Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Matematikė dhe Gjeometri > Sa g peshon kapaku?
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

02 Gusht 2015 ::: 15:11
sinx+cosx
Anetar i regjistruar


Regjistruar: 15/02/2010
Vendbanimi: Ferizaj, Kosove
Postime: 77
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Sa g peshon kapaku?

Nje shishe se bashku me kapakun e saj peshone 104 g. Nese shishja eshte per 100 g me e rende sa kapaku, sa gram peshon kapaku?

 
Click Here to See the Profile for sinx+cosx Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sinx+cosx (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sinx+cosx Shto sinx+cosx nė listėn e injorimit Shto sinx+cosx nė listėn e monitorimit
 
03 Gusht 2015 ::: 14:40
cecilia
Adoleshente


Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Postime: 8180
Status: Offline

Modifiko Mesazhinqe e ka nje klecke ky problemi as nuk e diskutoj ose eshte kjo zgjidhja qe mendoj une e thjshte fare dhe mbaron.

nqs nje shishe peshon 104 gr bashke me kapakun atehere kapaku i bie te peshoj 4 gr. + 100 gr shishja = 104

 

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Click Here to See the Profile for cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Shto cecilia nė listėn e monitorimit
 
04 Gusht 2015 ::: 19:55
al74
hamall


Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Postime: 6674
Status: Offline

Modifiko Mesazhindy gram tape thom une

 
Click Here to See the Profile for al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Shto al74 nė listėn e monitorimit
 
05 Gusht 2015 ::: 16:03
eliz
Veteran ne forum


Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Postime: 1679
Status: Offline

Modifiko MesazhinEdhe une sa Ali thom, 2 gr. kapak

 

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Click Here to See the Profile for eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Shto eliz nė listėn e monitorimit
 
05 Gusht 2015 ::: 16:30
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko Mesazhine aq i bie, 2gr

 

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
05 Gusht 2015 ::: 16:44
eliz
Veteran ne forum


Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Postime: 1679
Status: Offline

Modifiko MesazhinE morem klasen e pare

 

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Click Here to See the Profile for eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Shto eliz nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 08:48 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Matematikė dhe Gjeometri > Sa g peshon kapaku?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen