Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Histori dashnie !!!!
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

e di qe shume veta perdorin letra dashurie, keto kohet e fundit perdorin sms dhe emaile por une si nga ajo zone me tradita qe jam po e them me traditen tone se cfare ndjej dhe kemi jetuar bashke...

 

kurdis mandolinen se kitaren e theva dy dite me pare nga inati qe humbi milani, bej provat e zerit dhe vij poshte dritares tende, erresire nuk shikon 1 meter perpara dhe mbasi u zura nje cope here me qenin qe ke ne kopshtin tend fillova te te kendoj...

 

mi ke leshte dy metra te gjat

dhe gjithe gocat e lagjes te kane inat,

 

te kane zili moj gernetka ime

se ne koke nuk kane nje qime,

 

ti ha kernacka e ato fryjne syte

sa me fat jam qe me ty jam vete i dyte,

 

trupi i gjate si derrase pishe

kur kalon ne rruge djemte thone uuu ca bishe,

 

per karnavale u veshe si deve

dhe nen sutjena kishe vene dy koqe ve,

 

kur te tjeret moren valle ti hidhje shqelma si e terbuar

se mora vesh doje sex apo te kishte vajt mendja per tu martuar ???

 

hape syrin e bukur se jam posht dritares e degjo sesi kendohet

dil ne dritare tani moj yllo qe babi yt te mos zgjohet,

 

jo per gje por heren e pare me hodhi nje kove me uje

dhe ne tere lagjen e beri buje,

 

per sot kam marr ombrellen me vete qe te mos me bej perseri dule

por kam frike kete rradhe se do hedhi nje vaze me lule,

 

nxirre bythen ne dritare mos me rri shtrire e degjon keto qe po te them

po ia fus vrapit tani se ky qe u zura qepare nuk qenka qen por dem....

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Qershor 2010 13:47
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha halfgang
e di qe shume veta perdorin letra dashurie, keto kohet e fundit perdorin sms dhe emaile por une si nga ajo zone me tradita qe jam po e them me traditen tone se cfare ndjej dhe kemi jetuar bashke...

 

kurdis mandolinen se kitaren e theva dy dite me pare nga inati qe humbi milani, bej provat e zerit dhe vij poshte dritares tende, erresire nuk shikon 1 meter perpara dhe mbasi u zura nje cope here me qenin qe ke ne kopshtin tend fillova te te kendoj...

 

mi ke leshte dy metra te gjat

dhe gjithe gocat e lagjes te kane inat,

 

te kane zili moj gernetka ime

se ne koke nuk kane nje qime,

 

ti ha kernacka e ato fryjne syte

sa me fat jam qe me ty jam vete i dyte,

 

trupi i gjate si derrase pishe

kur kalon ne rruge djemte thone uuu ca bishe,

 

per karnavale u veshe si deve

dhe nen sutjena kishe vene dy koqe ve,

 

kur te tjeret moren valle ti hidhje shqelma si e terbuar

se mora vesh doje sex apo te kishte vajt mendja per tu martuar ???

 

hape syrin e bukur se jam posht dritares e degjo sesi kendohet

dil ne dritare tani moj yllo qe babi yt te mos zgjohet,

 

jo per gje por heren e pare me hodhi nje kove me uje

dhe ne tere lagjen e beri buje,

 

per sot kam marr ombrellen me vete qe te mos me bej perseri dule

por kam frike kete rradhe se do hedhi nje vaze me lule,

 

nxirre bythen ne dritare mos me rri shtrire e degjon keto qe po te them

po ia fus vrapit tani se ky qe u zura qepare nuk qenka qen por dem....


hajde talent hajde ....

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Qershor 2010 20:55
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

lere se e kam qare me kto historite

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2010 00:13
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

Citim:
Po citoj ato që tha dylan
lere se e kam qare me kto historite


 

vazhdo te shkruash keshtu se na shkrive me historite e dashurise nga rrethet

 

rradha jote angel se nuk kam me fazzoleti per te fshire djerset..

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2010 19:50
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

SHKODRA VERSION


Jam tyj nejt te mullart e sans t'Kurtit t'Zymes e jam tyj drell i cin(g)are. Ti je tyj ba kokrren e gjumit e nuk asht ty ta n(d)i hiç per mu, jam tyj i shi lott me mangt e xhakets. Ti nuk ke fe e njoftuni, e gjetsh prej dushmanit ishalla. Un t'çova per shkus Lemen e Cufit e ti i kethan asaj un jam plak, po ku ***** jam plak un maj **** ***** un hala s'i kam ba 50 vjet, kur t'hyjn hana e Mevludit i mushi. Kshu ka than edhe Laja e Bonit ka lin(d) periherit me loken teme. Ti i kishe than asaj qiXhemali asht pa shkoll, un i kam ba dy mejtepe e gjys medrezjet periher me Cufin e Lemes maj! Un e di italishten shkelqyshem. E kam msu kur m'erdhi italjani n'shpi. Neqose nuk m'beson, shife si kam met'fol. ...(nejse kyt pjes pa e kalaj se me hap pak barkun, duhem ose me e shkru kret italisht- t'cilen shum prej nesh nuk e marrin vesht, ose krejt shkodrançe, po pritoj me shkru, me than t'drejten!)...

Kaq kisha me t'than Kumrije. N'daç merr men(d)t e mij, ndaç tujt.

__________________

ku ku qe ska si ne si e kemi ket gjuhe mor zot muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuah

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Qershor 2010 00:10
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Londra Version

Jam tu nejt ne o dysh(O2) tuj pij kapuqino edhe marlboro te polakeve. Jamie (Xhejmi,edhe emrin e ke ndrruar prej mendjes se madhe oj Xhemile) me siguri po flen e po drim (dream-ëndërron) e nuk po ta nin për mue hiq.. Unë i mjeri jam ka i fshij lotet me vishu (tisue-palom) se nuk po du me perdor mangt e kmishes se armanit qe e kam ble ne sellë (Sale-Lirime çmimesh) ne Primark para 4 vjeteve. Ti nuk ke kurfarë fillings(feelings-ndjenja) për mue e zoti te ki llavt ty(loved-dashur). E qova Bakin (edhe kjo e ka ndrruar emrin e saj prej Bajrumshahe ne Baki) për msit e i kishe then se jam plak e pa shkollë. E ku jam plak moj biq ([bitch-lavire) qe hala si kam 50 vjet, kur te vjen krismasi i mbushi dhe me Viagra po ndihem se me i pas 30. Kështu ka than edhe ajo biqi e Mramorit, Nazlija (emrin e ndrrum Lea-Lija) e cila ju ka rrit mendja prej qe ja ka nise me fshij nëpër shpija te Anglezeve. Ani me nij ata krejt pronaret e atyre shpijave qe fshin ajo jan gej. Ti gjithashtu i kishe then Bajrumshahut se nuk kam shkolle, po këtë kursin e teknikut te dhamve qe e kam krye si shumica shqiptareve çka është ajo. Kam karvash temin, kam kancil flet (banes komune), ndihmat hala po me ecin, çka po don ti ma shumë? Shpin 4 kat e kam maru ne katun për merak e that po rrin sepse krejt familja 15 antarshe është zhdergjë ne sheher në një bedrum flet (1Bed Room Flat-Banes 1 dhomeshe) te shkive qe e kan nxan. Anglishten e dij prefekt qe nuk em beson ngo çka po të foli: aj spik inglish in fingers sepse e kam mesu prej një zezaku te xhamajkes ku rrisha ne hostel plot 5 vjet. Mi llav ju tu madher fakër, a po e sheh? Anivay, unë jam shumë sed edhe shumë boring, po dal nganjeher me ba shopping po dashnia për ty maj lav Xhemile dej in dej out veç po shtohet, kmishen e Armanit qe e kam bler ne Primark hala se kam la sepse nuk po ka kush me ma la, gishtat e durve me jan mavij prej ujit te ftoft ne karvash e s'po ka kush me mi ferku e me ja hjek zdralin. Ne flletin tem nuk hyhet prej eres se vove t’ zime, sepse veç vo e pashteta po ha se s'po kam vakt me zij. Më ka marr malli me honger një trejte (pite) e s'po ka kush mem gatu. Kjo fet biq, Miradija e Hasanit, qe e kam nejbur (neighbour-Kojshi) këtu ne bllokun e kancil flletave për çdo ditë is faking killing mi tum than, hajde mo kam on, pse nuk vendos, ja martoje Xhemilen, ja gjeje naj prositutke e martohu për letra për 10 mij funta e masandej lype një nuse ne Kosovë e ta qojn me post. Qishtu Xhejmi, inaf sed, u lav mi or ju lav mi not?, kallzom ne imell adresen teme dabell ju dabell ju dabell ju pik kam .... vash temin (krejt bashk shkronjat) mandej shenja e majmunit @ hotmail pik ko pik ju kej

Baj

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Qershor 2010 10:03
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10644

AD ajo qe me pelqen me shume sqarimet ne kllapa ...

Well Done (me demek ju lumshin duart dhe butonat e tastieres ) Cuna dhe goca....me like it (me demek me pelqen )

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Qershor 2010 10:37
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

po na perkthejne se mendojme na popullsia e dyt si kuptojm dy fjal ingliush hahahaha

e harrova
a muna me shkrui kshu histori dashuria verteta

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Qershor 2010 13:31
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

kritika a mund te lexojme ndonje histori prej jush ???

edhe ato te vertetat po qe se i pershtaten temes pse jo, humori dhe buzeqeshja....

 

po laj dhembet une e po i mpreh te jem gati per te qeshur

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2010 16:44
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

...Ajo historia ne anglisht me pelqehu içik...

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2010 09:25
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Histori dashnie !!!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.