Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Je Shqiptar vetem kur...
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
misterioz
rrugaē

Regjistruar: 30/12/2004
Vendbanimi: rrugeve
Mesazhe: 892

Citim:
Po citoj ato që tha amoxil
Jo jo jeni te gjithe gabim, shqipetar je atehere kur e "mbron' greqine pavaresisht se ti ka zberthyer kockat prap je i shit te i huaji se ai te do me teper, edhe ia nisim edhe tallemi me njerezit e mire e patriote qe e duan Shqiperine, te cilet kur vdesin na vjen keq qe e humbem edhe nje figure te shtrenjte per kombin.Ja se kush jemi neve..........................................


Amoxil luftrat ndermjet Frances dhe Gjermanise , Frances dhe Anglise ,Anglise dhe Gjermanise i kane shkaktuar ketyre popujve me miliona te vrare, civile dhe ushtare ,dhe kjo gje si pengon ata qe te flasin me respekt per njeri tjetrin te ulen bashke ne nje tavoline te bisedojne te qeshin etj,etj....
Ne shkurt te 1916 filloj " La bataille de Verdun" ndermjet Gjermanise dhe Frances qe i shkakton 700 000 te vrare te dyja paleve.Te solla vetem nji shembull per te treguar se sa viktima i kane shkaktuar luftrat ndermjet njeri-tjetrit ketyre popujve edhe ....edhe prape mundohen qe te gjejne gjerat qe i bashkon dhe jo ato qe i ndan.
Po neve.....????Je shqiptar edhe kur urren gjithshka qe te rrethon.
Je shqiptar dhe per kete arsye ke gjithmone te drejte sepse te tjeret per ty jane jo shume te zgjuar ose aspak d.m.th. je pordhac (po pa erë).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2006 11:47
misterioz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė misterioz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me misterioz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė misterioz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: misterioz Shto misterioz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto misterioz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mama Krenare
Anetar i ri

Regjistruar: 15/03/2006
Vendbanimi: San Diego, California, U.S.A
Mesazhe: 9

Je Shqiptar vetem kur

hahaha! Kjo eshte e bukur. Cuditem se si nuk ka njerez te tjere te shtojne ne liste.

Per mua:
Je Shqiptar vetem kur:
1.Je jashte shtetit dhe te ndalon polici per te kontrolluar dokumentat e makines dhe ti del jashte makines per te pretenduar se je shok me policin.
2. Kur merr tortilla ( peta mexicane) dhe i ben yshmer me uje dhe kripe. ( Nusja e xhaxhait tim e ka bere kete


Jam e sigurte qe ka shume raste te tjera qe shqiptaret e kane identifikuar veten me se njehere, por keto jane ato qe me kujtohen tani per tani.

Do me pelqente qe te tjeret te shkruajne me teper ne kete teme.

Pershendetje

Mamaja Krenare

__________________
Shiko mendimet, se do behen fjale!Shiko fjalet, se behen veprime! Shiko veprimet, se behen zakone! Shiko zakonet,se behen karakter! Shiko karakterin,se behet reputacion! Shiko reputacionin, se behet fati jot!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Mars 2006 16:54
Mama Krenare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mama Krenare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Mama Krenare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mama Krenare Shto Mama Krenare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mama Krenare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mama Krenare
Anetar i ri

Regjistruar: 15/03/2006
Vendbanimi: San Diego, California, U.S.A
Mesazhe: 9

Version i ri: Je Shqiptar vetem kur:

Teme shume interesante dhe cuditem se si nuk ka te tjere njerez qe te marrin pjese ne kete teme.
Do doja te shtoja dhe ca momente te tjera qe i ben shqiptaret te njihen nga te tjeret pa shume veshtiresi.

Je shqiptar vetem kur:

1. Je jashte shtetit dhe kur te ndalon polici ne rruge per shpejtesi, ti menjehere del nga makina dhe pretendon te behesh shok me policin, dhe natyrisht perfundon ne pranga.

2. Kur merr tortilla ( pete mexicane ) dhe i ben yshmer me uje dhe kripe. ( Nusja e xhaxhait time e ka bere kete. Turp eshte ta them, por ka ndodhur me te vertete.:o

3. Kur te marrin ne telefon dhe fjalet e para qe degjon pasi pergjigjesh "Alo" jane : " Cfare po beje? Me ke ishe? Cfare te tha?...."

4. Kur mos te zente halli per ndonje gje se te gjithe do dalin drejtora te te thone cfare te besh, por asnje s'te degjon.

Jam e sigurte qe ka edhe shume te tjera raste, aq me teper qe eshte edhe nje version tjeter, por per momentin vetem keto po me kujtohen.

Pershendetje te gjitheve

__________________
Shiko mendimet, se do behen fjale!Shiko fjalet, se behen veprime! Shiko veprimet, se behen zakone! Shiko zakonet,se behen karakter! Shiko karakterin,se behet reputacion! Shiko reputacionin, se behet fati jot!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2006 04:24
Mama Krenare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mama Krenare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Mama Krenare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mama Krenare Shto Mama Krenare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mama Krenare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Unhappy

Je shqiptare vetem...

Kur thuaj s`kemi drita

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2006 17:19
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mama Krenare
Anetar i ri

Regjistruar: 15/03/2006
Vendbanimi: San Diego, California, U.S.A
Mesazhe: 9

Versioni i ri: Je Shqiptar vetem kur:

Je shqiptar vetem kur:

Kur nuk pranon " JO" si pergjigje. Kuptimi i fjales " JO" eshte cdo gje tjeter vecse " JO"

__________________
Shiko mendimet, se do behen fjale!Shiko fjalet, se behen veprime! Shiko veprimet, se behen zakone! Shiko zakonet,se behen karakter! Shiko karakterin,se behet reputacion! Shiko reputacionin, se behet fati jot!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 03:26
Mama Krenare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mama Krenare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Mama Krenare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mama Krenare Shto Mama Krenare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mama Krenare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10644

Talking

Je shume i dhene pas qylit!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 15:24
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

uu po keto ishin ne liste?
you know you'r albanian when you wear Armani at the gym!

you know you'r albanian when you start yelling and screaming at a restaraurant about who'll pay the bill!

hahaa

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 15:33
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10644

Talking

je shqiptar vetem kur,degjohet gjithmone ne xhepat e tu zhurma e lekeve kacole

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 16:40
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Je shqiptar .....

...vetem atehere kur te duhet me shum se 2 ore per te pire nje expres

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2006 10:47
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

ore admiral, une e di version te vjeter ket mor vlla....

http://www.forumihorizont.com/showt...=&threadid=8288

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2006 06:59
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:30 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Je Shqiptar vetem kur...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.