Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Pershtypje qe me la Shqiperia kete vit.
Gjithsej 9 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Pershtypje qe me la Shqiperia kete vit.

Doja thjeshte t'ju beja nje pyetje...
A eshte e vertet qe disa femra Shqiptare, i ka humbur feminiteti dhe vishen ne menyre shume provokatore apo keshtu me duket mua?

Kete vit me beri shume pershtypje, mungesa e thjeshtesise tek femrat Shqiptare, menyra se si ato flasin, dhe ecin...!

Do te deshiroja shume te kuptoja me teper se cfare mund te shkaktoj nje veshje kaq provokatore ne trurin e nje mashkulli?!!!

Cfare mendoni?

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2009 14:43
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Re: Pershtypje qe me la Shqiperia kete vit.

Citim:
Po citoj ato që tha agata
Doja thjeshte t'ju beja nje pyetje...
A eshte e vertet qe disa femra Shqiptare, i ka humbur feminiteti dhe vishen ne menyre shume provokatore apo keshtu me duket mua?

Kete vit me beri shume pershtypje, mungesa e thjeshtesise tek femrat Shqiptare, menyra se si ato flasin, dhe ecin...!

Do te deshiroja shume te kuptoja me teper se cfare mund te shkaktoj nje veshje kaq provokatore ne trurin e nje mashkulli?!!!

Cfare mendoni?



AGATE te epruroj per temen dhe po behem i pari qe do jap pershtypjen time qe me lene ato ne ate moment:
ME HUMBIN RRESPEKTIN NDAJ TYRE SI PERSONALITET, EDHE POO TE JETE E NDONJE KATEGORIE , FARE ME NUK KAM KONSIDERATE. TURPEROHEM NE DISA RASTE KUR BIE NE NDESH ME TO SI P.SH. NE SHKALLE, NGUSHTICE RRUGE,ETJ, ETJ... NERVOZOHEM KUR DEGJOJ QUNAT TE THONE FJALE TE PAPELQYERA PER TO....

APAK NUK JANE VETJA, I GNAJNE PROSTITUTAVE, ME KA NGJARE, ME NJE GJERMAN KUR NDALI MAKINEN DHE IA THA NJE GOCES SA E KE PAZARI, AJO BERTITI, KY THA ÇFARE KE, KY KOSTUM PSE U VESH..

aGATE TREVAT TONA JANE NE NJE TRUBULLIRE TE MADHE, KANE FILLUAR ME TE MADHE TE HUMBIN IDENTITETIN.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2009 19:30
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Agata nuk di nese i drejtohesh vec meshkujve ... po mua sinqerisht me duket se ka vite qe garderoba e femrave ne Shqiperi eshte e njejte e tendencat jane po ato. Te ka qelluar qe te shohesh ne rruge ndonje psh me ndonje fustan me xixa ose nga ato te mbremjeve te vecanta ne 10 te mengjesit dhe ti te kesh qene me nje bluze pambuku te thjeshte? Eshte normale jemi ne Shqiperi, po ti leme rehat aman duhet dhe kjo kategori :p

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2009 20:59
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Re: Pershtypje qe me la Shqiperia kete vit.

Citim:
Po citoj ato që tha agata
Doja thjeshte t'ju beja nje pyetje...
A eshte e vertet qe disa femra Shqiptare, i ka humbur feminiteti dhe vishen ne menyre shume provokatore apo keshtu me duket mua?

Kete vit me beri shume pershtypje, mungesa e thjeshtesise tek femrat Shqiptare, menyra se si ato flasin, dhe ecin...!

Do te deshiroja shume te kuptoja me teper se cfare mund te shkaktoj nje veshje kaq provokatore ne trurin e nje mashkulli?!!!

Cfare mendoni?

interresant ky abzervim agata

une nuk di se si vishen gocat ne shqiperi se u bene shme vite, por nje humorist i mire ben nje krahasim te bukur pikerisht per kto lloj gocash ne pergjihtesi.

kur vete ne nje club apo ne nje pub/bar/lounge dhe kur shikon nje goce me fund te shkurter dhe duke kercyer me ato shale te bukura ku mund te shikosh gjithcka, eshte pamundur te mendosh per gje tjeter vec se... per ne meshkujt.

dhe nese fillojm si mashkuj ne natyren tone, to flirt me shpresen dhe deshiren se... disa femra rreagojn cuditerisht dhe thojn une nuk jam kurve dhe nuk jam aq e lehte te marresh ne krevat...

ok! eshte sikur dikush te vishet me rroba polici, dhe nese neve kujotjm se ai eshte polic dhe kerkojm ndihmen e policise, nuk do ishte faji jone, kur ai thote une nuk jam polic, thjesht jam veshur me rroba polici! 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2009 21:30
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
Eshte normale jemi ne Shqiperi


shqipetareve u duket e rendesishme veshja ngaqe kane lindur te varfer e jetojne ne nje vend te varfer...

gjithesesi... mjafton te rrishe nje ore ne rinas, te shikosh ç'madh futet dhe del nga shqiperia.

burra me kanatiere stampato ''i love you'' apo femra me xhaketa te zeza viskoze (40 grade temp.), xhinsa e atlete, e shume te tjera te ksaje natyre... pra demode total

veshja ka te beje me karakterin e njeriut... ndryshe kurvat ose kengetaret argetuese s'do t'visheshin t'gjitha njesoj, me dekolte trasparente e minifund.

personaliteti e permban karakterin ne vetvete duke qene shume here me i thelle se ai, me i pashpjegueshem, me pak i prekshem... prandaj me pak i ndikueshem nga ambienti rrethues

personaliteti lind me njeriun... ndersa karakteri formohet pergjate jetes se tij.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2009 10:56
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

po e sakte veshja ka te beje me karakterin e njeriut....

dhe dicka tjeter pa dashur te hyj ne detaje koti te jetosh ne Shqiperi eshte shume me e veshtire sesa ju qe keni zgjedh me jetu jashte saj por ama sdo te thote qe ne qe jetojme ketej sdime te jetojme te vishemi te sillemi te ushqehemi apo ti bejme qejfin vetes tamam. Mgjate dhe keto jane shije individuale personalisht nuk shikoj asnjehere sesi vishen te tjeret si shqiptare apo te huaj qofshin.

Ne gusht takova dike qe jeton ne Milano prej vitesh dhe vjen per darke te shpia e prinderve te mi dhe sjell 1 shishe vere sic ndodh ne raste te tilla mo. I afermi im e pa veren e nuk foli por nxorri 1 vere tjeter per te pire ate darke ne muhabet e siper ajo i thote qe pse nuk hape shishen qe te kam sjelle une se eshte 1 nga verat me te mira e bla bla duke permend e cmimin e saj.... i afermi im i tha ate vere une e le vetem per ta bere uthull e jo per ta pire, shiko ne vertet jetojme ne Shqiperi por disa gjera i kemi pare para jush ju vertet jetoni ne Europe por akoma se keni arrit civilizmin e europianeve ajo sfoli fare e tha me fal tha kujtova se do te genjeja e ty si te tjeret.... doja te thoja qe dhe pse ti jeton ne vend me te civilizuar se Shqiperia prap prejardhja jote flet me shume se gjithcka...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2009 11:25
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
i afermi im i tha ate vere une e le vetem per ta bere uthull e jo per ta pire,


jane pikerishte keto detaje qe nuk ju lene te avanconi ne jete...

e para ne shenje respekti, hapet vera e mikes (uthull qofte)

e dyta ky kusheriri yt (injorant nga natyra po me duket) akoma nuk e ka provuar veren e vertete... me te pakten çkam pare ne treg un atje.

nje boutiq vere tek sheratoni (dikur tek blloku ky) ka artikuj nga me te ndryshmet vere... me habiti çmimi i nje vere Brunello di Montalcino qe eshte nga verat me famoze ne bote, kushtonte 50.000 leke, mefal i thash Montalcino ka shume e shume artikuj ky qe ti e mban me kte çmim eshte me i liri ne treg dhe kushton 7 euro, çne qe egzaxhero me kte çmim

me mori ne nje ane e me shpjegoje qe aty e ka fitimin, ekskluzivamente aty... se ndryshe as kush nuk ma pine ate shampagnjen qe kam ne vetrine qe me kushton 400 euro

dhe te drejte ka...

s'besoj shejtone qe ky kusho yt me kte mentalitet, te kete pire vertete vere te mire.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2009 12:05
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha erious


..

e para ne shenje respekti, hapet vera e mikes (uthull qofte)

e dyta ky kusheriri yt (injorant nga natyra po me duket) akoma nuk e ka provuar veren e vertete... me te pakten çkam pare ne treg un atje.



s'besoj shejtone qe ky kusho yt me kte mentalitet, te kete pire vertete vere te mire.



po e vertete ne shenje respekti ate beri ne fillim e falenderoj e me delikatese pa e ofenduar hapi shishe vere me te mire per te respektuar ate nejse muhabete leshi sjam duke tregu gjith historine ketu fola me vija te pergjithshme...

po tregu per ibret eshte ketej por ama eshte me mire te dish e jo te kesh i thone 1 fjale te urte sa per ate ai i fut e 1 rruge per qejf nga evropa per turizem e ble ato qe shijon ai e smerret me keta plera tregtaresh injorante, nuk e ben cmimi veren po shija cuno .....

sjam ketu me tregu mentalitetin e tij se nuk tregohet dot mentaliteti i robit neper forume por ate qe e di mire e di sa per vere mo e sa per njohuri te tjera i ka te rralle shoket ai

edhe e 4ra ke te drejte per sa kohe qe merremi e shofim se ca veshin njerzit e tjere ca mentaliteti kane njerzit e tjere skemi per te avancuar asnjehere ..... per mua eshte injorance te diskutosh muhabete te tilla e sidomos nga ju qe jetoni jashte

hajd shnet tani se jam akoma e terrorizuar nga termeti :p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2009 12:27
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
i afermi im i tha ate vere une e le vetem per ta bere uthull e jo per ta pire


me mjafton kjo per te kuptuar qe shoket i ka vertete te rradhe...

apo do diskutojme per peshk ketu

kudo qe hengra peshk i gjithi nje misure... ku e merni kete peshk me qafsh, ja sapo doli nga deti pergjigja e barkederrit lokalit e te tjeret qe kisha ne tavoline i mbanin ison, aaaa ky mer peshk te fresket e te mire

e ec e mbushi mendjen qe peshku i kapur ne dete kurr s'ka te njejten misure, e jo i dhjamosur ne bark... pervec se atije te ritur neper vaska

vari trapin po he... barku bosh e bishti perpjete atje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2009 12:40
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha erious


me mjafton kjo per te kuptuar qe shoket i ka vertete te rradhe...

apo do diskutojme per peshk ketu

kudo qe hengra peshk i gjithi nje misure... ku e merni kete peshk me qafsh, ja sapo doli nga deti pergjigja e barkederrit lokalit e te tjeret qe kisha ne tavoline i mbanin ison, aaaa ky mer peshk te fresket e te mire

e ec e mbushi mendjen qe peshku i kapur ne dete kurr s'ka te njejten misure, e jo i dhjamosur ne bark... pervec se atije te ritur neper vaska

vari trapin po he... barku bosh e bishti perpjete atje.



ore ti dashke me me acaru nervat sot me duket...

shif e peshkun duhet ta dish ku ta hash mor cun kshu eshte kur svjen e me takon mua :p

peshku qe shitet neper restorante eshte peshk qe ritet ne rezervat e jane per popullin me 1 fjale qe te hash peshk tamam duhet te shkosh ne vende qe njef noto peshk te eger deti ...aty e gjen sipas permasave qe do .... meqe ra fjala ca permasa e kerkoje ti peshkun

barkun bosh e bishtin perpjete hajd mo ka e keshtu rastesh ske faj qe e mendon kshu .... kam pa raste te tilla e anej une nga jeton ti plot por ne ket rastin e ketyre qe jetojne jashte eshte shprehje tjeter e hedhin shu... me kallam e kur skane cic fare

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2009 12:44
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 01:12 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Pershtypje qe me la Shqiperia kete vit.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.