Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Shqiptaret nga Shqiperia martohen me katundare serb
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
pejoni_ch
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 30/12/2008
Vendbanimi: zvicer
Mesazhe: 61

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA



problemi eshte se kur e lexova kete teme trajtohej martesa midis 2 njeresve me kombesi te ndryshme dhe une skam pse ti gjykoj keto si persona, nese une urrej nje komb per ato qe me ka bere sigurisht sdo te pranoja kurre te martohesha o te shikoja nje te familjes time te martohej me nje njeri te tille dhe ketu te kuptoj dhe shume mire por nese keto vajza dhe mesa lexoj jane shume kane vendosur te martohem dhe jane te lumtura ku qendron problemi do te thote qe keto kane kaluar siper cdo gjeja dhe gjakut te derdhur per lumturine e tyre(gjithmon nese eshte e vertet ajo qe thote gazeta)????
Krimet qe kane bere serbet kunder kosovareve dhe greket kunder cameve nuk harrohen por nuk me takon mua si njeri te dyshoj o te denoj nje lidhje qe behet ne emer te dashuris ,interesit o ku ta di dhe nuk ka nje ligj qe te ndaloje keto martesa ateher po ....kete desha te them ne ate shkrim nese tema do ishte mbi mizorite e bera pergjigja ime do ishte ndryshe .....me vjen mire qe kuptove se cfare doja te thoja sepse sme pelqen te bej debate me asnje, hyj ne forum per te qetesuar nervat te kaloj disa ore por nese kjo do kthehej ne nje mllef e merzitje preferoj te merrem me gjera te tjera .
Te pershendes dhe une



Po shiko Biondin! Se pari nuk e besoj qe eshte e vertet cfar flasin mediat se mediat flasin kogja shume kur eshte dita e gjate!

Nejse ketu c'do njeri mendon dryshe!
Une perveti kam probleme me martesat serbo-shqiptare! Por te lutem more cfar dashurie?
Kesaj i thu ti dashru kur vajzat shqiptare shkon ne katundet te serbis per mesit? Kesaj i thu ti dashuri? Eeeh per qata nuk i besoj ketyrve mediave! Nuk paskan kurfar logice!
Nejse apet se apet! C'do kush e ka mendimin e vet! Por une mendimin time se ndryshoj per askend! Une e di perse jam kunder kesaj!
Dhe te thash se per cfar jam kunder kesaj!
Por nese ti mendon dryshe apo dikush tjeter perveti e keni dhe dua te respektoj!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2009 22:21
pejoni_ch nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė pejoni_ch Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me pejoni_ch (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: pejoni_ch Shto pejoni_ch nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto pejoni_ch nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Bjondine te lutem hiqe fjalen dashuri nga postimi juaj.Te tjerat i ke ne rregull.Ato po i shesin prindrit e tyre si me qene lope e jo njerez.Megjithate eshte jeta e tyre e cdo njeri mund ta jetoj si te doje!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2009 13:37
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha pejoni_ch


Po shiko Biondin! Se pari nuk e besoj qe eshte e vertet cfar flasin mediat se mediat flasin kogja shume kur eshte dita e gjate!

Nejse ketu c'do njeri mendon dryshe!
Une perveti kam probleme me martesat serbo-shqiptare! Por te lutem more cfar dashurie?
Kesaj i thu ti dashru kur vajzat shqiptare shkon ne katundet te serbis per mesit? Kesaj i thu ti dashuri? Eeeh per qata nuk i besoj ketyrve mediave! Nuk paskan kurfar logice!



Kur nuk e merr Shqiptari, mos duhet te rrije beqare femra?!

Ti nuk ke nevoje per dashuri pejan? Apo se ke patur problem per vete per te gjetur nje Shqiptare?! Jo te gjithe e kane ate mundesi. Me vjen keq qe keto vajza jane detyruar ti kthejne syte diku tjeter per te gjetur njeriun e jetes, ne nje drejtim qe dhe ato vet se besoj se e kishin enderruar.

Per femren e rritur ne ato katunde larg qyteterimit eshte e rende te ngelet te dera e babait 20 vjece. Eshte instikti i nenes qe e therret nje femer ne martese dhe te krijoje nje familje, dhe mos gjykoni nje femer se kerkon te krijoje nje familje te sajin, qe nje Shqiptar nuk mundi t'ja dhuronte.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2009 14:01
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
pejoni_ch
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 30/12/2008
Vendbanimi: zvicer
Mesazhe: 61

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*


Kur nuk e merr Shqiptari, mos duhet te rrije beqare femra?!

Ti nuk ke nevoje per dashuri pejan? Apo se ke patur problem per vete per te gjetur nje Shqiptare?! Jo te gjithe e kane ate mundesi. Me vjen keq qe keto vajza jane detyruar ti kthejne syte diku tjeter per te gjetur njeriun e jetes, ne nje drejtim qe dhe ato vet se besoj se e kishin enderruar.

Per femren e rritur ne ato katunde larg qyteterimit eshte e rende te ngelet te dera e babait 20 vjece. Eshte instikti i nenes qe e therret nje femer ne martese dhe te krijoje nje familje, dhe mos gjykoni nje femer se kerkon te krijoje nje familje te sajin, qe nje Shqiptar nuk mundi t'ja dhuronte.



Debora a kam nevoj per dashuri a skam eshte pune e imja!
Por ketu po flitet per dashuri! Por cfar dashurie? Ku po e shef ketu dashurin ti? Ku eshte logjika e dashuris ketu? Dhe e kam then njeher se mendimin time per askend nuk e ndryshoj!
JO MARTESAVE SHQIPTARO-SERBE!
Perse jo: Sepse cfar hajri ka nga nje popull qe kurr nuk e ka dashur te miren per shqiptaret! Dhe garant e ke se kurr kurr kurr dhe kurr nuk do ta duan te miren per shqiptaret!
Sa per serbet me mire mos bisedo me mu per at popull se une i njof 1000 her me mire se ti dhe une di shume mire se per cfar po flas!

Me falni per shprehjen!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2009 15:52
pejoni_ch nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė pejoni_ch Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me pejoni_ch (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: pejoni_ch Shto pejoni_ch nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto pejoni_ch nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Bjondine te lutem hiqe fjalen dashuri nga postimi juaj.Te tjerat i ke ne rregull.Ato po i shesin prindrit e tyre si me qene lope e jo njerez.Megjithate eshte jeta e tyre e cdo njeri mund ta jetoj si te doje!


iqvlora nuk e dija qe po i shisnim mendova thjesht nje martese sic ndoth shpesh kur nje vajze kalon moshen (dhe pse ne shqiperi te jesh 18 vjece te ka ik mosha per disa, ne mobilizohet fisi me gjet dhenderushin ) dhe pelqehen si me "lajms shkes " dhe me vone lind dashuria o nuk lind kurre .....per kete thashe por nuk me duket sikur ketyre vajzave ja ka ven njeri pushken ke koka me u martuar me pleq se ma mire(sic e mendoj une) rri beqare gjithe jeten sesa te marr plak qe mund te jete babi o gjyshi im ..shikoj diference mendimesh me tim shoq qe eshte 4 vjet me i madh se une mendo me nje qe i kalon te 20 vjet diference ....por nese te vetmen rruge per te qene " te lumtura e te krijuar nje familje kane pare kete gje" si denoj dot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2009 17:24
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

identik sic ndodhi ne nje fshat te Shkodres... u martu njona me nje Serb, sme kujtohet fshati po diku andej nga Nishi... jeta per bukuri, me fmi e t gjith t mirat, sic e dime mire si bohen martesat ne Ballkan kjo Shqiptaria u bo sebeti te boshatisi t gjitha femrat e fshatit ne Shkoder e i martoj ne kte fshatin Serb... ky lajm ne Shqiperi doli vetem kur e dhan TV shtetero Serb, e jo per faktin qe te gjitha nuset e reja ishin Shqiptare por kto femra i dhan plot 16 femije per 5 vjet fshatit ku femijet aty ishin zero... mediat Serbe folen shum mire per femrat tona biles erdhen dhe intervistuan te gjith familjaret e ktyre vajzave ne Shqiperi... s kuptoj pse ne sduhet te flasim mire per femrat Serbe... gjithsesi ato u trashegofshin e me jete te lumtur, ska me gjo e bukur kur nigjoj kshu lajmesh sinqerisht... pavarsisht qe me majte gru Serbe ci voglione le palle, po kjo eshte teme tjeter

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2009 18:28
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Bjonde,
nga fshataret qe jetojne ne malet e Sebise, ka dale si thirrje- o burra te shkojme ne Shqiperi me gjet gra.Une e pashe kroniken e adhur nga malet e Serbise nga gazetari i Topchanel, Idro Seferi dhe kam ngelur pa mend.Atje ishte si te jetoje ne Jezece,Korab ose Tomorr.Fshati me i madh kish 50 banore.
Gjithsesi ne na bene pershtypje ndodhia,por jo se kemi te drejte me i lane cikat pa u bere pelleja.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2009 18:28
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:25 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Shqiptaret nga Shqiperia martohen me katundare serb

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.