Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Gjuha Shqipe > Dialektet > Dialekti shkodran
Gjithsej 14 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Irsa mire e ke ti dialekti shkodran ndryshon me dialektet tjera te veriut.

 

tresh ca kam qesh me fjalen piliherdhe.

 

ca ke maj burnesh (ker e perdor une shpesh)

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2006 06:18
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

A mun me na i perkthu kush, se nuk kena kuptu kurgja, ca do me thane tan keto fjale vllazin.

Shnet tresho

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2006 14:25
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Ene i gja desha me shtu:

Tropojancja me shkodrancen ndryshojne si anglishtja me amerikance-irlandezce

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2006 14:28
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ESHI
Veteran ne forum

Regjistruar: 26/11/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 840

[QUOTE]Po citoj ato që tha dreqja shkodrane

ca ke maj burnesh (ket e perdor une shpesh)

Sidomos mamit i thua shpesh "ca ke maj burrnesh" ti Dreqe.
Ku je ti ke hup krejt? As voice mail s'na punon ma me duket. Pasha krut e dacit qe m'ka dek mram.

Ca pa m'zgerdhihesh.
Tashi kush na e zberthen fjalen gerdhihesh nga vjen.

__________________
Kujtimi eshte e vetmja parajse nga e cila nuk mund te na debojne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2006 23:53
ESHI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ESHI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ESHI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ESHI Shto ESHI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ESHI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha ESHI
[QUOTE]Po citoj ato që tha dreqja shkodrane

ca ke maj burnesh (ket e perdor une shpesh)

Sidomos mamit i thua shpesh "ca ke maj burrnesh" ti Dreqe.
Ku je ti ke hup krejt? As voice mail s'na punon ma me duket. Pasha krut e dacit qe m'ka dek mram.

Ca pa m'zgerdhihesh.
Tashi kush na e zberthen fjalen gerdhihesh nga vjen.



per kryt tem mire e ke me mamen e perdor shpesh ket flaje

heyyy e din ti qe pata A....  javen qe kaloj iku ne mexico state per masters por nga dhjetori ka me ardhe me ndejt ka une dhe kam qef me ardhe andej nga ti per nja 2-3 dite. I pelqu NY shume, u knaq.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2006 11:15
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Simona
Keshilltare e ''NR''

Regjistruar: 15/10/2005
Vendbanimi: Ne Seline Roze
Mesazhe: 330

Uuuuuu mor i mjere po une per i fije mandanitet nela dhe pa fmi tu te hekte mortja jarabil!

 

Kte e kam nga estrada e Shkodres se me ka pelqy shume.

 

Football  dialekti shkodran ska lidhje fare me vershmoshin e tropojen ata jane maloke te trashe,jane tamam si katunori me qytetarin ke neve.Njof  njenen une nga  Selca e vermoshit dhe nje tjeter nga vau dejes qe kane lind anej ene kane ardhur ne shkoder te medhaja e me hiqen shkodrane.Clidhje kishte,shitja e mendve,aspak une as nuk u ndikova atyre asgje,pse duhej te genjenin?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2006 14:09
Simona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Simona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Simona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Simona Shto Simona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Simona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

hahahahahaahah Simona te raft e mira

ja dhe do shprehje tjera

 


  1. s'ke rrug tjeter veç me hi ka ke dal
  2. ta paskan ba mendjen pord*e
  3. buka ne bark e forca ne shtat

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2006 18:19
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Demokrate4ever
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2005
Vendbanimi: Eastern Seaboard
Mesazhe: 4434

Per dielekt shkodran e per rrethinat e shkodres po flisni maj grizhla..?

Simon maj te marrsha t'keqen per tropojanet s'di ca t'hem ,por per vermoshaxhiet pyte pyte pak dreqen sa te cilibirume sorry cilivizuara jane
masanej edhe me i pa si buk kallamoqit e djath i njome ngjajne.. hahahaha

per qytetart e vertete maloke ,fshatare shkodrane shqiptare s'kam ca them
dhe ktu ne forum vetem Unstoppable ma hjek mallin e shkodres ,por dhe ai do ket ngel noj zall..
Unsto m'ka marr malli per ty..

Eshi tjeta naqe.

dreqe si t'kam?

tresh ca thot jeta e puna mire a?

__________________
I say there're no depressed words just depressed minds.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2006 20:08
Demokrate4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Demokrate4ever Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Demokrate4ever (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Demokrate4ever't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Demokrate4ever Shto Demokrate4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Demokrate4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

hahahahahah demokrate ku ta di une se si jan vermoshalite se mos jam une nga vermoshi.  ne fakt ca kam pa une ne jugoslavi( se aty kam njoht ma shume vermoshali) femrat i kishin shume te cilivizuar.  per mendimin tem Malsoret jan te pashme me dit me majt veten.
 

nje shprehje tjeter shkodrane

ato si rrin si te urta jan ma te rrezikshme

Modifikuar nga Niqua datė 24/08/2006 ora 21:02

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2006 20:49
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Citim:
Po citoj ato që tha dreqja shkodrane
ato si rrin si te urta jan ma te rrezikshme


jo jo thohet : Asht gace e mlume e shife kur ta nxjerrin kryte edhe ajo

mu po me losin mendet e krese se spo me dalin llogarite n'pune e me ka humb diku nji 70 leksh ....

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2006 22:46
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Gjuha Shqipe > Dialektet > Dialekti shkodran

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.