Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Arabia Saudite bllokon Facebook-un
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

14 Nëntor 2010 ::: 15:32
lule
at this moment in time...


Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Postime: 8269
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Arabia Saudite bllokon Facebook-un

Një zyrtarë pranë autoritetit të komunikimit të Arabisë Saudite ka thënë se Facebook është bllokuar për shkak se ueb faqja e popullarizuar e rrjetit social nuk është në nivel me vlerat konservative të mbretërisë.
Ai theksoi se Autoriteti i Komunikimit të Arabisë Saudite dhe Komisioni për Teknologji Informative kanë dhënë urdhër për bllokimin e ueb faqes gjatë ditës së diel dhe në të është shfaqur një mesazh që tregon një gabim në rast se përdoruesit dëshirojnë të qasen në të.

Sipas tij përmbajtja e Facebook ka “tejkaluar kufirin” me moralet konservative të mbretërisë, por se bllokimi i faqes është një çështje e përkohshme. Zyrtari është shprehur në kushte anonimiteti për Associated Press për shkak se ai nuk është i autorizuar të flas para medies.

Gjithashtu më herët gjatë këtij viti Pakistani dhe Bangladeshi, kanë vendosur gjithashtu bllokada të përkohshme ndaj rrjetit social Facebook.

/pcworld.al

 

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Click Here to See the Profile for lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Shto lule nė listėn e monitorimit
 
14 Nëntor 2010 ::: 15:42
SmoKer
heavy ...


Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Postime: 2511
Status: Offline

Modifiko Mesazhinishalla e bllokon dhe Afghanistani...

 
Click Here to See the Profile for SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Shto SmoKer nė listėn e monitorimit
 
14 Nëntor 2010 ::: 15:45
Eria
... smile ...


Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Postime: 10643
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha SmoKer
ishalla e bllokon dhe Afghanistani...ketej nga une nuk vjen kjo vala

 
Click Here to See the Profile for Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Shto Eria nė listėn e monitorimit
 
14 Nëntor 2010 ::: 15:49
SmoKer
heavy ...


Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Postime: 2511
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha Eriaketej nga une nuk vjen kjo valapaske shpetu ti pse s'thua ..

 
Click Here to See the Profile for SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Shto SmoKer nė listėn e monitorimit
 
14 Nëntor 2010 ::: 15:54
lule
at this moment in time...


Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Postime: 8269
Status: Offline

Modifiko MesazhinUn skam hic, sme bohet von ca bojn

Thjesht per info e solla 

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Click Here to See the Profile for lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Shto lule nė listėn e monitorimit
 
14 Nëntor 2010 ::: 15:57
SmoKer
heavy ...


Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Postime: 2511
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne
Un skam hic, sme bohet von ca bojn

Thjesht per info e solla


ske facebook ... bohhh ..sot nuk te kerkojne me nr tel po te thone .. a ke facebook!

 
Click Here to See the Profile for SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Shto SmoKer nė listėn e monitorimit
 
14 Nëntor 2010 ::: 15:57
Eria
... smile ...


Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Postime: 10643
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha SmoKer


ske facebook ... bohhh ..sot nuk te kerkojne me nr tel po te thone .. a ke facebook!
Pikerisht

 
Click Here to See the Profile for Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Shto Eria nė listėn e monitorimit
 
14 Nëntor 2010 ::: 15:59
lule
at this moment in time...


Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Postime: 8269
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha SmoKer


ske facebook ... bohhh ..sot nuk te kerkojne me nr tel po te thone .. a ke facebook!Ce du? un foto svej, besim fort si kam rrobes qe vesh.
Fcb nuk o discret mer lal.. so lagja ime jo..

 

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Click Here to See the Profile for lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Shto lule nė listėn e monitorimit
 
14 Nëntor 2010 ::: 16:04
cecilia
Adoleshente


Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Postime: 8180
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne


Ce du? un foto svej, besim fort si kam rrobes qe vesh.
Fcb nuk o discret mer lal.. so lagja ime jo..
Amon sa ngjaj me ket personazhin mer jahu

 

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Click Here to See the Profile for cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Shto cecilia nė listėn e monitorimit
 
14 Nëntor 2010 ::: 16:09
lule
at this moment in time...


Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Postime: 8269
Status: Offline

Modifiko MesazhinPeut-źtre que peut-źtre

eh

 

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Click Here to See the Profile for lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Shto lule nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 22:23 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Arabia Saudite bllokon Facebook-un

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen