Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Franca ne mesjete
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lezhjani-82 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Si ore edhe teuta "going commando"? , ca spo na degjojn veshet kto koht e fundit!

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2009 20:07
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

hehehe Cedrus te ka zan maraku per brekt e teutes. Mir or mire por harrove nje gje qe ndoshta jemi edhe te paret ne historine boterore qe kemi pasur dhe nderuar mbretershe gje qe ne evropi ka ndodhur vone shume vone. hehehehe msoje dhe kte se te ben mire per veshet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2009 20:39
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


 Lexova ne nje histori te Shqiperise qe ne kohen e Teutes iliret nuk e nihnin pambukun dhe kjo ishte edhe arsyeja qe padashur zura ne goje mbretereshen e famshme.

Dhe po mendoja: Kur keta nuk e jnihnin pambukun si i kishte breket Teuta?

Ka dy mundesi:

Njera eshte qe i kishte te leshta, sepse historia me mesoi qe iliret ishin perpunues te mire te leshit-si cobenjte demek.

Dhe mundesia tjeter eshte qe nuk mbante breke fare. Kjo e dyta me ra ndermend se duke e menduar mbretereshen me breke leshi thashe me vete " po kesaj i jane bere shalet gjak nga te krojturit." Dhe per pasoje eshte ndjere me rehat fare lisho.

E kshu qe thua ti Eliz, Teuta ose duke qene burrneshe, i ka duruar breket e leshta, ose ...Pastaj me lindi edhe ideja se si bente per te lare.

Kur ne France thashe Lui XIV kishte vetem 4 hale ne gjithe ate pakkat, Teuta i bije te kete pasur vetem nje, se nuk doja ta lija fare pa gje.

Po kur e zinte mbretin ajo puna qe shkonte me kembe, si i thone llafit, Teuta si bente?

Ja kshu lindin edhe pyetje te tjera.

 

 

hahaahaha, sec mu dha nje e qeshur tani!! ku i shkon menja robit thashe me vete...
cedrus you should write e book me titull, "kush ishin breket e teutes"
could become a bestseller!! you never know!! shiko ca beri ai historiani schmitt!!same thing!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2009 13:01
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
hehehe Cedrus te ka zan maraku per brekt e teutes. Mir or mire por harrove nje gje qe ndoshta jemi edhe te paret ne historine boterore qe kemi pasur dhe nderuar mbretershe gje qe ne evropi ka ndodhur vone shume vone. hehehehe msoje dhe kte se te ben mire per veshet.


 E si jo?

Kemi pasur mbretereshe kur bota e kishte kthyer me burra. Mos harro se ne fillim ka qene matriarkat, por neve sic duket na ka zene ca si vone ky lloj sistemi.

Nejse, ke ndonje te re per Teuten, ate me thuaj mua se kam kaq dite qe s'me ze gjumi, qe thua ti.

O Lezhian o, nooooooooo, ne cete nuk e nxjerrim mretneshen ne, sikur Diedhi me token te bashkohen.

Une thjesh kam si merak se mos i ferkohen shalet nga breket e leshta.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2009 17:13
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Prape ky.
Meqe je erudit ne kete fushe, kur u shpiken breket ska rendesi alla turka apo alla frenga se ato alla kineze i dije mire.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2009 17:29
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Prape ky.
Meqe je erudit ne kete fushe, kur u shpiken breket ska rendesi alla turka apo alla frenga se ato alla kineze i dije mire.Hahahaha. Pyetje me vend Piktor.

Mua me lindi nje tjeter pyetje, e nxitur nga kjo jotja: Po perpara brekeve cfare kishin?

Bebelino? Pelena?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2009 20:32
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Me perpara gjethe, po zor sikurse thote ajo kenga "gjethe fiku".

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2009 20:36
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Nje pelhure qe ruhet ne Torino te Italise mendohet qe ka mbuluar Jezu Krishtin gjate varrosjes.
Ka aty njolla gjaku qe shkencetaret jane munduar t'i japin nje shpjegim shkencor.

Por meqe atehere s'kane ekzistuar breket, me siguri ne ate pelhure gjenden gjurmet e koqeve te Jezu Krishtit. Ti cedrus ke ndonje njohuri per kete?

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2009 07:48
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

ajo pelhure eshte "lesh me qime"

Megjithate ti me bere te mendoj dicka dhe kjo dicka i jep nje fare zgjidhje enigmes se brekeve te Teutes.

Pelhura eshte prej liri, pra liri ishte i njohur ne ato kohera. Mundet qe Teuta t'i kete pasur breket prej liri!? Mire thua ti Losti. Lere e gjeta tani(me ndihmen tende). Prej liri i ka pasur, u zgjidh.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2009 15:22
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Ore po keto breket e Teutes nuk i gjeti njeri?

Kotka ti je jashte teme, por ke eksperience ne jete.

Jo per gje po ne kohen e Enverit kishte nga te gjitha llojet.

Breke te gjata, te shkurtra, nga ato qe te vinin deri tek sqetllat.

Vetem tanga s'kishte.

Po Nexhi si i ka pasur ore, ka ndonjeri ndonje te dhene?

Lenka Cukos ja kam pare- e thashe se plasa.

Khe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2009 02:55
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:53 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Franca ne mesjete

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.