Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > mendoni se centralet berthamore jane me ekologjike?
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Citim:
Po citoj ato që tha RAIMONDI
Shqiperia ka vend ideal per te ndertuar nje tec berthamor ..Por jo atje ku thoshte Sala ,ne buze detit ne Shkoder--,sepse atje ne rast te nje difekti , reatimi do shkateronte gjithe zonen bregdetare

Ne mund ta ndertojme nje tec berthamor ne Kukes prane rezervuarit te hidrocentralit .
Eshte vend perfekt , sepse ka edhe ujin per ftohje, nga rezervuari i HEC-it , qe eshte nje rezervuar shume i madh,
por eshte edhe midis malesh ,
qe per cdo te papritur rezatimi ngelet aty --Nuk shkakton asnje dem


Sala po ta dinte kete qe thme une , do e ndertonte atje ......


PRAN REZERVUARIT TE HIDROCENTRALIT............??? po lumi DRIN eshte zotni e jo rezervuar!e gjithe ajo vije ujore lumore arrin ne digat e FIERZE,KOMAN,e vau dejes ne shkoder...ku derdhjet prap ndeshen ne jeten e qytetit 2500vjecar SHKODRA.Centrale te tilla sot po ndalen se funksionuari ne BELGJIKE 2 zona jan mbyllur sot ne kete vend,arsyeja ndotje masive dhe gjendje alarmante sigurie serioze,nga mundesite e shkarkimeve rrezatuese te cilat kan dhen shenja me plasaritje dhe mos funksionime normale.Belgjika kete dimer do perballet me BLACK OUT....Franca ne kufirin mes belgjikes ka ndertuar rreth 8 centrale,por po mer masa serioze per te minimizuar,prodhim energjie atomike dhe ne vitin 2015 do mbylle reaktoret e saj ne kete kufi.Energjia atomike eshte shume e rrezikshme dhe duhet ndaluar!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2012 19:52
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > mendoni se centralet berthamore jane me ekologjike?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.