Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Gerdec
Gjithsej 17 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Mesa di une ne fabrike nuk punonin femije, por fshatare te zones. Femijet shkonin pas shkolles te ndihmonin "mamin" dhe "babin" qe cmontonin arme e ku di une.I ke pare videot fajtor? - Jane pasqyre e botes se trete...

Dje u moren ne interviste edhe disa nga femijet qe kane mbetur te plagosur,me shenja qe s'do te ikin kurre,brenda edhe jashte dhe ka akoma njerez qe degjojne pallavrat e atij "demokratit" te pafytyre.

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Modifikuar nga briseide datė 21/03/2008 ora 12:34

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2008 12:26
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Mesa di une ne fabrike nuk punonin femije, por fshatare te zones. Femijet shkonin pas shkolles te ndihmonin "mamin" dhe "babin" qe cmontonin arme e ku di une.e ca ndryshimi ka midis "punojne"dhe ndihmojne"??

ne radhe te pare jane femije.dhe si te tille nuk duheshi te futeshin ne menyre me absolute ..
ne radhe te dyte
duhen te jen te pakten puntoret e policanit qe u hodhen ne rruge
ose te gjithe subjektet ushtarake,forcave te armatosura
se treti
materialet duheshin te tansportoheshin ne vendet perkatese si kapanone depozita te ushtrise...dhe jo tek shtepite e fshatareve...

kesaj radhe po nuk u vendos kufri tek thana...
qe keta gangestera,felliqesirat,lyrrashet..te denohen rende..do te jete shume veshtire ne te ardhmen...

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2008 12:56
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Mesa di une ne fabrike nuk punonin femije, por fshatare te zones. Femijet shkonin pas shkolles te ndihmonin "mamin" dhe "babin" qe cmontonin arme e ku di une.kjo eshte me te vertete rrenqethese, sikur jetojme akoma ne vitet 1920

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2008 13:47
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
daedal
.

Regjistruar: 07/10/2007
Vendbanimi: .
Mesazhe: 310

E dini si eshte bere kjo una e Tiranes, sikur te ishte Paris. Askush nuk e di nr e sakte te banoreve. A e mori njeri guximin te penalizoje ata qe i conin ne pune femijet? Une nuk shfajsoj mafiozet por e kam edhe me shtazet prinder qe ne pretkstin e "bukes se gojes" i cojne femijet atje ku ende pa cmontuar ka rrezik. A e dini sa zona informale ka Tirana ku te ardhurit nga vende tejet te thella qe ne mendje pushtetaresh figurojne statistikisht fillojne lloj lloj kryqezatash per te jetuar me mire. nje prind duhet denuar i pari sepse jane po keta mostra qe shfrytezojne femijet.

Katastrofa jone me e madhe eshte se opozita e dinte dhe tha : shyqyr qe ndodhi. tashme ne vend qe te merret me minimizimin e demit po ben vetem lufte qe te hiqet berisha. jane po keta kriminele qe u vune ne krye te bandave te 97-tes dhe sot jane deputete me parti qe kane 10 vete elektorat.

Harruam nje teme te vecante qe me se shumti e kuptojne ata qe jetojne ne perendim. Quhet "media violence" dhe sipas studimeve ka efekte shume negative. Mediat tona te drejtuara nga njerez te dyshimte dheme fonde te dyshimta bene katraure duke shfaqur mijra here sekuenca tmerri qe gati terrorizuan edhe ata qe ishin mijra km larg gerdecit.

Sot E>Rama me urdher detyronte te gjithe ata qe jane ne liber page ne bashki te dilnin ne miting. punonjes komunalesh varrmihes fshesare etj. Askush nuk ka deshire te dale. dhe jo se duan berishne ne pushtet por se ka nje moment per te zbardhur gjerat me pare.

Mjere ne ku jetojme. mjere ne kur te gjithe faktet qe gjasme media i nxorri sot ne "drite" ruheshin skutave qe te nesermen te behej shantazh i tipit mafioz

__________________
,

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2008 15:06
daedal nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė daedal Kėrko mesazhe tė tjera nga: daedal Shto daedal nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto daedal nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

Ngjarje e trishtuar gerdeci ,por sdo te ishte me mire qe te flisnim pasi te mbaronin hetimet dhe te dilnin ne pah shkaqet e verteta te shperthimit..Sa here qe gjendemi perpara sfidave te medha dicka ndodh mbase koicidence!!!!
Megjithate fajtoret pavaresisht se cilet jane ata duhet te pergjigjen para ligjit duke marre dhe denimin maksimal.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2008 16:11
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Citim:
Po citoj ato që tha varka
Megjithate fajtoret pavaresisht se cilet jane ata duhet te pergjigjen para ligjit duke marre dhe denimin maksimal.


do ishte minimumi qe duhet te behet por kam dyshimet e mija nese do arrihet kjo pike! ne fund do ja ngjeshin njerit te gjitha dhe te tjeret do dalin me duar te lara...kshu ka ndodhur sa here ne politiken shqiptare dhe keshtu do vazhdoje te jete!ne '97 u vrane u prene dhe te vetmit qe u futen ne burg ishin kryetaret e firmave piramidale dhe me aq u venit ajo histori.

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2008 17:06
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Edhe une bashkohem me mendimin se nga gjithe kjo tragjedi do te denohen nja 3-4 persona dhe ceshtja do te mbyllet si ajo e 1997-s.Te jeni te sigurt se ata qe bene kotruven do t'i vendosin edhe veshin-themi ne ne Vlore,apo jo brisede.Sii politikane te nje vendi te vogel e te varfer,politikanet tane kane nje fre ne goje dhe sa hare duhet ua terheqin forte dhe ata nuk bezajne -thone tironsit.Opozita do te grij sallate disa kohe dhe do te pushoje,kur ne telefonin e Ed Rames do te vije nje call nga larg dhe ai do ta mbyll sqepin.Ndersa per konusher te tipit erion brace nuk e rruan askush,sepse ai as nuk te cjerr jo te te nduk.Lum ne per keta horra qe na udheheqin!!!!
Persa ju per ket atyre qe kane ndertuar shtepi pa leje mbi token e''minuar'',ashtu punonin edhe pa me te vogelin sigurim jete,bile merrnin me vete edhe te pjellet e tyre e i conin me duart e tyre drejt vdekjes.I helmofte ai ushqim qe sigurohet nga duart e femijeve ata prinder injorante.Ato ishin predha qe jane bere per te vrare njerez e nuk ishin kallinj kallamoqi.Besoj i pate femijet se si luanin me fisheket,sikur shkonin duhan ne hangaret e kooperativave bujqesore dikur.E pafaleshme.Mire une si pronar qe nuk zbatoje as nje ligj e asnje norme ,po ju si prinder ku ju con mushka.Vite me pare, gjate kohes se pushimeve te shkolles im bir mu lut qe t'i gjeja nje pune.E mora tek puna ime.Edhe pse puna ishte pa rrezik dhe ai ishte 20 vjec, e kontrolloja here pas here,sepse kisha merak e me dridhej zemra..Nqse atij i ndodhte dicka,nuk e doja me jeten.Asnjehere nuk mendova ta kaloja detin me femijet ne skaf edhe pse kisha siguri ,sepse skafistet nuk benin shakara me vlonjatet,por e keqja vjen nga nuk e pandeh.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2008 18:41
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AIR-FORCE-ONE
deri ne vdekje politike

Regjistruar: 01/02/2004
Vendbanimi: U.S.WASHINGTON
Mesazhe: 663

JO DORHEQJE BERISHES........

Berisha vetem Berisha kudo fjala Sali Berisha ..........Mjaft me keto gjera ndodhi .u vrane vdiqen..... fajtoret do ndeshkohen ,mund te vdesin prape ,dhe ne prape do vime ne forume dhe te shkrujme faji Berishes .....


Ndodhi nje shperthim u vrane ca njerez flamuri ne gjysem shtize ,sa veta vriten ne ne Irak sa krime jane bere qe ne sdime gje ,sa prapaskena ndodhin per dite .........GERDEC 3 dite harrohet .....

Berisha sduhet te japi dorheqje......"Nje mije here do gjunjezohem dhe nje mije here te tjera do ngrihem larte".Kreministri ka nevoje per ju ka nevoje qe ju te shkruani per bashkimin e kombit e jo BERISHA BERISHA

Nuk jane rezultatet ne jete ,por jane tentativat sa te forte jeni ju kur ndodheni perpara tragjedive,duhet te dini qe BERISHA ka nje vullnet te forte per ta integrauar Shqiperine ne NATO ...........

Ja lejme kohes cdo gje do shkoj ne vendin e vete ,historia do ta gjykoje dhe Gerdecin ,kot nuk e kemi flamurin te kuq,me mire te themi qe dhe shqiponja nuk duket fare sepse e perpiu gjaku ,dhe sa gjak do derdhet atje .........

E gjetem ne spiatal
E graduam nje mengjes
Ai hipi mbi kale,
Dhe s"pranon me ,te zbrese
Dhe me vone poshte pishes
kur dhe Gerdeci ndrine
pame Sali Berishen
qe na dha "Demokracine"

__________________
"Njė burrė mund t?i japė dinjitet rangut tė tij, por asnjė
rang s?mund t?ia shtojė dinjitetin njė burri ? "

Modifikuar nga AIR-FORCE-ONE datė 21/03/2008 ora 20:52

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2008 20:45
AIR-FORCE-ONE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AIR-FORCE-ONE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AIR-FORCE-ONE (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė AIR-FORCE-ONE't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: AIR-FORCE-ONE Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
back4ever
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/08/2007
Vendbanimi: ne parajse
Mesazhe: 138

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Nese keto pergjime jane te verteta dhe interpretimi i Panorames eshte i sakte, atehere ketu bien te gjitha parimet kombetare.
.

P.s. Mezi pres ta degjoj ne internet audion e ketyre pergjimeve.Shikoje ne youtube plako,kerko ne gerdec dhe aty ke bisedn,dhe kta bufat e tjer qe akoma i bin fyellit te sales ta degjojne dhe ti hapin veshet mire dhe mos ta mbrojn sikur ta ken baba te verte.ne nga anet tona themi derri do plumbe dhe nje tjeter uku qimen e nderron por zakonin se harron.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2008 22:37
back4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė back4ever Kėrko mesazhe tė tjera nga: back4ever Shto back4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto back4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Re: JO DORHEQJE BERISHES........

Citim:
Po citoj ato që tha AIR-FORCE-ONE

Ndodhi nje shperthim u vrane ca njerez flamuri ne gjysem shtize ,sa veta vriten ne ne Irak sa krime jane bere qe ne sdime gje ,sa prapaskena ndodhin per dite .........GERDEC 3 dite harrohet .....shembull i aplikimit te rregulles se treshit eshte kjo?

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Mars 2008 01:46
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 17 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Gerdec

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.