Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > PlayStation
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Killzone 3Ato qe nje kohe ishin trailer tani jane pjese e lojes! Sony me te vertete qe ka arritur nivele te paperseritshme ne lojrat e saj (Per te permendur pervec serise se Killzone edhe seria e Resistance: Fall of Man dhe Uncharted!). Killzone 3 ishte loja e pare qe luajta per PS3 dhe ishte fantastike! Misione nga me te ndryshmet, armatime spektakolare, nje numer i madh paisjes per te komanduar dhe nje histori shume interesante. Per ato qe u pelqen lloji, eshte nje loje qe nuk mund ta lene

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Tetor 2011 14:32
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Resistance 2Pjesa e dyte e serise Resistance nga Sony! Pak dite me pare doli edhe pjesa e trete qe ofron nje grafike edhe me te mire dhe shume me teper aksion! Per llojin e vet, eshte nje loje mjaft e mire!

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Dhjetor 2011 18:03
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Heavy RainNje nder lojrat me fantastike per PS3. Nje vrases serial qe vret gjithmone ne dite me shi! Nje baba qe i rrembehet femija dhe ka shume pak ore per ta gjetur, nje agjent privat, nje agjent i FBI dhe nje gazetare...Nese mendoni qe gjerat duken te thjeshta, mund tu them qe jane 16 finale te ndryshme ne baze te vendimeve qe merrni gjate lojes! Mund ti jepni cdo drejtim qe deshironi dhe do te keni nje finale qe mund te jete e kendshme ose jo! Nje here qe merrni nje vendim, historia ndryshon drejtim!
Filmimet qe shihni jane pjese e lojes dhe jo filmim traileri!

Make your choice!

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Dhjetor 2011 18:12
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dj Jazzman
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/02/2011
Vendbanimi: Jazzopolis
Mesazhe: 111

Re: Heavy Rain

Citim:
Po citoj ato që tha NS-6


Nje nder lojrat me fantastike per PS3. Nje vrases serial qe vret gjithmone ne dite me shi! Nje baba qe i rrembehet femija dhe ka shume pak ore per ta gjetur, nje agjent privat, nje agjent i FBI dhe nje gazetare...Nese mendoni qe gjerat duken te thjeshta, mund tu them qe jane 16 finale te ndryshme ne baze te vendimeve qe merrni gjate lojes! Mund ti jepni cdo drejtim qe deshironi dhe do te keni nje finale qe mund te jete e kendshme ose jo! Nje here qe merrni nje vendim, historia ndryshon drejtim!
Filmimet qe shihni jane pjese e lojes dhe jo filmim traileri!

Make your choice!

ca eshte third person? Gears of war eshte loje fantastike qe te treja per grafike e per te kontroll nuk e di ne ps por ne xbox 360 luhet bukur..

__________________
There are no stupid questions, just stupid people.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Dhjetor 2011 18:15
Dj Jazzman nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dj Jazzman Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dj Jazzman Shto Dj Jazzman nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dj Jazzman nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Uncharted 1Nje Tomb Raider mashkull! Nje grafike fantastike qe lojrat e meparshme nuk e kishin arritur. Loje qe mban kryesimin e Top 25 te IGN (nese do shihnit videon e IGN Top 25 do degjonit komentin "askush prej nesh nuk e vinte ne dyshim se kush do te ishte vendi i pare". Pak jave me pare doli edhe pjesa e trete e serise qe natyrisht permban permiresime te tjera dhe nje histori akoma edhe me terheqese!
Pjesa me e madhe e filmimeve ne kete trailer jane sic do ti shihni gjate lojes!

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Dhjetor 2011 18:25
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Re: Re: Heavy Rain

Citim:
Po citoj ato që tha Dj Jazzman
ca eshte third person? Gears of war eshte loje fantastike qe te treja per grafike e per te kontroll nuk e di ne ps por ne xbox 360 luhet bukur..


Klasifikohet si Adventure por eshte me teper Interactive Movie Game...ti merr kontrollin e personazhit dhe vendos se cfare do te ndodhe me te! Nese deshiron e vret dhe skenat qe do ishin me te ne vijim nuk shfaqen me, nese do i jep nje zgjidhje tjeter...Ne kete loje, ajo qe e ben interesante eshte historia, mundesia per te zgjedhur dhe sic thashe finalet e shumta!
Gears of War-it (ashtu si edhe Halo-s) i hiqet kapelja sepse per XBox360 eshte legjende! Me vjen keq qe nuk e kane bere edhe per PS

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Dhjetor 2011 18:30
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Far Cry 2Far Cry 2 i Ubisoft! Gjeja qe e ben te vecante eshte nje harte me teper se 50 km^2 dhe nje grafike mjaft e mire (flaket qe perhapen sikur te digjej bari ne te vertete eshte nje nga detajet me te goditura) . E gjithe historia zhvillohet ne Afrike ku kerkohet nje trafikant armesh i quajtur "çakalli" qe shet arme te dy grupeve rivale qe jane gati te fillojne nje lufte te gjere! Deri diku loja behet motonone duke qene se do te levizesh shume nga nje cep ne tjetrin te hartes (duke marre parasysh gjith rreziqet) por per llojin e vet eshte fantastike!

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2012 19:59
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Mass Effect 3Traileri i kesaj loje, bashke me ate te "Dead Island 2" kane qene nder trailer-at me te bukur qe kam pare deri tani! Lojen nuk e njoh por me eshte pershkruajtur shume mire! Ne listen e lojrave per te ardhmen

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shkurt 2012 00:12
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Condamned 2Nje loje e prodhuar nga Sega dhe Warner Games qe sinqerisht te fut friken! Ambientimet, zhurmat, erresira etj te bejne qe te shohesh me kujdes cdo hap qe hedh!
Ne kete filmim paraqitet nje skene ku personazhi ka veshur nje maske kundragazi dhe pervec atyre qe thashe siper, eshte i limituar edhe shikimi...praktikisht, ne ate erresire dhe rremuje qe keni perreth, ndjeni edhe frymen brenda maskes...nje ndjesi e sikletshme qe te shoqeron gjate gjithe atij misioni! Armet jane luks i madh (edhe po i pate, maksimumi kane 8 fisheke dhe nuk i gjen me) , keshtu qe per te luftuar do perdorni tuba, celesa angleze, derrasa, shkopa bejsbolli, etj.

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shkurt 2012 00:50
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Uncharted 2

Filmimi i meposhtem eshte pjese e lojes...Thone qe eshte pjesa me e mire e trilogjise se Nathan Drake dhe me te vertete qe historia eshte mjaft terheqese. Levizjet jane permiresuar dhe jane bere edhe me realiste krahasuar me te parin ashtu edhe kurthet dhe te dhenat. Grafika gjithashtu eshte permiresuar.

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Maj 2012 21:34
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > PlayStation

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.