Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Ka hup shelgu, hajt se tash po e gjejm.
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Ka hup shelgu, hajt se tash po e gjejm.

Shelgu ka hup si spata pa bisht. 1
2 ka shku dasmor ne darsem. 3
ka ra n'dashni
eshte i zene me vjeljet e stines.

Pergjigjen me te sakte do e shperblejme me drithe zakonisht.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2012 21:04
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Bobo, piktori paska humb tastjeren

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Tetor 2012 02:05
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Isha ne vendin e bekuar, ja kshu.

Po qe se shperbleni me mall ne natyre, preferoj mishin...ngjyra s'ka rendesi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Tetor 2012 19:40
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Mire si ja kalove.
Sill fakte qe te besojme se nuk te shperblejme as me drithe jo..
ashtu si e do ti medemek.
po ke foto aq me mire.
me shege ne dore rritet kuota.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Tetor 2012 20:33
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Mire si ja kalove.
Sill fakte qe te besojme se nuk te shperblejme as me drithe jo..
ashtu si e do ti medemek.
po ke foto aq me mire.
me shege ne dore rritet kuota.


Lere, lere. Hengra edhe pshesh me llalle, jo llalle kose, po llalle te vertete qe del nga tundja e qumshtit. Kishte edhe copa gjalpi qe notonin neper te dhe ja kshu.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Tetor 2012 19:59
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu

Lere, lere. Hengra edhe pshesh me llalle, jo llalle kose, po llalle te vertete qe del nga tundja e qumshtit. Kishte edhe copa gjalpi qe notonin neper te dhe ja kshu.


Po hirr a pive naj pike.
Mbasi po kuvenona me ka marre malli per shlline.
Po ku ka si shllina e djathit, mish e t'lyne dukesh para shllines se domateve te rregjuna apo trangujve. Prej hallit e kishna. Masi na mesun me regj edhe lekurat e bostanit apo shalqinit siç u thojkeni ju kah teposhtja kje dhi puna krejt.
Prej se mu kujtue vorfnia e dikurshme m'hypi gazi tuj kujtue nji kang.

data shtate, ora tete
niset Biba qet e qete
per me shku ne krye te ares
per me marr trangujt e fares

ka dal Tonia tuj vikat
thot Nu prenga e kam kap
dil oj tone e na piq ka i kafe
se me Biben kam dy llafe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Tetor 2012 20:34
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

O je kabim.
Shalqin na i thomi nej gjeje tjete.

Bostan i themi vendit ku rriten perimet ( si tek Gjylyslani dhe Bostani i Saadiut).

Po ketei emermirit qe ze ti ne goje Korca i thote imonik (theksi ne fund).
Ja kshu
E qe thua ti gjyshja jeme e bente reqel.
Pra qerohen mire keto levozhgat dhe lihen ne uje gelqere per dy a tre dite qe te forcohen. Pastaj pregatitet reqeli. Si e bejne nuk e di se ka do sekrete puna, po ate te gelqeres e di se me ka mbet ne mendje qe me duhej te shkoja ne ndonje shtepi qe ndertohej per ta gjetur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Tetor 2012 23:24
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
O je kabim.
Shalqin na i thomi nej gjeje tjete.

Bostan i themi vendit ku rriten perimet ( si tek Gjylyslani dhe Bostani i Saadiut).

Po ketei emermirit qe ze ti ne goje Korca i thote imonik (theksi ne fund).
Ja kshu
E qe thua ti gjyshja jeme e bente reqel.
Pra qerohen mire keto levozhgat dhe lihen ne uje gelqere per dy a tre dite qe te forcohen. Pastaj pregatitet reqeli. Si e bejne nuk e di se ka do sekrete puna, po ate te gelqeres e di se me ka mbet ne mendje qe me duhej te shkoja ne ndonje shtepi qe ndertohej per ta gjetur

Lene lene se kam hanger dhe une reçel me lekura bostani, na i thona ishtu.
Qe thua ti kjo puna e kengese me theks ne fund nga ana e laberise por edhe per laucet nuk vej doren ne zjarr. Ndryshon data dhe ora, ja degjoje e te pyes?
Data tete ora shtate
niset Biba gjan e gjat
per me shku ne krye t'ares
per me vjedh trangujt e fares.

Strofa e dyte nuk ndryshon pothuajse fare po te vesh re.

Ka dal Tonia tuj vikat
thote Nue Prenga e kam kap
Ec e Tone e na piq kai kafe
se me Biben kam dy llafe.

Ti si thua?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2012 19:40
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Lene lene se kam hanger dhe une reçel me lekura bostani, na i thona ishtu.
Qe thua ti kjo puna e kengese me theks ne fund nga ana e laberise por edhe per laucet nuk vej doren ne zjarr. Ndryshon data dhe ora, ja degjoje e te pyes?
Data tete ora shtate
niset Biba gjan e gjat
per me shku ne krye t'ares
per me vjedh trangujt e fares.

Strofa e dyte nuk ndryshon pothuajse fare po te vesh re.

Ka dal Tonia tuj vikat
thote Nue Prenga e kam kap
Ec e Tone e na piq kai kafe
se me Biben kam dy llafe.

Ti si thua?


Coment?

Biba don me vjedh trangujt e fares. Them qe eshte nej figure fabtastike

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2012 17:26
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu

Lere, lere. Hengra edhe pshesh me llalle, jo llalle kose, po llalle te vertete qe del nga tundja e qumshtit. Kishte edhe copa gjalpi qe notonin neper te dhe ja kshu.

Mos ke hanger gje tjeter se qameti dy dite te treten duhet te shkosh te doktori.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Tetor 2012 19:25
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:13 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Ka hup shelgu, hajt se tash po e gjejm.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.