Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Kjo eshte nje leter e derguar vajzes qe e refuzoi dhe versionet
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Kjo eshte nje leter e derguar vajzes qe e refuzoi dhe versionet

Kallnur 1935 Tiron (origjinali)

Jom tuj nejt te mullaret e Kurtit te Zymes e jom tuj dredh i cinare dahon. Tina dro se je tu bo koqen e gjumit e hic s`je m`hall per mu te shkretin qi jom tu mshi lotet me monget e xhymlekut. Tina nuk ke din e imon qe e gjetsh prej dushmonit jarabi. Un t`cova per shkes Lemen e Cufit e tina i kishe thone asajta per mu se un qekshem plak, e ku qekshem plak mi lavire un hala s`i kam mush 50 vjet, kur t`hy hona e mevludit i mush. Keshtu ka thone ende Laja e Bonit qi ka pjell pri her me ijen time. Tina kishe thone asajta per mu qi Xhemoli s`ka i derhem shkolle. un kam bo dy mejtepe e gjys medreseje per i her me Cufin e Lemes mi! un e di taljonsen flur. e kam msu kur erdhen taljont te kanoqet e mia. po nuk zune bese m`nigjo si kam me t`fol. per la tua amore, io sono tutto hazer me bo i duel me asllan tjeter e me e kap per la qafa e me e perpas si klysh qeni per la terra. ah mi kuore mu kan ….kput komcat e xhymlekut e non njeri me mi nit. La mia shpina e tuto zhul e non ce njeri me ma ferku. La leveret e mia mi ka vllai qi me la dice perher perce non martohesh me Xhemole? kaq kisha me t`thon Kumrije.. nashi ndac merr ment e mi, ndac maj tujt.
me nerime Xhemoli i Tutit kallunur 1935
.
TIRONA MODERNE VERSION:

Jom ktu ke Fame me ftyre ka dera e po i fus i winston blu. Ti ja ke plas gjumit roncem kushedi e s’e rru hic per mu fakirin qe po m’q…. nona ktu e po i fshi lotet me fazoleta (o verë rrusho, veshim bluza me mong t’shkurtra kshuqe si fshi dot me ate mut xhupi). ti s’thith hic qe ta q… kina nonen! une cova Benin e Nazmijes per me m’rregullu nai gjo me ty kurse ti i kishe thone ati dallaveres qe un skom Benz. U te q..fsha ty me gjithe benz. E ku ta gjej benz-in une mi karakurve, ke p…i satom? Pse ca me di ti mu, na ******hate qe merret me mall ee?? Apo mos kom Top Channel-in une si ai Lepri?? Kshu tha ene Genci markates qe bojshim xhep bashk anej ka restoranti.. Ti i kishe thone atij qe une skom bo as pes klas shkolle. Une e kom bo ke “11(imet) janari” mi, mu n’mes t’bllokut, bashke me Mandin e Nuries. Une n’italisht te thaj mi ej! e kom msu tu pa “oli e benxhi” po ske faj ti bunder muti. Shife iher ca kom me i bo: ” che campioni olly e benji, campionissimi….” ho mi?? klas eee?? Une per ty mi rrusho ja q.. robt mo t’bukrit! n’ven! ja fus i t’majt ene i t’djatht dhe e boj p… mi ej! se ty t’kom fiksim! E mi lal, m’ka ik truni se ma ka hekuros plaka ate kmishen me rrudha qe e kom per n’pub, ate qe e bleva ke rruga durrsit, e ma men? tashi po rri ktu n’tavoline si ******hate e skom nanji me i bo dy dallavere se na iku jeta tu bo sherre, pranej t’du ty mi lal, t’thashe iher qe t’kom fiksim. Ka fillu me tall trapin dhe ai kurva vogel qe kom n’shpi, vllai, se e di qe mu m’ik truni per ty me lal, dhe rri e rri e ia plas nanji te forte per ty qe t’ja fus nanji turinjve ta pilos fare! ca t’thote tjeter lala jot, pune muti! Ti m’nigjo po deshe, po deshe mos e rruj hic. vari k…! hajt shnet iher!
…..PLAKO BOJE DHE I MAKJATO!
Toni,
Tirone, pesmet gusht, dymij (tu daj for) 4 plako!BERATI VERSION:

Po rri ketu se me ka zene hallet te mullari me kashte e vasiliqes dhe po po e ndez nje te shkrete cigare. E me vrome ste vjen hic gjynaf per mua qe po i fshij lotet dhe quurret bashke me menget e jelekut. Te ngrente nje mortje ishalla, te hengshin qente e lagjes. Une te futa mbles krushkun, gimin e rites, edhe ti e hape llapen dhe i the qe une isha plak. Po ca plaku jam une moj qene, moj kurve e trotuareve te Barit kur sjam bere as 50. Kur te hame bakllavane e bajramit do behem 50. pyet po deshe vitorine e janit qe ka pjell ne te njeten kohe me gjyshen time. Ti I kishe thene asaj per mua qe Xhemali nuk ka asnje fije shkolle. Une I kam bere dy vit e gjysem medrese me hoxhe hasanin moj dhe e qaj fare italishten, ja ta flas qe tani po deshe: per tuo amore do vete ne milano per vendere la merce biancha .. ah se cpo me qan zemra moj katile.. me jane shqepur pullat e xhaketes dhe skam ansjeri te mi qepi.. jam bere lyre nga kurrizi dhe ska njeri te me laje te me shplaje e te me nderroje…rrobat mi lan vellai qe me can koken cdo dite: pse nuk pleksesh te martohesh me xhemilen re te shpelafte mortja …mu sosen fjalet moj qene. Pyet 100 vete bej si di vete tani .


Londra Version

Jam tu nejt ne o dysh(O2) tuj pij kapuqino edhe marlboro te polakeve. Jamie (Xhejmi,edhe emrin e ke ndrruar prej mendjes se madhe oj Xhemile) me siguri po flen e po drim (dream-ëndërron) e nuk po ta nin per mue hiq.. Une i mjeri jam ka i fshij lotet me vishu (tisue-palom) se nuk po du me perdor mangt e kmishes se armanit qe e kam ble ne sellë (Sale-Lirime çmimesh) ne Primark para 4 vjeteve. Ti nuk ke kurfarë fillings(feelings-ndjenja) per mue e zoti te ki llavt ty(loved-dashur). E qova Bakin (edhe kjo e ka ndrruar emrin e saj prej Bajrumshahe ne Baki) per msit e i kishe then se jam plak e pa shkollë. E ku jam plak moj biq (bitch-lavire) qe hala si kam 50 vjet, kur te vjen krismasi i mbushi dhe me Viagra po ndihem se me i pas 30. Keshtu ka than edhe ajo biqi e Mramorit, Nazlija (emrin e ndrrum Lea-Lija) e cila ju ka rrit mendja prej qe ja ka nise me fshij neper shpija te Anglezeve. Ani me nij ata krejt pronaret e atyre shpijave qe fshin ajo jan gej. Ti gjithashtu i kishe then Bajrumshahut se nuk kam shkolle, po kete kursin e teknikut te dhamve qe e kam krye si shumica shqiptareve cka eshte ajo. Kam karvash temin, kam kancil flet (banes komune), ndihmat hala po me ecin, cka po don ti ma shume? Shpin 4 kat e kam maru ne katun per merak e that po rrin sepse krejt familja 15 antarshe eshte zhdergjë ne sheher në një bedrum flet (1Bed Room Flat-Banes 1 dhomeshe) te shkive qe e kan nxan. Anglishten e dij prefekt qe nuk em beson ngo cka po te foli: aj spik inglish in fingers sepse e kam mesu prej nje zezaku te xhamajkes ku rrisha ne hostel plot 5 vjet. Mi llav ju tu madher fakër, a po e sheh? Anivay, une jam shume sed edhe shume boring, po dal nganjeher me ba shopping po dashnia per ty maj lav Xhemile dej in dej out veq po shtohet, kmishen e Armanit qe e kam bler ne Primark hala se kam la sepse nuk po ka kush me ma la, gishtat e durve me jan mavij prej ujit te ftoft ne karvash e spo ka kush me mi ferku e me ja hjek zdralin. Ne flletin tem nuk hyhet prej eres se vove t’ zime, sepse veq vo e pashteta po ha se spo kam vakt me zij. Me ka marr malli me honger nje trejte (pite) e spo ka kush mem gatu. Kjo fet biq, Miradija e Hasanit, qe e kam nejbur (neighbour-Kojshi) ketu ne bllokun e kancil flletave per cdo dite is faking killing mi tum than, hajde mo kom on, pse nuk vendos, ja martoje Xhemilen, ja gjeje naj prositutke e martohu per letra per 10 mij funta e masandej lype nje nuse ne Kosove e ta qojn me post. Qishtu Xhejmi, inaf sed, u lav mi or ju lav mi not?, kallzom ne imell adresen teme dabell ju dabell ju dabell ju pik kam kar vash temin (krejt bashk shkronjat) mandej shenja e majmunit @ hotmail pik ko pik ju kej
Baj
Samedahmedini (ne londer i njohur si SAM-SEM)
4 Prill 2007 Londer


GJAKOVA VERSION:

Qe valla jam tu nejt te mullari i Hasan Ages, dhe thash hajt djal ta pi ni cigare se se bohet kiameti. U shka mu ki bo ti bjo, s’ po ta nin as per pes bonka per mu, qe ndash beso e ndash mos beso vallahi lotet me mong jom ka I fshij. Mja majt zhagin shpis une e qova per misit Bijen e Hajdarageve, familje e ron bjo zonti deri te zoti, si ata mo, kur kan pas minerkauqa, kta katunaret e prishtines se kan dit cka jane..ha ha ha..nejse bjo se ajo laperica, e pa kulturune bre kish thon qe une jam plak dhe se I paskna 50-te vjeqe, shka s’ ki me ni, po de muhalife sa s’ bon, hajt se sa te vjen Safeti i Canave ju kallxoj une qefin.
To be continued …

SHKODRA VERSION:

Jam tyj nejt te mullart e sans t’Kurtit t’Zymes e jam tyj drell i cin(g)are. Ti je tyj ba kokrren e gjumit e nuk asht ty ta n(d)i hiç per mu, qi jam tyj i shi lott me mangt e xhakets. Ti nuk ke fe e njoftuni, qi e gjetsh prej dushmanit ishalla. Un t’çova per shkus Lemen e Cufit e ti i ke than asaj qi un jam plak, po ku ***** jam plak un maj kurv mutit qi un hala s’i kam ba 50 vjet, kur t’hyjn hana e Mevludit i mushi. Kshu ka than edhe Laja e Bonit qi ka lin(d) periherit me loken teme. Ti i kishe than asaj qi Xhemali asht pa shkoll, un i kam ba dy mejtepe e gjys medrezjet periher me Cufin e Lemes maj! Un e di italishten shkelqyshem. E kam msu kur m’erdhi italjani n’shpi. Neqose nuk m’beson, shife si kam me t’fol. …(nejse kyt pjes pa e kalaj se me hap pak barkun, duhem ose me e shkru kret italisht- t’cilen shum prej nesh nuk e marrin vesht, ose krejt shkodrançe, qi po pritoj me shkru, me than t’drejten!)… Kaq kisha me t’than Kumrije. N’daç merr men(d)t e mij, ndaç tujt .

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2009 20:52
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

HAHAHHAHAA ku e paske gjetur moj, hahhahahaa ama e paske lar fare me gjakovaret dhe shkodranet,tamam skenar per teater, e ke punuar vet apo e ke gjetur ne ndonje skrip humori, ama i kishe marrurr shprehjet tamam...te lumt....

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2010 04:53
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Me ardhka inot fort. Qo Angeli ma llika mu per dialekte kurt.

Angel, ke ra ndashni po m'duket.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2010 12:48
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Angel, ke ra ndashni po m'duket.
si e konstatove?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2010 18:41
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


si e konstatove?
Jam i squt. Te thaj fare.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2010 18:42
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Jam i squt.mashalla zgjuarsise tende e kapa me dore

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2010 18:48
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


mashalla zgjuarsise tende e kapa me doreAshtu de. U shtofshin jarabi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2010 18:49
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Ashtu de. U shtofshin jarabi.
emo cedro eshef sa rron njeri sheh seri....

nuk thot poplli badihava : laget bari e kalbet sana,

hahaha


e sa kush ka qit shkallen ne krah, e u hyp ne kull e kryengul ka ra, e sa kush ka lan kryt per sevda, hhahahahaha

kete dialekt e kane aty nga e kam prejardhjen une cedro, dhe aty kam nje vile ne fshat, por, koha e kifizuar rrall shkoj te bej zef, meqenese jane shume mikprites dhe na e kan hatrin shume...


angel me ka freskuar me ate skeq leter....vertete me ka bere shuem te qesh, po ama edh nderhyrjete tua kirurgjike nuk e len mangut,,,

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2010 12:46
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Paskeni dialekt te bukur, prej ciles zone eshte ky se une e di qe brenda kosoves ka shume dialekte.

Hallall atij poplli qe te pritka kaq mire. Po edhe ti duhet te kesh cilesira qe te duan kaq shume

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2010 14:10
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

gjakovarce ... ata duan fjalor me i perkthy s'merren vesh fare cedrus

ksovari selam te pershendes

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2010 14:11
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:01 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Kjo eshte nje leter e derguar vajzes qe e refuzoi dhe versionet

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.