Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > kuriozitete
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

27 Prill 2007 ::: 19:37
Piktor
Artist


Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Postime: 10972
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Albania

Normalisht kur te bie ne dore ndonje liber gjeja e pare eshte se a shkruan per vendit tan dhe çka shkruan. Nje dite po shkfletoja "universale" botim i "le garzantine" dhe menjhere shkova tek termi qe me intereson me shume natyrisht "albania" dhe lexova ose me mire MESOVA se jemi nje popull etnikisht i paster pra sipas saj jemi 98% shqiptare dhe mendo se ne çfare % jane te tjeret si Rom (evgjit gjypses,gabel, magjyp), gollobordasit, rrumunet (vllahet çoban), greket, serbet e te tjere.

 
Click Here to See the Profile for Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Shto Piktor nė listėn e monitorimit
 
28 Prill 2007 ::: 12:07
Piktor
Artist


Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Postime: 10972
Status: Offline

Modifiko MesazhinKliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė reBashkangjitje: uw.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 100 herė.

ja:

 
Click Here to See the Profile for Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Shto Piktor nė listėn e monitorimit
 
08 Maj 2007 ::: 21:43
Amstel
me kerkoi kush????


Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Postime: 3736
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Macja lind nje qen

sipas njoftimeve te shtypit kinez,ne qytetin xhenjxhou,nje mace,midis kater koteleve,lindi edhe nje qen.
pronari maces tregon se ajo shetiste shume dhe kishte lindur kelyshe vazhdimishte,por qen per here te pare

 

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Click Here to See the Profile for Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Shto Amstel nė listėn e monitorimit
 
05 Dhjetor 2007 ::: 15:16
Amstel
me kerkoi kush????


Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Postime: 3736
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

shkeli marrveshjen

brenda qelise se tij,vrasesi rumun Pavel M, paditi zotin sepse shkeli marveshjen qe kishin bere te dy.
sipase padise,i denuari me 20 vjet burg,
do te lutej dhe zoti si shkembim do ta mbante larg belave.

 

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Click Here to See the Profile for Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Shto Amstel nė listėn e monitorimit
 
05 Dhjetor 2007 ::: 15:44
Amstel
me kerkoi kush????


Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Postime: 3736
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

shkenctaret zbulojne qenien me te vjeter te planetit tone

shkenctaret e universitetit Bengor,ne veri te britanise se madhe kane zbuluar ne brigjet e islandesnje goce deti,e cila mendohet se eshte qenia e gjalle me jetegjate ne planetin tone.Sipas tyre,kjo goce mund te kete lindur 405 deri410 vjet me pare dhe jeton ende.shkenctaret e pagezuan ate me emrin Min per nder te dinastise imperatoriale kineze,ne periudhen e se ciles ajo ka dale ne jete.deri tani,ne perputhje me librin e rekordeve Gines,qenia e gjalle me jetegjate ne bote mendohej se ishte nje goce tjeter deti e zbuluar ne ujrat e Arktikut ne vitin 1982,e cila mendohet se kur u zbulua e gjalle,ishte afro 220 vjec.

 

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Click Here to See the Profile for Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Shto Amstel nė listėn e monitorimit
 
05 Dhjetor 2007 ::: 15:46
Amstel
me kerkoi kush????


Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Postime: 3736
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

foshnja me i rende

foshnja me i rende ne bote ka lindur ne vitin 1954,nga italiania,Carmelina Fdele nga aversa.
ky djale peshonte 10,2 kg qe diten e lindjes

 

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Click Here to See the Profile for Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Shto Amstel nė listėn e monitorimit
 
05 Dhjetor 2007 ::: 15:48
Amstel
me kerkoi kush????


Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Postime: 3736
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

gruaja qe ka lindur me shume femije

gruaja qe ka lindur me shume femije eshte nje ukrainase!ajo ka lindur 69 e femije,nga te cilet vetem dy i kishin vdekur gjate lindjes.

 

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Click Here to See the Profile for Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Shto Amstel nė listėn e monitorimit
 
05 Dhjetor 2007 ::: 15:49
Amstel
me kerkoi kush????


Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Postime: 3736
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

lindjet ne indi

lindjet qe behen ne nje vit ne indi,e kalojne numrin e gjith popullsise Australiane.

 

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Click Here to See the Profile for Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Shto Amstel nė listėn e monitorimit
 
05 Dhjetor 2007 ::: 15:55
Amstel
me kerkoi kush????


Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Postime: 3736
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

majmun ne gjykate

i vetmi majmun qe eshte denuar nga nje gjykate e vertet,eshte shimpazeja coco,qe u denua nga gjykata amerikane ne florida ne vitin 1984.
ky majmun jetonte me nje artist te papune,i cili jepte spektakle te vogla per te fituar jetesen.
mbasi mbaronin shfaqjet,cocoja ishte bere aq profesionist,sa qe arrinte u vidhte njerezve cantat.
shuma e vjellur prej cocose arrinte vlerat 200 000 dollare amerikane!
pas gjykimit,cocoja u denua me burgim te perjetshem,ndersa i zoti i tij,me dy vjet heqje lirie.

 

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Click Here to See the Profile for Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Shto Amstel nė listėn e monitorimit
 
05 Dhjetor 2007 ::: 15:58
Amstel
me kerkoi kush????


Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Postime: 3736
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

dashnor i ndryshem

nje braziliane 31-vjecare hodhi ne gjuq ne vitin 2005 bashkeshortin e saj 38-vjecar duke e akuzuar se nuk ishte ne gjendje ta conte ne orgazem.
partneri i saj erotik kujdesej,sipas saj,vetem per kenaqsine e saj.
perfundimishte ceshtja u rrezua.

 

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Click Here to See the Profile for Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Shto Amstel nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 09:10 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > kuriozitete

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen