Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Kuriozitete - Seksologji : Seksi Oral Vlerėsimi i Temės: 9 votime, mesatarja 4.00.
Gjithsej 19 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1496

Kuriozitete - Seksologji : Seksi Oral

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re sk.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 2980 herė.

Sipas një hetimi të bërë nga amerikanët 43% të grave nën 45 vjeç nuk u pëlqen seksi në gojë (oral). Prej këtyre 28% thonë se është krejt i papranueshëm.

Por megjithatë një pjesë tjetër e grave nuk kanë asgjë kundër seksit oral - dhe 20 % të grave u shijon ky.

Komentimi që i bëjnë shumë gra çështjes së mësipërme është pak a shumë i tillë: - "Unë mendoj se është një pjesë shumë e lezetshme e trupit të mashkullit. Dhe më pëlqen ndjenja që të jep drejtimi me anë të gjuhës sime të lezetit në tërë trupin e tij. Që e bëj atë të ndizet. Është një lloj shpallje e dashurisë".
Shumë gra që kanë provuar seksin në gojë disa herë dhe kanë parë se çfarë është në gjendje të japë nisin ta vlerësojnë atë si diçka që jo vetëm i shton kënaqësinë partnerit të tyre mashkull po edhe atyre vetë.
Pjesa më e madhe e meshkujve mendojnë se seksi oral është një ndër gjërat më të mira që ka në botë. Prandaj gruaja mund të kënaqë jashtëzakonisht partnerin e saj duke kryer me të atë lloj seksi ose mund ta bëjë të ndjehet i mërzitur në rastin e kundërt. Por kjo nuk do të thotë se gratë duhet të bëjnë patjetër ashtu si ç“don partneri i tyre. Sepse as për të nuk është ndonjë kënaqësi e madhe nëse mosdëshira pasqyrohet në fytyrën e tyre. Por duhet ta kenë të qartë se ai do të inatoset përherë e më tepër nëse partnerja nuk ia plotëson dëshirat. Dhe mund të arrihet deri aty sa marrëdhies t“i vijë fundi. Ndoshta mashkulli e përjeton mungesën e kryerjes së seksit oral si një mangësi e jetës së tij seksuale.


"E turpshme"

Por një pjesë e burrave mendojnë se seksi në gojë duhet bërë vetëm me laviret. Prostitutat tregojnë se disa burra vijnë tek to vetëm që t“ia thithin organin seksual mashkullor ose ndryshe të bëjnë atë që quhet "masazh francez" në mënyrë që e ëma e pasardhësve të tyre të mos ketë nevojë të detyrohet të bëjë diçka të tillë "të ndyrë".
Por këta janë të paktë dhe seksi oral është diçka e natyrshme - dhe jo diçka mbi të cilën duhet të të vijë turp.


Papërvojë dhe turp

Shumë gra e kanë të vështirë me seksin në gojë sepse nuk e kanë provuar ndonjëherë. Aq më tepër nëse janë të mëdha në moshë. E akoma më tepër nëse partneri nuk përpiqet që t“ia largojë turpin gruas së tij, e as asaj ndoshta nuk i del vetë.
Disa grave u ka ikur dëshira për këtë lloj seksi vetëm pse ndoshta ndonjëherë e kanë provuar dhe u ka lënë një shije të keqe. Shumë prej tyre mund t“ua kenë ngjeshur fytyrën pas legenit të kockave të mashkullit. Diçka që mund të japë ndjenjën sikur po të merret fryma apo të lë me frikën se mos do të të merret fryma. Prandaj këtij veprimi i duhet shmangur krejt.


Përgatiti Alvin Ekmekçiu - Bazuar në materialin e marrë nga revista suedeze "I Form"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2004 01:42
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darke
Syri i Natės

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: night
Mesazhe: 2545

Question

could i ask you something Endri?

who is the sculptor?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2004 15:56
darke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darke Shto darke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1496

Oh darke i dont know the name of the sculptor but the material was from a swedish magazine it was interesting..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2004 19:25
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

nuk ka kuptim sexi

Une do te beja gjithshka te kenaq nje femer ,por eshte reciproke te njejten gje do te doja te bej femra per mua.Nuk ka kuptim sexi nqse nuk i ben te gjitha.Nuk besoj se ne sex duhet te thuash nuk e bej dot kete nuk e bej dot ate se ndryshe humbim lojen.Dhe kam frik se po mendove ndryshe do ngelesh gjith jeten duke prer gozhd

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2004 20:19
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1496

dodgy

Besoj se cdo njeri deshiron te kenaq partneren e vete perndryshe ngelet i ofenduar.

Duhet te jete nje marreveshje midis te dyve se cfare deshiron njeri apo tjetri.

Une thjeshte postova disa statistika dhe fenomene per oral seks.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Mars 2004 15:47
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

!!!

Endri

Dhe un thjeshte shtova nje dicka me teper, mendimi im, e kuptova qe ti jep disa statistika por dhe une shtova dicka me teper per ta ber temen me interesante,dhe qe nuk ka te bej me ty.Thank you!

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Mars 2004 19:30
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
MiStrDevil
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 19/03/2004
Vendbanimi: aty jetoj ene un
Mesazhe: 74

shum i njeanshem ky shkrimi!
ore po dreqi ta haje, si s'na pyeti njehere njeri ne meshkujve ne na pelqen apo jo tu bejme femrave sex oral!...ehhhh

e pra meshkujt asnjeher s'thon jo kur vjen puna per tu bere femrave ate masazhin oral qe u pelqen aq shum...te pakten flas per vete

si duket pakenaqesite jane gjithmone nga ana e femrave...hehehe

__________________
procrastination is the vice of those who know

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Prill 2004 23:39
MiStrDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė MiStrDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me MiStrDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: MiStrDevil Shto MiStrDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto MiStrDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
CUN ITHJESHTE
Anetar i ri

Regjistruar: 28/06/2004
Vendbanimi: londer
Mesazhe: 1

SEXI DHE JETA

Mevjen mire qe diskutohet nji teme e tille por si gjthshka ne jete eshte reciproke...ne ato maja rripa rripa a mban mend 69.per mendimin tim sexi oral eshte pjese e imagjinates dhe nji nga aktet me te mira persa i perket kesaj teme.ky eshte mendimi im personal no offence

__________________
music,sport ,ushqimm,dhe mbi te gjitha have funnnnnn

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Qershor 2004 17:55
CUN ITHJESHTE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė CUN ITHJESHTE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me CUN ITHJESHTE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: CUN ITHJESHTE Shto CUN ITHJESHTE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto CUN ITHJESHTE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Wink

Nje nder aktet me te bukura eshte edhe seksi oral, vecanerisht kur behet fjale per poziten 69... Seksi i tille eshte faze e nxemjes, dhe shkarkon motiv te vecante per te vazhduar metutje.....

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2004 11:41
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lilu
Anetar i ri

Regjistruar: 07/08/2004
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 18

une mendoj se seksi oral eshte nje pjese e seksit ne teresi dhe kryhet kur arrin intimitet te plote me partnerin
per mua ska asgje te turpshme ne kete mes sepse eshte pjese e kenaqesise se te dyve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 08:56
lilu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lilu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lilu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lilu Shto lilu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lilu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:25 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 19 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Kuriozitete - Seksologji : Seksi Oral

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.