Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Gjuha Shqipe > Dialektet > Dialekti shkodran
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti


O Dreçe...ik maj dreç anejna....hahahahaha,
Kisssssss....ylle.......



 

hahahaha konte

he e flas mire apo jo??

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Nëntor 2006 03:21
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shkodranforever2005
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 19/10/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 41

Si cdo dialekt tjeter edhe dialekti Shkodran ka bukurine dhe embelsine e tije. Jo vetem per faktin se vete jam Shkodran, por eshte nje nder dialektet me te bukur.

__________________
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qi kėtė gjuhė tė Perėndis',

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2007 01:18
shkodranforever2005 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shkodranforever2005 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shkodranforever2005 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė shkodranforever2005't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: shkodranforever2005 Shto shkodranforever2005 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shkodranforever2005 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Dialekti Shkodran eshte dialekti me i papame....

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2007 11:53
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pali
mėsimdhėnės

Regjistruar: 26/02/2007
Vendbanimi: Zvicėr Vevey
Mesazhe: 47

fosa.....gropë uji
frigaç......njeri që ka frikë-- isht frigaç i madh
goban....gungaç
grosha....fasule
gudë......lahutë
gurrç.....koprrac

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Mars 2007 20:40
Pali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pali Shto Pali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha Pali
fosa.....gropë uji
frigaç......njeri që ka frikë-- isht frigaç i madh
goban....gungaç
grosha....fasule
gudë......lahutë
gurrç.....koprrac





gjysen e ktyne fjale si kuptova dhe sma merr mendja qe perdoren ne shkoder.. psh gude, goban,fosa, gurrc. nuk i kam degju najher, ndoshta dhe jam gabim..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2007 17:00
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shkodranforever2005
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 19/10/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 41

Citim:
Po citoj ato që tha dreqja shkodrane

gjysen e ktyne fjale si kuptova dhe sma merr mendja qe perdoren ne shkoder.. psh gude, goban,fosa, gurrc. nuk i kam degju najher, ndoshta dhe jam gabim..




Dreqe si ke nigju moj se ne Bronx si perdor kush. As kur del me shetit qenin nuk i nigjon....

__________________
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qi kėtė gjuhė tė Perėndis',

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Mars 2007 08:11
shkodranforever2005 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shkodranforever2005 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shkodranforever2005 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė shkodranforever2005't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: shkodranforever2005 Shto shkodranforever2005 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shkodranforever2005 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
elsaaa
Grrrrrrrr

Regjistruar: 20/07/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 2047

Citim:
Po citoj ato që tha dreqja shkodrane




gjysen e ktyne fjale si kuptova dhe sma merr mendja qe perdoren ne shkoder.. psh gude, goban,fosa, gurrc. nuk i kam degju najher, ndoshta dhe jam gabim..



dialekti im i preferuar.........shume amelsine...
kur flet ti dreqe maroj une me knaq krejt ...lol

__________________
.......tY Te kerKoJ nE shPreSeN tImE tE HumBuR dHe ne agImE nje DiTe Pa tY...Te pRes tE viSh tEk Une .......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Mars 2007 13:56
elsaaa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė elsaaa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me elsaaa (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: elsaaa Shto elsaaa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto elsaaa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
heathcliff
i larguar.

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: brenda vuajtes.
Mesazhe: 555

Citim:
Po citoj ato që tha shkodranforever2005



Dreqe si ke nigju moj se ne Bronx si perdor kush. As kur del me shetit qenin nuk i nigjon....



po citoj nji citim te citum,
dreqja ka t'drejt vallahi, se ma shume se gjysen e njatyne fjalve nuk i kam ni as vet, e lene ma aja, qi keka shum lerg prej ktu, nejse
se, "nuk e han dreqi gjan e vet"

__________________
....i premtova vetes te mos hesht dhe heshtjes te mos flas.... s.o

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Mars 2007 18:15
heathcliff nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė heathcliff Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me heathcliff (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: heathcliff Shto heathcliff nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto heathcliff nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha shkodranforever2005



Dreqe si ke nigju moj se ne Bronx si perdor kush. As kur del me shetit qenin nuk i nigjon....




hahahahahah per zoten ktu ku jetoj une si ne shqiperi ashte


Citim:
Po citoj ato që tha elsaaa


dialekti im i preferuar.........shume amelsine...
kur flet ti dreqe maroj une me knaq krejt ...lol




eee elsaaaa ti e ke qef kur flas une por kur shkoj ne shkoder me thojne ca ke ndryshu dialektin maj e flet si me ken prej kosovet, sdi pse!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2007 21:18
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha heathcliff


po citoj nji citim te citum,
dreqja ka t'drejt vallahi, se ma shume se gjysen e njatyne fjalve nuk i kam ni as vet, e lene ma aja, qi keka shum lerg prej ktu, nejse
se, "nuk e han dreqi gjan e vet"





he pra mire qe doli nje shkodran me ma mbeshtet mendimin

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2007 21:20
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:35 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Gjuha Shqipe > Dialektet > Dialekti shkodran

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.