Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Kuriozitete - Seksologji : Seksi Oral Vlerėsimi i Temės: 9 votime, mesatarja 4.00.
Gjithsej 19 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
UKU_23
Anetar i ri

Regjistruar: 22/04/2005
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 7

Citim:
Po citoj ato që tha darke
could i ask you something Endri?

who is the sculptor?I think is TINTO BRAS do you know him?

__________________
mos i merrni te gjitha seriozisht

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2005 10:38
UKU_23 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė UKU_23 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me UKU_23 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: UKU_23 Shto UKU_23 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto UKU_23 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1555

Nuk e di vella po dikush i beri lemsh dhe ti andej nga po kerkoje per skluptore, u gjende ne nje teme qe flet per sex oral, anal etj etj...

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2005 15:58
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
freespirit
Anetar i pa konfirmuar

Regjistruar: 16/12/2004
Vendbanimi: ne boten time
Mesazhe: 525

Re: Hmmmm....

Citim:
Po citoj ato që tha Lord_Of_The_Strings
Une s'jam dakort me mendimin e Isres ne lidhje me seksin anal. Sepse sic thote dhe nje fjale e urte shqipetare: "Pi*ka per evlat dhe by**a per rehat". Pastaj nese deshiron ta shikosh dhe ne aspektin funksional, seksi anal eshte me i rehatshem pasi supozohet se behet ne stilin e qenve ose te lopeve dhe detyrimisht midis partnereve krijohet nje shtyrje dhe nje largim i njetrajtshem i cili arrin te mbaje trajten e njeanshme duke krijuar suspacion ne faqet e by**es se femres nese ajo i ka ne forme te pranueshme dhe jo te rrezuara apo te thara. Plus, e dyta eshte qe muskuli anal eshte ne forme te rrumbullaket dhe krijon nje ndjesi me mbeshtjellese ndaj penisit plus qe zmadhohet sipas perdorimit. Dhe e treta eshte ampula ose kanali anal i cili ka thellesi te mjaftueshme per penetrim te rehatshem edhe ne thellesi te medha. Dhe e fundit eshte aspekti spiritual i cili i jep mashkullit ndjesine e mbizoterimit ndaj femres sidomos ne momentin kur eshte duke e terhequr prej flokesh me njeren dore ndersa me tjetren eshte duke i dhene shuplaka simbolike ne by**e.


Djema, boll u eksituat. Vajza, nuk jam maskilist
Lordi o dreq po na shkrive se qeshuri. Ketu po diskutohet rreth sexit dhe jo rreth fantazive personale te secilit prej nesh. Enderrat jane enderra , realiteti eshte realitet. Shumica e femrave se pelqejne seksin anal mbase ti do jesh ose je me fat te gjesh nje femer te tille se edhe po e beri do ta bej per ty dhe jo per veten ose do jete shume idiote. Pastaj pse do shkoni me shejtanin se s'ben? Bejine o vella gjerat sic na i ka dhene perendia. C'keni ju me lopet e me qente? Ne jemi njerez ( hello humans )e kupton?????

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2005 02:58
freespirit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė freespirit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me freespirit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: freespirit Shto freespirit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto freespirit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belgium
Antare i perjashtuar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: bruksel
Mesazhe: 766

Re: Kuriozitete - Seksologji : Seksi Oral

Citim:
Po citoj ato që tha Endri
Sipas një hetimi të bërë nga amerikanët 43% të grave nën 45 vjeç nuk u pëlqen seksi në gojë (oral). Prej këtyre 28% thonë se është krejt i papranueshëm.

Por megjithatë një pjesë tjetër e grave nuk kanë asgjë kundër seksit oral - dhe 20 % të grave u shijon ky.

Komentimi që i bëjnë shumë gra çështjes së mësipërme është pak a shumë i tillë: - "Unë mendoj se është një pjesë shumë e lezetshme e trupit të mashkullit. Dhe më pëlqen ndjenja që të jep drejtimi me anë të gjuhës sime të lezetit në tërë trupin e tij. Që e bëj atë të ndizet. Është një lloj shpallje e dashurisë".
Shumë gra që kanë provuar seksin në gojë disa herë dhe kanë parë se çfarë është në gjendje të japë nisin ta vlerësojnë atë si diçka që jo vetëm i shton kënaqësinë partnerit të tyre mashkull po edhe atyre vetë.
Pjesa më e madhe e meshkujve mendojnë se seksi oral është një ndër gjërat më të mira që ka në botë. Prandaj gruaja mund të kënaqë jashtëzakonisht partnerin e saj duke kryer me të atë lloj seksi ose mund ta bëjë të ndjehet i mërzitur në rastin e kundërt. Por kjo nuk do të thotë se gratë duhet të bëjnë patjetër ashtu si ç“don partneri i tyre. Sepse as për të nuk është ndonjë kënaqësi e madhe nëse mosdëshira pasqyrohet në fytyrën e tyre. Por duhet ta kenë të qartë se ai do të inatoset përherë e më tepër nëse partnerja nuk ia plotëson dëshirat. Dhe mund të arrihet deri aty sa marrëdhies t“i vijë fundi. Ndoshta mashkulli e përjeton mungesën e kryerjes së seksit oral si një mangësi e jetës së tij seksuale.


"E turpshme"

Por një pjesë e burrave mendojnë se seksi në gojë duhet bërë vetëm me laviret. Prostitutat tregojnë se disa burra vijnë tek to vetëm që t“ia thithin organin seksual mashkullor ose ndryshe të bëjnë atë që quhet "masazh francez" në mënyrë që e ëma e pasardhësve të tyre të mos ketë nevojë të detyrohet të bëjë diçka të tillë "të ndyrë".
Por këta janë të paktë dhe seksi oral është diçka e natyrshme - dhe jo diçka mbi të cilën duhet të të vijë turp.


Papërvojë dhe turp

Shumë gra e kanë të vështirë me seksin në gojë sepse nuk e kanë provuar ndonjëherë. Aq më tepër nëse janë të mëdha në moshë. E akoma më tepër nëse partneri nuk përpiqet që t“ia largojë turpin gruas së tij, e as asaj ndoshta nuk i del vetë.
Disa grave u ka ikur dëshira për këtë lloj seksi vetëm pse ndoshta ndonjëherë e kanë provuar dhe u ka lënë një shije të keqe. Shumë prej tyre mund t“ua kenë ngjeshur fytyrën pas legenit të kockave të mashkullit. Diçka që mund të japë ndjenjën sikur po të merret fryma apo të lë me frikën se mos do të të merret fryma. Prandaj këtij veprimi i duhet shmangur krejt.


Përgatiti Alvin Ekmekçiu - Bazuar në materialin e marrë nga revista suedeze "I Form"


endri un ket pozicionin ke skulptura e praktioj shpesh se nordh per pak lepirje po me nji ndryshim te vogel femra psh o posht dhe un siper se kshu fut dhe durt posht dhe duket sikur po lepi taves me kos :-))))))))))))))))))))

__________________
jeto sikur te ishte seconda jote fundit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2005 09:20
belgium nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belgium Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me belgium (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: belgium Shto belgium nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belgium nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belgium
Antare i perjashtuar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: bruksel
Mesazhe: 766

Re: Re: Hmmmm....

Citim:
Po citoj ato që tha freespiritLordi o dreq po na shkrive se qeshuri. Ketu po diskutohet rreth sexit dhe jo rreth fantazive personale te secilit prej nesh. Enderrat jane enderra , realiteti eshte realitet. Shumica e femrave se pelqejne seksin anal mbase ti do jesh ose je me fat te gjesh nje femer te tille se edhe po e beri do ta bej per ty dhe jo per veten ose do jete shume idiote. Pastaj pse do shkoni me shejtanin se s'ben? Bejine o vella gjerat sic na i ka dhene perendia. C'keni ju me lopet e me qente? Ne jemi njerez ( hello humans )e kupton?????


lordo hahahahahahahhahahahahahahahahah o lal sa kam qesh o analist i patrembur hahahahahahhahah njish je per zotin :-))))))))))))))kush o kunder seksit anal do te thot qe ka tabu vajza dhe frustracione .
dmth seksi ska limit dhe imagjinata njerezore esht gjithashtu e shfrenuar ne maksimum ateher ato qe se kan provu hala le ta bojn prov po me noi kinez se me te tjer ka rezik lendimi ngaqe varet nga size :-)))))))))))))

__________________
jeto sikur te ishte seconda jote fundit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2005 09:23
belgium nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belgium Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me belgium (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: belgium Shto belgium nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belgium nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
prrenjsaku
freelance/gynecologist

Regjistruar: 03/02/2004
Vendbanimi: toronto/canada
Mesazhe: 113

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Thumbs up

stili grek

nuk e di a keni degjuar per stilin grek
i cili eshte seksi anal, se ne greqi ne kohen e qepes
cunat ja hypnin njeri tjetrit .Pastaj vajtem ne shqiptaret
dhe i mesuam te bejne seks e te shkojne me grate
Ne kohen qe jetoja ne athine kisha nje goce greke
dhe sa here me thoshte ju shqiptaret jeni kampiona
per seks nje te puthur dhe ta hypni direkt kurse grekut
po sja fute gishtin me b***e si punon cekici
dhe kjo tregon se greket akoma jetojne me perendite
dhe na kane inat neve se jena baballaret e tyre
hic nuk na i dine per nder se i mesuam te bejne seks

emo si thoni ju kam te drejte apo jam gabim
nuk jane te verteta po i pershtaten grekut

__________________
i hear different things from different people at the different time,and meanwhile i hear different things from the same people at the same time

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2005 13:56
prrenjsaku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė prrenjsaku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me prrenjsaku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė prrenjsaku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: prrenjsaku Shto prrenjsaku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto prrenjsaku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
freespirit
Anetar i pa konfirmuar

Regjistruar: 16/12/2004
Vendbanimi: ne boten time
Mesazhe: 525

HELLO!

Prrenjsak ne radhe te pare ai stili grek ishte very funny jam shume dakort me ty ata greket e qenit s'na e dine per shume gjera.
Tani thoni cfare te doni e te pelqeni por e verteta eshte se shumica e femrave per te mos thene te gjitha nuk e pelqejne seksin anal.
bye

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Maj 2005 22:02
freespirit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė freespirit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me freespirit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: freespirit Shto freespirit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto freespirit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
prrenjsaku
freelance/gynecologist

Regjistruar: 03/02/2004
Vendbanimi: toronto/canada
Mesazhe: 113

Thumbs up

dakort

dakort me ty se s,eshte normale me be
me partneren kete stil por ishte dicka
humoristike dhe webmasterat me kane bere
verejtje,anyway thanks for answering
:ola:

__________________
i hear different things from different people at the different time,and meanwhile i hear different things from the same people at the same time

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2005 15:36
prrenjsaku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė prrenjsaku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me prrenjsaku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė prrenjsaku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: prrenjsaku Shto prrenjsaku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto prrenjsaku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
naimi
puntor ipa lodhur

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: ch
Mesazhe: 533

ATHUA PSE SHQIPTARI SHUM POKA MARAK

PER SEK SIGURISHTE SE NUK POKA SHUM PUN TJERA APO AJO QKA THUANI JU SHOK

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2005 19:08
naimi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė naimi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me naimi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė naimi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: naimi Shto naimi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto naimi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1555

Re: Re: Re: Hmmmm....

Citim:
Po citoj ato që tha belgium

lordo hahahahahahahhahahahahahahahahah o lal sa kam qesh o analist i patrembur hahahahahahhahah njish je per zotin :-))))))))))))))kush o kunder seksit anal do te thot qe ka tabu vajza dhe frustracione .
dmth seksi ska limit dhe imagjinata njerezore esht gjithashtu e shfrenuar ne maksimum ateher ato qe se kan provu hala le ta bojn prov po me noi kinez se me te tjer ka rezik lendimi ngaqe varet nga size :-)))))))))))))
Uaaa, me quajten dhe Analist i Patrembur. Tani besoj se duhet te krahasohem me Analisten se mos kemi ndonje gje te perbashket

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Qershor 2005 19:30
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:50 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 19 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Kuriozitete - Seksologji : Seksi Oral

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.