Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Sporte tė tjera > Moto GP > Valentino Rossi
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Eros
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 26/12/2002
Vendbanimi: Amerik
Mesazhe: 62

Valentino Rossi

Abababa Numri 49 bobo ky eshte MotorCiklisti me i mire ne bot. Ky ben spektaklin.Megjithse ka numrin 49 1sh eshte. Jepni mendimin tuaj per te me poshte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Janar 2003 22:51
Eros nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eros Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eros (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Eros't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eros Shto Eros nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eros nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ArBi
Anetar i ri

Regjistruar: 04/01/2003
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 8

Lightbulb

Ky eshte tamam me i mire, e kam pare shume here duke bere gara edhe e kam vleresuar si apsolut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Janar 2003 10:18
ArBi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ArBi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ArBi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ArBi Shto ArBi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ArBi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eros
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 26/12/2002
Vendbanimi: Amerik
Mesazhe: 62

Rossi kaloj nga Klasi 250 kubiksh ku ishte kampjon i padiskutushem dhe shkoj tek Klasi 500 Kubiksh dhe fitoj kapjonatin e pare ne ate klas.
Eshte njesoj si te vij nje ekip nga Kategoria e Dyte dhe te Fitoj Kampjonatin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2003 18:58
Eros nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eros Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eros (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Eros't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eros Shto Eros nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eros nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qershor13
Vagabonding

Regjistruar: 05/02/2003
Vendbanimi: Rio
Mesazhe: 2547

Biaggi

Valentino eshte pilot i mire.Kete vit e ka shume te veshtire me Max Biaggi te honda.....
...secili ka mendimin e vet,por per mua Biaggi del kampion kete vit..

__________________
Lo scopo della nostra vita č di servire la Forza che ci ha creati,e dalla cui misericordia o approvazione dipende il nostro stesso respiro,servendo con lealtą le Sue creature.Questo significa amore,che dovrebbe sostituire l'odio che si vede ovunque.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Prill 2003 14:40
qershor13 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qershor13 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qershor13 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qershor13 Shto qershor13 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qershor13 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Ci@o............

Jam tifoz**** i atij femije te keq!!!!!Kur garon ai qendroj me ore te tera para Tv,dhe jam aq fanatik sa nuk humbas as kualifikacionet qe ben!!!!!!!Eros.................ka numrin 46 o te hengert mortja !Pastaj nuk eshte njesoj kategoria e atyre motove me hyrjen ne fuqi te motorave 4-kohesh.Sinqerisht ju gjend moto me e mire qe ate vite ishte ne qarkullim,dhe natyrisht kishte nje team qe e plotesonte skuadren................POR PRAPE NGELET FENOMEN!!!!! ciao

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2003 12:30
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Thumbs up

kush e man mend kete skene?!

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 168095.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 60 herė.

Eshte tek kategoria e jo-normaleve!!

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2003 12:37
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Pershendetje :)

Ne fakt nga ajo qe kam kuptuar ROSI kerkon te firmosi nje kontrate nje-vjeçare per Honda!
Ka shume mundesi qe se shpejti te kaloi nen ngjyrat e Ducati(motori me potent sot ne Moto-Gp),arsye sipas meje eshte sepse do te ishte piloti italian qe mbas shume vitesh fiton me nje marke motori italiane,ne kategorine me te madhe!
Besoj qe me dy pilota si Rosi dhe Capirossi ne Moto-Gp do te luante ne favor te spektaklit ne ndryshim nga Formula1,qe eshte bere vertet nje ritual!

P.S meqe ra fjala ,si ju duket simulatori ne video-game i Moto-Gp???Une ne fakt e kam lozur dhe versioni i fundit me ka pelqyer tej mase

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Korrik 2003 14:32
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qershor13
Vagabonding

Regjistruar: 05/02/2003
Vendbanimi: Rio
Mesazhe: 2547

Post

Honda

Nuk ka per ta lene Honden Valentino se eshte moto me e mire ne boté.Se me i rane ne dore nga nje piloti tjeter (es.Biaggi) nuk merr me kampionat Vale(ose do e kete shume te veshtire).Ketu nuk po them qe Ducati nuk eshte motorr i mire po ne krahasim me Honden eshte pak larg.

__________________
Lo scopo della nostra vita č di servire la Forza che ci ha creati,e dalla cui misericordia o approvazione dipende il nostro stesso respiro,servendo con lealtą le Sue creature.Questo significa amore,che dovrebbe sostituire l'odio che si vede ovunque.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Korrik 2003 14:58
qershor13 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qershor13 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qershor13 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qershor13 Shto qershor13 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qershor13 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qershor13
Vagabonding

Regjistruar: 05/02/2003
Vendbanimi: Rio
Mesazhe: 2547

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re rosiii.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 60 herė.

Çmimi i Madh i Portugalisë i ka takuar Valentino Rosit

Çmimi i Madh i Portugalisë i ka takuar Valentino Rosit. Piloti i Hondas ka arritur të fitojë me autoritet mbi pistën e Estoril duke zgjatur hapin gjithmonë e më shumë drejt titullit botëror.

Një garë e studiuar me imtësi ajo e Rosit, që arriti fillimisht të parakalojë Biaxhin në xhiron e 14 dhe të presë finishin i qetë. “Mund të them se ka qënë një nga garat më të bukura të këtij sezoni – shprehet Valentino. Gjithçka shkoi në mënyrë perfekte falë edhe ndihmës së Kapirosit që arriti të mbajë pas Zhibernon.

Tashmë mund të them me bindje të plotë se jam rikthyer Valentino i parë”. Dhe Maks Biaxhi ka mbetur i kënaqur me vendin e tij të dytë duke pranuar se Rosi e meritonte të fitonte:

“Unë personalisht jam i kënaqur me vendin e dytë. Bëra një start të shkëlqyer por vështirë se mund të hahesh me doktorin. E rëndësishme është që u përpoqa deri në fund. Shpresoj që në garën e ardhshme gjërat të shkojnë më mirë”.

Vendi i katërt duket se e ka nxjerrë përfundimisht jashtë luftës për titull Sete Zhibernon, por nuk ka ulur aspak optimizmin e tij: “Titulli nuk ka qënë objektivi im kryesorë në këtë sezon.

Rëndësi ka që unë kam zhvilluar një kampionat të bukur dhe arrita të isha një ndër pretendentët për titull. Përsa i përket garës së sotme gabova në dy tre sektorë të pistës dhe si pasojë erdhi dhe pozicionimi im në vendin e katërt të renditjes – përfundoi Zhiberno.

__________________
Lo scopo della nostra vita č di servire la Forza che ci ha creati,e dalla cui misericordia o approvazione dipende il nostro stesso respiro,servendo con lealtą le Sue creature.Questo significa amore,che dovrebbe sostituire l'odio che si vede ovunque.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shtator 2003 12:06
qershor13 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qershor13 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qershor13 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qershor13 Shto qershor13 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qershor13 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qershor13
Vagabonding

Regjistruar: 05/02/2003
Vendbanimi: Rio
Mesazhe: 2547

Arrow

Moto GP

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re moto.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 48 herė.

Moto GP zbarkon në Brazil dhe bashkë me të vijnë dhe polemikat e para ndërmjet pilotëve. Maks Biaxhi dhe Valentino Rosi menjëherë e kanë nisur me gjuhën e ashpër duelin për Çmimin e Madh të Brazilit. Vetëm përpara pak kohësh romani kishte deklaruar se sukseset e Doktorit I dedikoheshin motorrit Honda dhe jo aftësive të tij.Kaq ka mjaftuar që Vale të japë kundërpërgjigjen e tij: “Biaxhi është gjithmonë një dhelpër dhe nuk bën gjë tjetër veçse gënjen. Do të ishte mirë që ai të pranonte realitetin dhe të mos merrej me fjalë të kota. Të dy e dimë shumë mirë se koha e tij ka perënduar.
Gjithsesi për të është më mirë që unë të qëndroj tek Honda, pasi në këtë mënyrë mund të vazhdoj të thotë vazhdimisht se unë e mund ngaqë kam një motorr më cilësorë.Megjithatë nuk më interesojnë shumë deklaratat e tij pasi jam i ndërgjegjshëm që përmomentin jam unë më I miri”.Në krahun tjetër dhe Maks Biaxhi nuk vonon për të replikuar sërish, duke vazhduar të mbrojë mendimin e tij: “Skuadra e Valentinos fitonte dhe përpara se ai të mbërrinte, madje dhe kur kishte pilotë si Gardner,Duhan apo Krivil.Në fakt Honda është skuadra më e fortë dhe për Rosin ngjitja në pod mua më duket gjëja më e thjeshtë në Botë. Nëse dëshiron të shkruajë me të vërtetë historinë atëherë do të bënte mirë të vinte tek Yamaha”.

__________________
Lo scopo della nostra vita č di servire la Forza che ci ha creati,e dalla cui misericordia o approvazione dipende il nostro stesso respiro,servendo con lealtą le Sue creature.Questo significa amore,che dovrebbe sostituire l'odio che si vede ovunque.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2003 09:40
qershor13 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qershor13 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qershor13 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qershor13 Shto qershor13 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qershor13 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Sporte tė tjera > Moto GP > Valentino Rossi

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.