Nje shok i imi shkodra thote se ne meshkujt lahemi me nje kove uje kurse ju femrave s'ka det,liqen,oqean qe ju lan.

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2012 09:57
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6674

ok. kuriozitet i lezecem. bakteret ma te rrezikshme i mbartim kur pshuremi ndoshta po jo vetem per fajin tone . psh. pervec mizes qe duhet si shenjester duhet ene me la duret , me prek rubinetat e dorezat e dyerve.
po nuk i lau duret me noj rubinet elektronik parapshursi do fillosh te hapesh dyret me brryla.
gjithsesi bakter mashkulli , nuk riprodhohet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2012 11:37
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1137

Si ma paska bo profilin mu ky artikulli, fiks fare.

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2012 18:52
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha raid
Si ma paska bo profilin mu ky artikulli, fiks fare.


I,pisanjos.

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2012 19:13
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1137

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


I,pisanjos.


Jetoj ne nje vend te ftofet, kam nevoje per zgjyre se me mban ngrofet

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2012 22:08
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:09 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > sale man

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.