Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Ku deshironi ta kaloni Vitin e Ri 2008
Ku deshironi ta kaloni Vitin e Ri 2008
New-York
Vjene
Rome
Moske
Paris
Londer
Kajro
Madrid
Montreal
Tirane
Ne qytetin ku jetoj
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Winnipeg, Manitoba. Shtepize pushimesh alpine, jashte e veshur ne dru, brenda e ngrohte...sapo shkel brenda ndjen nje arome pishe qe te perkedhel gjitha senset. Hyn brenda dhe perballesh me nje bredh te madh ne cepin e dhomes,qirinj mbi oxhak, zjarri i ndezur, afer oxhakut nje tavolinez me tre shishe vere te importuara nga Franca qe ishin destinuar per ate nate. Dhomat jo te medha, qe te japin nje ndjenje butesie.Jashte bore, shume bore...dritaret e vogla totalisht te avulluara. Vere e shijeshme, mbremje afer zjarrit...pastaj, mbas clodhjes te rruges, nje darke aq e shijeshme. Sikur je totalisht jashte realitetit, ndjenje perrallore...

Ehh c'na kujtuat o derebardhe.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Dhjetor 2007 21:37
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Glaukus
i heshtur ....

Regjistruar: 23/04/2006
Vendbanimi: buzė detit
Mesazhe: 6705

 

- New-York - se kam parë , do kisha qef se jan ca që m'kan premtu nji darkë atje

Paris - e kam parë , sh .bukur

Rome - m'osht mërzit

Vjene - e kam parë , sh. bukur

Athine - e kam parë , rremujë , zhurm , kot , përjashto buzuqet

Moske - ktu e kom ëndërr me shku ( thon me 2000 euro ham , pin edhe .... ja kalon shum bukur )

Madrid - e kam parë , sh. bukur

Londer - e kam parë , ja kalohet sh. bukur se ka shum shqiptarë që kan restorante dhe bohet atmosfer shum e këndshme .

Kajro - e kam parë , shum bukur

Montreal - se kam parë , po thon se është shum bukur

__________________
- Hene duam ne heshtje,ashtu siē jam mesuar edhe une te dashuroj,ne Heshtje..Dhe vendosem te jetojmė tė ndarė dhe tė dashurojmė nė heshtje!Kjo ishte menyra e vetme pėr tė qendruar sa me afer njėri-tjetrit ..ndonese jo me trup.. por me zemėr!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Dhjetor 2007 22:04
Glaukus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Glaukus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Glaukus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Glaukus Shto Glaukus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Glaukus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

O Glaukus po Tironen o cun se paske pare????????
Se ke idene se cfare ke humbur

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Dhjetor 2007 23:37
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Winnipeg, Manitoba. Shtepize pushimesh alpine, jashte e veshur ne dru, brenda e ngrohte...sapo shkel brenda ndjen nje arome pishe qe te perkedhel gjitha senset. Hyn brenda dhe perballesh me nje bredh te madh ne cepin e dhomes,qirinj mbi oxhak, zjarri i ndezur, afer oxhakut nje tavolinez me tre shishe vere te importuara nga Franca qe ishin destinuar per ate nate. Dhomat jo te medha, qe te japin nje ndjenje butesie.Jashte bore, shume bore...dritaret e vogla totalisht te avulluara. Vere e shijeshme, mbremje afer zjarrit...pastaj, mbas clodhjes te rruges, nje darke aq e shijeshme. Sikur je totalisht jashte realitetit, ndjenje perrallore...

Ehh c'na kujtuat o derebardhe.



vishu mire se ben shume ftohte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2007 00:47
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

New-York - ketu e kam kaluar per vit

Paris - skam qen ndonj eher, do me pelqente

Rome - as ketu skam qen, do me pelqente

Vjene - kam qen, po tranzit :p.. sjam shum i bindur

Athine - skam qen, po do me pelqente

Moske - skam qen, sigurisht do me pelqente

Madrid - skam qen as ketu.. sjam shum i sigurt nq do me pelqente..

Londer - kam qen.. ashtu ashtu..

Kajro - skam qen, sjam i sigurt..

Montreal - kam qen, shum bukur do me pelqente

Tirana - kam qen , do me pelqente shum biles

por kete vit do e kaloj ne new hampshire , ne nje vend shum te bukur.. por spo na bie bore





ky eshte dhe vendi ku do e kaloj me familjen.. duke perfshire dhe malin..
( per skiing)

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Modifikuar nga Vlonjati99Tave datė 02/12/2007 ora 03:45

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2007 03:35
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha varka
vishu mire se ben shume ftohte

Rendesi ka te kesh zemren e ngrohte :p Mgjth kete vit s'kam plane per Winnipeg, kam me teper plane provimesh

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2007 12:42
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

ketu pordhe kane se fasulet i hane te tjeret...
po nejse....

jame ne vlore,dhe ne vlore...me njerzit e mi te zemres...

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2007 16:37
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani


Brisi po mire ti pse me kopjon ... dhe mua se c'me ka hipur te iki ne Paris marrezisht qe se shpjegoj dot ...
ne fakt do ta festoj me familjen dhe nuk qahem perkundrazi

 



U prish plani qe para nje muaji,gati u vendosem me shoqet te shkonim,dhe prenotimin ta benim qe atehere,kur cmimet e avionit jane me te ulet :p...jete studenti :o

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2007 17:04
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Balerina
Rose of Silence

Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 1525

Une ne qytetin ku jetoj. As nuk kam dyshim, dhe as nuk me terheqin vendet e tjera per kete feste, vetem per faktin se do ta kaloj me njerezit qe dua dhe e di qe do te kenaqem jashte mase.

__________________
Bukė, kripė e zemėr tė mirė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2007 17:11
Balerina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Balerina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Balerina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Balerina Shto Balerina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Balerina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
andeta
dentiste

Regjistruar: 17/10/2006
Vendbanimi: tirana
Mesazhe: 153

Unhappy

ska shume rendesi se ku do e kalosh,une them se ka me shume rendesi me ke do e kalosh...e meqe jam vetem...mund te jem ne cdo vend te botes...prape vetem ngelem...

__________________
pas shiut del gjithmone dielli.....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2007 20:01
andeta nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė andeta Kėrko mesazhe tė tjera nga: andeta Shto andeta nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto andeta nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:36 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Ku deshironi ta kaloni Vitin e Ri 2008

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.