Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Franca ne mesjete
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

E ke provuar te shkosh ne hale ne nje fustan femrash te Louis XIV? Te siguroj qe dhe te kishte pasur pallatin plote me hale, ato zonjat s'do kishin mundur te dilnin nga korsetat e tyre dhe fustanet e tyre te renda pa ndihmen e sherbyeses(qe e kishin ne shtepi). Pastaj kujt i nevojiten banjot kur jeton ne Versaille?!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Qershor 2010 19:03
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Kam zbuluar nje tjeter gje nga koha e Luigjit.
tani ata qe ishin si fukarenj demek s'kishin breke fare.

Keto zonjat me fustanet me tela, i kishin breket te hapura para e mbrapa. Mos me thoni qe nuk ka. Oj

Breke te hapura para dhe mbrapa dhe me kopse madje.

Kur ju hante si e kruanin?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Qershor 2010 20:13
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

S'besoj se do gjeja Teme me bajate se kjo lool

Pa imagjinoni pak, si eshte Shqiperia ne disa vende te veriut apo te jugut,, ne pergjithsi flas,, pa paragjykuar asgje, e pa shkuar ne detaje,, si i thon..**Mos me kalu deren e shpise,, per te ngritur koken me pa cben Komshiu**.

Do deshiroja me mire te diskutoja per Historin e hershme te Atdhetareve tani, me shume se sa tshof ...

Kur ju hante si e kruanin?

Mos e kam gabim?

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2010 19:07
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Prape ju ktheva keaj une. Mbreme ishte nje emison qe tregonte per Karaibet. Ato femrat e Karaibeve qe thua ti Losti rrinin rrinin dhe nje vrap ne uje. Pse thua ti? Permireshin. Une mendova se shkonin qe freskoheshin se helbete kohe e nxehte. Kur spikeri vazhdoi fjaline dhe beri edhe sqarimin e duhur, me mbeti ne mendje dhe thashe: do t'ja them Lostit se ai di nga keto pune.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2011 20:16
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Sikur te kishim qene me nje mendje se edhe une pashe nje emision qe kishte lidhje me Francen ne mesjete dhe thash t'ia them shelgut se i di mire keto punet.

Nje nga keto mbreterit e Frances qe thua ti, e kishte shume qef ate lojen ku dy kundershtare vrapojne mbi kuaj perkundrejt njeri tjetrit, duke goditur njeri tjetrin me ato hunjt e gjate. Fitonte kush qendronte mbi kale.
Nje here, mbretit te Frances, i hyri ashkel ne sy, dhe vdiq nga infeksioni dhe enjtja e trurit. Me ate rast Franca e ndaloi kete loje dhe prej aty lindi karuseli, ajo gjoja e rrumbullaket me kuaj prej druri, ku hypin femijet.

Me fjale te tjera sa here shikon femije mbi karusel, mendo per vdekjen e nje mbreti.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2011 20:56
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
Sikur te kishim qene me nje mendje se edhe une pashe nje emision qe kishte lidhje me Francen ne mesjete dhe thash t'ia them shelgut se i di mire keto punet.

Nje nga keto mbreterit e Frances qe thua ti, e kishte shume qef ate lojen ku dy kundershtare vrapojne mbi kuaj perkundrejt njeri tjetrit, duke goditur njeri tjetrin me ato hunjt e gjate. Fitonte kush qendronte mbi kale.
Nje here, mbretit te Frances, i hyri ashkel ne sy, dhe vdiq nga infeksioni dhe enjtja e trurit. Me ate rast Franca e ndaloi kete loje dhe prej aty lindi karuseli, ajo gjoja e rrumbullaket me kuaj prej druri, ku hypin femijet.

Me fjale te tjera sa here shikon femije mbi karusel, mendo per vdekjen e nje mbreti.Cfar ashkel, do kete qene kunje. Se po mendoja tani. Imagjino qe te te vije dikush me nje shpejtesi te atille e te te ngule hunin ne sy. "Lodr e mitur syt e qitur" thoshte gjyshja jeme. Nga ky mbreti do e kene mesuar, se andaj nga fshati i sime gjyshe, nuk kishin te ketilla lojra, luanin me gjera te buta demek...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2011 20:59
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Cfare gjerash te buta? Petlla?
Kushedi sa te shijshme do kene qene petllat ne mesjete!!

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2011 21:07
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Ju trimat nalt, keni jetuar ne France ?
..e njihni mire historin qe flitni me kaq siguri..apo aq shkon largpamesia, deri tek petullat?

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2011 21:35
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
Cfare gjerash te buta? Petlla?
Kushedi sa te shijshme do kene qene petllat ne mesjete!!Petlla? Kushedi dhe ti, ja gjera nga keto qe nuk nxjerr syte de, te buta demek. Jo ore cfar petlla, banane a ku di une...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2011 17:34
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Dhe petllat ne periudhen e mesjetes jane shpikur. Ngaqe dentisti ishte fjale e huaj dhe shumica e njerzve s kishin dhembe asaj kohe merrnin kosin e perzienin me miell dhe fap dolen petllat

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2011 19:52
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Franca ne mesjete

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.