Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > NGJYRA E SYVE... Vlerėsimi i Temės: 4 votime, mesatarja 3.50.
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
darke
Syri i Natės

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: night
Mesazhe: 2545

NGJYRA E SYVE...

Contrarily to what could seem, the colour of the eyes doesn't affect to the perception of the colours and, on the other hand, it has a surprising relationship with the acoustic perception.

The colour of the eyes depends on the content of melanin in the iris. People with blue eyes, and the albino ones that lack melanin have a bigger sensibility to the sound

__________________
No, no dejéis cerradas las puertas de la noche, del viento, del relįmpago, la de lo nunca visto.

Modifikuar nga darke datė 18/11/2003 ora 02:23

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2003 02:02
darke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darke Shto darke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
doriana ejlli
Anetar i ri

Regjistruar: 17/11/2003
Vendbanimi: gjermani
Mesazhe: 8

Angry

ngjyra e syve

besoj se te pakten 50%e shqiptarve din nga 3 gjhuhe te huaja e me vjen keq per ty se s“paske asnje pergjigje ta paskan mar per mendjemadhesi dhe me te drejte

__________________

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Dhjetor 2003 20:53
doriana ejlli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė doriana ejlli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me doriana ejlli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: doriana ejlli Shto doriana ejlli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto doriana ejlli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana
Whatnot

Regjistruar: 17/02/2003
Vendbanimi: Ja ketu
Mesazhe: 405

Hahaha, e bukur kjo e fundit, vetem me postimin e dyte juptova qe i pari ishte anglisht, ngaqe lexojme anglisht tere kohes, nuk na duket si gjuhe e huaj me, dhe nuk me beri fare pershtypje qe postuesi i pare kishte harruar te shkruante shqip...

__________________
Success stands mostly in not giving up, when the others have let go.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Dhjetor 2003 18:50
Ana nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana Shto Ana nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
maximuss
GLADIATOR

Regjistruar: 14/01/2003
Vendbanimi: ANKARA TURQI
Mesazhe: 11

qoft mallkue ai bij shqiptari
qe ket gjuh te perendis
trashgim qe na e la i pari trashgim sja len ai fmis
dhe atij ju thafte goja
......
.....
...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2003 11:46
maximuss nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė maximuss Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me maximuss (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: maximuss Shto maximuss nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto maximuss nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

hej Maximus, pavaresisht se perdor gjuhen e popullit, Ti s'ke te drejte te gjykosh askend.
Personi me nick-name Darke, nuk eshte shqiptar, por qe pranon dhe pelqen te ndaje me ne momentet e lira, ndjenjat, shpirtin- si i thone ne turqisht Arkadash. Dhe ne sic e ka zakon shqiptari duhet te mirepresim mikun jo ta qisim nga dera.
permbahu pak dhe me embel here tjeter.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2003 20:24
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Maximuss,

perpiqu te njohesh njecik Darke para se te fillosh mallkimet.

Shendet.

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2003 07:32
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10700

Darke nuk eshte bir shqiptari. Eshte e huaj por e frekuenton forumin sepse i pelqen. Nuk mund te flase shqip por arrin te kuptoje tek tuk. Ju ftoj mos ta "mallkoni".

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2003 08:07
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darke
Syri i Natės

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: night
Mesazhe: 2545

hej Maximus & Co. take care with my bodyguards ... look, a white monkey, a blond cat and a gondoliere... really really agressives... so take it easy with what you say:p

to be shqiptar is in the soul, in the blood or in the tongue?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2003 13:54
darke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darke Shto darke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Aljohin
Mjek. Psikiater.

Regjistruar: 07/07/2003
Vendbanimi: Padova
Mesazhe: 576

mire pra darke nuk eshte mallkuar sepse nuk eshte bir shqipetari keshtu qe e keni kapur kot me maximus. Hajde darke jepi ca leksione logjike truprojave te tu ( fillo njehere nga mbreti i kuq ne se e mbaj mend mire ).

Gezuar krishtlindjet te gjitheve

__________________
"I believe there are more instances of the abridgement of the freedom of the people by gradual and silent encroachments of those in power than by violent and sudden usurpations." James Madison

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2003 19:02
Aljohin nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Aljohin Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Aljohin (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Aljohin't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Aljohin Shto Aljohin nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Aljohin nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
maximuss
GLADIATOR

Regjistruar: 14/01/2003
Vendbanimi: ANKARA TURQI
Mesazhe: 11

Wink

hej avokatet e darke

kujtoni se i kapni gjerat, por ta dini se e keni gabim
sepse ajo çfar une kam shkruar me pare nuk eshte drejtuar per darken edhe ne qoft se do te ishte, ne profilin e saj nuk shruan se asht e huj

ne te vertete ato fjale jane per ata qe veten e qujn shqiptar dhe pa turp

me njeri-tjetrin flasin greqisht,italisht,anglisht apo ku ta di un çfar tjeter.

ne rregull?????????

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Dhjetor 2003 11:59
maximuss nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė maximuss Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me maximuss (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: maximuss Shto maximuss nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto maximuss nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:35 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > NGJYRA E SYVE...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.