Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Franca ne mesjete
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Franca ne mesjete

Degjoja nje emision dikur qe fliste per Verajen. Bukurira pa fund, ar i derdhur dhe xhevahire qe te te luante mendja.  (Versaille) sic e shkruajne frenjte Luigji i XIV, ftonte neper mbremjet e tij gjithe parine e Frances dhe imagjinoni mbi 500 zonja te pudrosura e me ato floket te bera modele-modele siper kokes...fustane e xhevaire pa fund dhe

Dhe.

Dhe nje gje qe te ngelet ne mendje: ne te gjithe kompleksin e pallateve kishte vetem kater nevojtore ose hale si i thone ndryshe. Vetem kater hale per gjithe ate milet?

Ku permireshin, qe te mos themi per me teper. ja mire meshkujt e gjenin nje ferre diku, po femrat si ja benin?

Mendoj qe duhet te kete pasur nje menyre per te kruar nevojat qe mema natyre na i ka falur me aq bujari, por ja qe nuk po e gjej dot une. Sic duket kjo mendja ime nunk eshte aq e afte sa te zgjidhe kete dileme qe po me mundon prej kaq kohesh.

Lere kete, por ja qe u hap muhabeti edhe per Teuten tone. Une jam i sigurt qe ajo ka pasur sisteme te mrekullueshme higjenosanitare, sigurisht ne perputhje edhe me traditen pellazge, por ...s'di s'di cte them per ata te frances kam rene ne merak te madh se si i pershtatnin nevojat e tyre me vetem kater hale (nga keto njera ishte vetem per mbretin dhe kishte formen e nje kolltuku, mbreteror sigurisht.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2009 17:36
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

perse te mundon dicka e tille ty njehere?
Ti deri dje dilje shkurreve e nuk dije se cfare ishte sifoni dhe sikur te te nxirrnin nje perpara nuk do dije c'te beje me te e tani te mundon se si ja benin paria Parisit vetem me kater banjo ketu e shekuj te shkuar? Uh pika, na e mbushe mendjen medemek.

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2009 21:17
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha cupka
perse te mundon dicka e tille ty njehere?
Ti deri dje dilje shkurreve e nuk dije se cfare ishte sifoni dhe sikur te te nxirrnin nje perpara nuk do dije c'te beje me te e tani te mundon se si ja benin paria Parisit vetem me kater banjo ketu e shekuj te shkuar? Uh pika, na e mbushe mendjen medemek.E di e di, mire e ke. Une pe Korqe jam, dhe kam pare sifon qe kur jam pjelle. Ke te drejte kur thua se u qudita atehere kam qene i vogel dhe e dija qe ishte govata ku me lante mamaja.

Po meqe eshte llafi i ketyre mbreterve, si thua ti, si benin ato zonjat? Une them qe uleshin ne bar dhe e leshonin, kishin dhe ato fustanet me zhupon dhe ku kuptoheshin fare...

Jo jo nuk po e zgjat se merr kuptim tjeter dhe nuk dua te behem i paedukuar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2009 21:26
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Ne ato kohera, me e pasterta thuhej qe ka qene mbreteresha e Anglise qe u lante nje here ne muaj. Morrat, cimkat dhe semundjet e lekures ishin gjera normale per te pasurit e asaj kohe.

Imagjinoni nje takim apo nje party te fisnikeve, baroneve apo lordeve. Era e qelbur dhe zgjyra sheshit. Mendoni eren e gojes te ndonje zonje te asaj kohe, narkotik i vertete do kete qene.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2009 21:29
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

pe Korce? Pe nga Korca do na thuash qe je tani ore? Oh yawn yawn. Ok. Ashtu e leme.

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2009 21:33
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha cupka
pe Korce? Pe nga Korca do na thuash qe je tani ore? Oh yawn yawn. Ok. Ashtu e leme.E me qupke, pe Korqe... edhe pe Berati se ka lezet.

Nejse, Losti, imagjinoje cfare perdornin ne vend te letres se tualetit. Zot i madh, as qe e besoj se ju shkonte mendja per te tilla gjera.

Po mua me ha meraku per keta tanet  me shume duke filluar qe nga Teuta  e duke mbaruar me.... lere se nuk e them se e kam shume per zemer me ate qe ka bere per Shqiperine.

PO Katerina e Rusise? UUuUU ajo ka qene c'ka qene se ruset i kishin morrat neper mjekra qe te beje pilaf

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2009 02:37
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

ere te qelbur mbanin te tere si graria ashtu dhe burreria ndaj dhe nuk ndjenin ndotje per njeri tjetrin.


Cedrus, vertet keto jane kuriozitete interesante por nuk e mar vesh se perse prononcohesh ne menyre kaq te shokuar thua te jesh rritur ne 5th Ave? Perse ben sikur nuk e koncepton dot jeten pa leter tualeti kur ne Shqiperi nuk ka me shume se 10 vjet qe u fut ne perdorim? Po mja o mja se si popull nje here ne jave e me sapllake laheshim. Cuditu per femijerine e brezit tend e jo per parizienet e shekujve te shkuar. Shume tip i cuditshem ti.

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2009 15:29
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha cupka
ere te qelbur mbanin te tere si graria ashtu dhe burreria ndaj dhe nuk ndjenin ndotje per njeri tjetrin.


Cedrus, vertet keto jane kuriozitete interesante por nuk e mar vesh se perse prononcohesh ne menyre kaq te shokuar thua te jesh rritur ne 5th Ave? Perse ben sikur nuk e koncepton dot jeten pa leter tualeti kur ne Shqiperi nuk ka me shume se 10 vjet qe u fut ne perdorim? Po mja o mja se si popull nje here ne jave e me sapllake laheshim. Cuditu per femijerine e brezit tend e jo per parizienet e shekujve te shkuar. Shume tip i cuditshem ti.Hm, khe...Burri e ka pasterine ne thua   nje muaj te rrije pa lare, prape bie ere trendeline, prandaj edhe une merakosem per femrat. Sikur s'e kupton edhe ti.

Apo s'i rregullonin edhe dhembet, kur thote Losti. Yak kushedi , kushedi.

Po keto te pellazgjise si do  kene qene?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2009 17:27
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Une c'eshte e verteta akoma i kam te freskete banjat e plazhit te Shkozetit dhe Golemit ne Durres qe mos i paca se nuk harrohen kollaj, kur shkonim me pushime para viteve 90.

Pushime u thencin, aty ishte tamam per te vjelle

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2009 17:43
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Po mire as mbreterit s`kishin uje,cudi e madhe,se mire per popullin e mar vesh, se dhe sot e kesaj dite ke te marrim shembull,ka plot vende qe s`kane uje .Na e hiq cik kuriozitetin per Teuten e nise qe e nise tani ..

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2009 09:36
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:55 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Franca ne mesjete

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.