Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Per te qeshur!!
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
misterioz
rrugaē

Regjistruar: 30/12/2004
Vendbanimi: rrugeve
Mesazhe: 892

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


Ore e kuptoni se te gjithe ata/ato qe e shajne i Jane lepire mbrapa kuintave, dhe pa pike turpi hedhin kunja poshte e lart...po kjo padrejetesi sme pelqen ketu. Ku qendron dinjiteti i ketyre njerezve ą mund tme thuash?Po mire kur e kane lepire nga mbrapa fajen ,dhe prapa kuintave ti ku e di apo edhe ti po pergjoje prapa deres.
ps.per punen e se lepires ka dhe meshkuj qe lepijne si femra dhe pasi lepijne qeshin si qipa ose qypa siç thua ti

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2012 17:45
misterioz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė misterioz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me misterioz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė misterioz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: misterioz Shto misterioz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto misterioz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Citim:
Po citoj ato që tha misterioz

ps.per punen e se lepires ka dhe meshkuj qe lepijne si femra dhe pasi lepijne qeshin si qipa ose qypa siç thua tiBuaha buahaha buahaha

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2012 17:55
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha al74


Bionde .Me bej nje nder te lutem per sa kohe qe do jemi ne kete forum mos me cito dhe mos ma drejto me fjalen me fut ne listen tende te injorim te njejen do bej dhe une me ty.
Sme kane pelqyer asnjeher njerezit qe te hajne mbas shpine dhe sidomos ato qe i kam quajur miq me keq vellezer dhe kam qare hallet ate piken 2 qe ke shkruar ne ate ankese qesharake sta fal kurre.
Se kupton se mua ne eshte apo nuk eshte AD adim antare sme plas e sme ka plas noj here.
Une sjam maloke po koken e kam me te keqe se te atyre.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2012 18:38
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ja kjo pjesa e fundit eshte ajo qe thote NS6 mos beni sherre te kota se 1 jete kemi. Sidoqofte, secili e di vete. Po pergjigjem vetem nja dy gjerave.

Qe t'i bija me dore me mesazhe private domethene te injoroja zhvillimet multimediale te internetit si youporn, pornhub, tube8, etj, etj. E kam shume te qarte qe ka njerez qe jane mosbesues ndaj leximit te mesazheve private. Une vete do isha besoj. Madje deridiku evitoj te shkruaj gjera te caktuara ne MP apo ditar personal. Kjo sepse ne cdo rast nuk do doja te lexoheshin (ta zeme se vidhet serveri, ose harrova kompjuterin ndez dhe i lexon tjeterkush, ose me vidhet passwordi).Prandaj nuk pres te kete tjetri besim qorr. Ju tregova praktiken qe ndiqet, kush do e beson, kush nuk do s'beson. Ka patur raste qe MP jane lexuar dhe kane akuzuar FH, pastaj eshte marre vesh se i kane marre passwordin shoket. Kjo s'ka lidhje me forumin. Nejse.

Ketu s'ka pune balte ose jo. Misteriozi thote qe kam fajin tim, madje fajin kryesor. Mund te kete te drejte, por te spjegoj dicka njehere.

Ishte nje kohe qe forumi ishte nga faqet me te frekuentuara shqiptare. Atehere rregullat merreshin seriozisht dhe une beja politike qe te mbaja te gjithe, sepse ikja e secilit ishte humbje. Kjo ka ndodhur dhe ne chat. Por koha kalon, njerezit ndryshojne dhe jo vetem per mire (ketu fus veten). Konkretisht, ikja e njerezve nga nje rrezik virtual u perdor si kercenim i zakonshem. Filluan njerezit te thone "behet keshtu ose ika", "o une o ai tjetri ketu", etj etj. Perdorimi i largimit si mjet frike u be i shpeshte. Fillova te kuptoj se shume nga njerezit virtuale duan te perkedhelen. Madje dhe anetare te thjeshte po nuk i bere komplimente, po nuk i mbajte anen, po nuk i hyre ne zemer, te marrin inat ose thone ke pordhe. Shto ketu dhe faktin qe nuk kam patur kohe te hyj ne forum, as te dashurohem me zor me njerez qe vijne ne forum se kane nevoje per dashuri. Me pak fjale fillova te shoh veten time. Nga administrator nuk ikja dot (mgjs doja), por fillova te sillem si anetar i thjeshte. Ne moderim nuk fusja duart dhe kur me fshinin mesazhe nuk kam thene gje, sepse doja te isha i lirshem ne te shprehur dhe ndonjehere ti bija kokes.

Kshu qe, Misterioz, nuk mund te pretendohet te kete gjithmone forumi ngrohtesine babore te administratorit. Nese ka nje vecanti FH, eshte se manaxhimi eshte bere bashkarisht, kush ka mendime i ka dhene, ose ka hapur sondazh, ose eshte folur te gjithe. Administratoret nuk kane qene ndonjehere superiore ndaj moderatoreve, dhe keta se kane ndjere veten ne hierarki. Kshu qe nuk mund te marr persiper klimen e forumit perderisa forumi nuk eshte trajtuar thjesht si prone por si bashkesi trush qe ecen vete. Sa per dijeni, shume nga vendimet qe jane marre nuk me kane gjet dakort, por shumica ashtu e mendonte dhe aq. Nuk po futem ne detaje se i bie kjo teme mos ekzistonte fare sikur te futeshin moderatoret me pelqimin tim.

Sidoqofte, kjo tema ketu konfirmon pikerisht ate qe thashe. Ketu duhet ti lyesh rroten secilit, ti mbash mire, te komunikosh ne privat, ti vleresosh pa mase. Kete pretendoi dhe nje anetar tjeter qe u largua para pak javesh, madje vuri kusht se derisa te ishte AD moderatore ai/ajo nuk vinte ketu. Te merresh me kete lloj diskutimi eshte e kote. Une per vete s'kam nerva. Kam per borxh te jap mendimin tim dhe te theksoj qe kjo menyra e berjes gjoja gallate te AD eshte pa fund e pa krye. Nxirren tema moderatoresh qe te tregohet mbeshtetja "ne popull". Pastaj thote une po iki, mirupafshim, qe te gjithe te ndihemi keq. E pra, sinqerisht mua nuk me plas. Vlen ajo qe vlen per te gjithe. Kush do te rrije rri, kush perdor largimin per te marre elozhe dhe keqardhje, ka gabuar vend.

NS6 e tha shume mire si funksionon moderatori. Kerkon nje fare pergjegjesie qe te ben te lesh ate funksion kur e sheh qe s'je adapt. I fundit ishte INGmetalboy qe me shume ndershmeri tha nuk kam kohe prandaj nuk mund te rri moderator. Nuk e kemi hequr akoma, por ai lajmeroi, tregoi se ka pergjegjesi per ate qe po ben. Nuk priti as ta heqin, as nuk la vend per mbetje hatri. Dhe fundja te qenit ose jo moderator nuk ka pse ben askend te vije ose te iki. Them askend, por shumica, ne chat dhe ne forum, lidhin ekzistencen virtuale me accessin virtual. Ndihen te fyer rende sikur kjo te ishte nje grade ne supe, dhe per te balancuar humbjen e grades mobilizohen njerezit per te shprehur keqardhje ndaj largimit. E pra e thame disa here. Askush ketu nuk ka larguar njeri. Madje askush nuk do e shikonte problem nese AD eshte ose jo moderatore. Por meqe kercenohet largimi, ka plasur nje keqardhje e papare, aq sa Biondia i thote al74 mos me fol me. Gjynah qe bini pre e ketyre dinamikave. Po nejse, secili e di vete.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2012 20:59
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori

Por meqe kercenohet largimi, ka plasur nje keqardhje e papare, aq sa Biondia i thote al74 mos me fol me. Gjynah qe bini pre e ketyre dinamikave. Po nejse, secili e di vete.Fajtor drejtesia me keqardhjen jane dy gjera te ndryshme dhe mos i ngatarro te pakten ti dhe nese do te dish ka kohe qe keqardhja nuk ze me vend ne shpirtin...

S'dua ti flas Al74 jo per largimin e AD por sepse nese hyj ne nje vend sic eshte ky forum yt dhe eshte i vetmi forum qe frekuentoj hyj me qetesur nervat me bere shaka me kalur disa ore te qeta por kur ka njerez qe mendojne se une hyj ketu qe te tallim ironizojme x antar o y antare pa shkak une sjam me e qete.Nese flas do me duket se do me analiojne,cdo mendim ,cdo thenie cdo kenge per te gjet dicka qe te thote e kane me mua .Une kur humb besimin ke nje njeri se kam te lehte ta fitoj perseri qofte dhe virtualisht te ve nje kryq sa nje shtepi te shumezoj me 0.

Nuk mund te mendoj se ka ndonje problem ne kete mes, mos duhet ti flasim te gjitheve s'jemi tek familja e mulino bianco ...mos valle ti i flet te gjitheve dhe atyre qe ske besim..

Dhe nje here se cfare ben AD rri ,iken, hiqet ,rivihet ne kete forum nuk me prek aspak nuk kam lidh zorret e barkut me ate nuk hyn as ke shoqet e mia te preferuara po do sillesha kshu per cdo femer tjerer ne forum si dua me interes njerezit une Faje ky ndoshta eshte ndryshimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2012 21:49
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Angel ka bere gabim qe hap tema te tilla kur e di mire rregulloren e forumit. Problemet qe ngrihen ne nenforumin e moderatoreve nuk duhet te sillen ne forum nga stafi.
Ju qe gjykoni punen e nje moderatori ja keputni kot. Ku e dini ju se cfare pune ben secile nga ne ne moderim?!Nuk po e perjashton njeri Angel. As nuk ka kerkuar njeri perjashtimin e saj.

Cdo moderator ka te drejte te shprehi pakenaqesi ndaj punes se nje moderatori tjeter nese mendon se ka arsye per ta bere. Nuk ka asgje per te qeshur.
Askush ketu nuk eshte i paprekshem apo i perhershem.
Sa seriozisht e merr do thone ca. Vijme per te kaluar kohen e kuptoj por sa prekeni ju kur ofendoheni dhe kerkoni patjeter te fshihet postimi me ofendime? E merrni me seriozisht sec duhet. Ne kete rast e kerkoni patjeter ndihmen e moderatorit. Kur nje moderator kritikon nje moderator tjeter juve ju duket qesharake e te kujtoni qe nuk jetojme per virtual, kemi jetet tona... Nuk eshte mire keshtu...


Shume zhurme per asgje.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2012 22:07
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Deb jo ty po askujt si kam kerkuar te fshihet noj ofendim qe me eshte bere ne kete forum nese ti di gje mund te me thuash .
Te them dhe dicka ate dite i dergova mp AL74 duke i thene mos me mbro se do te shajne une i dal zot vetes s'kam frike te pergjigjem dhe sidomos me keto qe bejne si te fort jam rrit mes nje fjalri te tille.
Une nuk gjykoj punen qe beni ju ju amiroj se une sdo kisha nerva te merrem me keto gjera por mos u anko veten kur te preket interesi jot .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2012 22:30
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Citim:
Po citoj ato që tha lule

NS-6 ore kaq e keqe u beka jeta kur kaloke nga moderator ne anetar te thjeshte?
Nese e the per AD , nese 1 dite do jet ktu t'pergjigjet vet me mire.


Nuk e thashe per AD kete gje, por po e marr si nje rast te pergjithshem (pamvaresisht se pyetja po behet ne nje teme ku po flitet per rastin e AD).
Nese kam kuptuar nje gje nga psikologjia e nje forumisti qe ka kaluar shume kohe ne kete forum, AD i ka lexuar te gjitha keto shkrime edhe duke u futur thjesht si Guest ketu . Eshte dicka qe shume prej atyre qe njoh nuk kane mundur ta evitojne, e sidomos kur ceshtja i prek ne menyre te drejteperdrejte. Gjithsesi, kur thua ti, nese nje dite do te rishkruaje ne kete teme, ose ne cilendo teme tjeter, do te na e thote!

Njerez, secili eshte i lire te beje cdo gje ne kete forum por fjalen liri kuptojeni me icik karar "Liria jote perfundon aty ky fillon te shkelesh lirine time"...Ne ate pike, vleresimin do te beje nje moderator, i cili me vendimin e tij, dashje pa dashje, njerin do e beje ti ngelet qejfi (jo per gje por po ta kuptonin ata qe ziheshin se kush e ka gabim, ndalen dhe kerkojne falje...ok, ketu jemi shqiptare dhe ceshtjen e anashkalojme). Ne kete pike, gjerat fillojne te mblidhen, mblidhen, fillojne batutat, pershkallezohen, arrihet ne piken qe sjane me batuta por thenie direkt dhe ne fund nje pjese perfundojne ne ban (evolucion i detyruar e nje procesi te tille mund te them).
nese secili prej nesh nuk do te bente kete gje, nuk do kishte pasur kurre sherre ne kete forum!

Moderatori ku e ka rolin ketu? Te jete gjakftohte, te ruaj qetesine, te mbaj paanshmerine dhe te vendose, dhe te konsultohet me te tjeret ne kete vendim (edhe ban-et vendosen me konsulte me ate qe mbaj mend une)! Moderatorin mund edhe ta shajne nga familja a ku ta di une (gje qe me ka ndodh personalisht) dhe nese i kthehesh atehere je ti qe po ndjek shembullin dhe nuk ke nervat e duhura per ate pune...dmth nuk del pa faj nga ajo ceshtje nese e ndjek shembullin. Prandaj mos e merrni si dicka te thjeshte kete gje!

AD, kthej nje pergjigje ketu qe te pakten te mbyllet kjo teme sepse parashikimet e motit thone per sherr fjalesh brenda 4-5 faqeve te ardhshme! (nje here e nje kohe mund te vija edhe baste brenda sa faqesh mund te plaste sherri thjesht duke pare menyren e pershkallezimit te pergjigjeve).

Gjithmone me mirekuptim...pamvaresisht se thashe qe sdo pergjigjesha me ne kete teme...po ca me u bere, forumist jam edhe une

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2012 00:56
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Misha
Vogelushja Misha

Regjistruar: 08/09/2009
Vendbanimi: Everywhere
Mesazhe: 263

Re: Per te qeshur!!

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Citim:
Po citoj ato që tha al74
kam ndjekur sjelljen e Ad. keto ditet e fundit dhe ne baze te llogjikes time qe justifikohet me

1 - nxitje per dallime rraciale
http://www.forumihorizont.com/showt...?threadid=18544

pervec ketyre qe moren ban mbreme i shtohet edhe "Misha"
nuk di c'qellim ka ne perdorjen e ketyre si masha per te nxitur zjarrin.

ka edhe tema te tjera lart e poshte ku provokon e nxit edhe anetaret e tjere te marrin qendrime fyese ndaj perkatjesh krahinore apo seksuale .

2 - perdorja e ironise si mjet per "diskretitimin" e nje moderatori
( nderkohe qe mundej mire e bukur te pergjigjej ne nenforumin e moderatoreve per akuzat qe i ngrita)

hidhni nje sy ketu :http://www.forumihorizont.com/showt...&pagenumber=306
3 - shperdorim detyre :
nxjerrja e mesazheve nga nenforumi i moderatoreve me duket qe bie ndesh me "rregulloren e forumit"

ketu keni nje koment te "fugazi" qe sjell tekstualisht nje pjese te bisedes mese meje dhe Ad . zhvilluar me pare ne "pyetje - pergjigje per adminet"
http://www.forumihorizont.com/showt...?threadid=18549

nese rrjedhin mesazhe kaq te thjeshta nga forumi a mund te jene te sigurta informacionet ne dore te AD. mbi forumin?


Dua te dij nga ky Al qysh e ka.....ne cilen pike ti bazohesh per atkakuzen drejtuar personit tim....

__________________
No one thinks to change himself, everyone thinks of changing the WORLD........Tolstoi my love

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2012 12:13
Misha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Misha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Misha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Misha Shto Misha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Misha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Hej ckemi cuna

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2012 13:45
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:50 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Per te qeshur!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.