Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > 70%musliman ne shqiperi,qendron kjo shifer akoma
Gjithsej 14 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
El_Fatih
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 18/03/2004
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 39

Citim:
Po citoj ato që tha Keni

El_Fatih : keto qe ti ke shkruar vlejne ne te njeten menyre dhe per myslimanet. Meqne se dikush thot jam mysliman, te krishteret e quajne mysliman (eshte shprehja jote). Ben mire qe keto shprehje mos ti hedhesh me se ngacmojne dhe fyejn besimtaret e besimit kristjan.
Keto kisha per te then dhe une per ty dhe eshte turp per ty qe po behesh si ato grat llafazane duke i kundershtuar te gjithe.
Mua me vjen rend te editoj apo heq mesazhet, prandaj dhe te keshilloj ta ndryshosh pak taktiken dhe doren e te shkurarit.
Keto qe te thash ty vlejne dhe per te gjith ata qe kan kete taktik pune.



Keni!
E per cfare qenka turp?
Pse them te verteten?
turp eshte te genjesh por te thuash te verteten eshte virtyt.
Sa per dijeni turp eshte per ju moderatoret qe kapeni pas fjaleve te kota edhe toleroni tema te tilla si kjo ky synim ka percarjen dhe asgje tjeter.
Po te pyes tani une ty?
Perse duhet te sterzgjatet tema deri ne kete pike?
Me sa shoh une nuk kam ofenduar njeri madje as qe ke nevoje te heqesh mesazhe por thjeshte me beri peshtypje se ka njerez qe nuk dine as gjerat me elementare mbi fene dhe nisin e gjukojne te tjeret.
Une nuk e kam pare sot kete teme por ka muaj dhe me ka ardhur turp te diskutoj ne te por para dy ditesh mu mbush mendja ti them nja dy fjale pasi e pashe qe tema kishte vajtur skic duke i bere te gjithe shqiptaret te pa fe.
Nese nje te krishteri nuk i vjen mire kur i them qe feja e tyre eshte e pazbatueshme ashtu edhe nje muslimani nuk i vjern mire kur ja thote dikush kete.
E drejta eshte kjo:"Asnje fe nuk zbatohet 100% sot ne bote qofte krishterimi apo Islami"
Ps. nese ke deshire mund ti prishesh mesazhet e mija te tera jo vetem nje por nese do iha kaq i rregullt ka me qindra mesazhe ketu qe duhet te prishen.
Perfundimisht nuk jam shume tifoz pas forumeve dhe jam rastesisht ketu por ndonjehere edhe na mbushet mendja te diskutojme.

__________________
Duajeni Shqiperine si Shqiptaret Ameriken.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2004 14:38
El_Fatih nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė El_Fatih Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me El_Fatih (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: El_Fatih Shto El_Fatih nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto El_Fatih nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
El_Fatih
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 18/03/2004
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 39

Citim:
Po citoj ato që tha lilou-dragon
lol ujit= mai molles me vjen keq akoma nuk e kam mesuar ....

1-mbase e kam gabim por nuk me the asnje lloj argumenti per te me bindur
2- ata qe nuk marrin parasysh principet essenciale te nje feje per mua quhen ATE....
3-si mund te thuash se indianet bejne lutjen se jua ka qejfi ne arabisht???kurani ne cfare gjuhe eshte shkruar ???dhe me vjen keq po i perkthyer humb gjith lezetin (me cfare me kane thene ata qe e kane studjuar) gjuha arabe eshte gjuha e islamit e sigurisht e botes arabe
4-me kete "bjeri bjeri" tregove shum mangesi ne kulturen tende jo vetem te fese muslimane por per cdo lloj feje
5- asgje nuk eshte e detyruar ne fe cdo gje eshte e keshilluar !!!!


per i perket gosacameria: per mishin e derrit juhuuuu e ke shum gabim (i'm sure) e persa i perket te falures jam dakort me ty mund te falemi si ne xhami si ne shtepi ..ku te duam por ama feja muslimane ka nje manjere te vecante per tu lutur qofte kjo e mir apo jo por ama e kane qe duhen te lahen e ku di un e ku di un sic kane edhe cifutet ne kembe e duke u tundur (lol)...e sic kane te krishteret ndezjen e qirinjve !!!!!!!!


per te hyre ne teme doja te thoja se ne shqiperi (dhe ketu jo duke perfshire kosoven pasi eshte e vertete ne kosove ka muslimane te vertete) nuk ka 70% muslimane dhe PIK pjesa me e madhe jane ate ose te krishtere!!!!


Ok me vjen mire!
Qe ta dish ky i sotmi eshte mesazhi i fundit qe postoj ne kete teme qe i ka dale lengu tashme.
Shiko nje argument!
Kur kam qene une nxenes ishte si rregull qe te shkoje i paster ne shkolle, te prisje thonjte, floket, te vishje perparese te zeze shami pioneri etj.
Po ashtu si kusht per cdo nxenes eshte qe te mbaje librat me vete dhe te jete i pergatitur dhe nese te gjithe keto i ben ai quhet nxenes i mire.
Mirepo ka shume raste sidomos ne ditet e sotme kur nxenesi jo vetem qe nuk meson por nuk mban as libra me vete, nuk rri qete ne klase, nuk eshte aktiv...
Atehere ketij te dytit sipas teje nuk duhet ti themi nxenes?
Permendimin tim po ai eshte nxenes por nxenes me shume probleme ama.

Keshtu edhe shume muslimane shqiptare ndoshta nuk agjerojne falen nuk shkojne ne haxh apo japin zekatin mirepo pranon nje zot dhe pranon te jete musliman ai konsiderohet i tille por ama Musliman me shume mangesi te tjera.
Mund te them se iNdjanet jane te lire te luten si te duan dhe mos e ngatero Kuranin me lujen. Psh kur falemi perdorim Kuranin ne arabisht ndersa lutja behet ne cdo gjuhe. Une per vete lutem Indjance kohet e fundit.
Sa per gjuhen arabe ka edhe ajo rolin e saj nuk mund ta mohoj pasi e ndjem me mire leximin ekuranit por kurresesi nuk eshte obligim ta mesosh.
Cdo gje sot e ke shqip e nderyshe me pare qe nuk ka pasur asgje te perkthyer.
Sa per bjeri bjeri nuk e kisha me te keq por doja te thoja qe nuk kam ndermend te diskutoj gjate ne kete teme boshe.
Kam vene re se cdonjeri ketu adhuron mendimin tij dhe sado qe te lodhesh nuk bindet prandaj i them bjeri bjeri.
Gjithesesi as ti e as Keni nuk jani kaq te Zote qe te masni kapacitetin tim.
I thone nje fjale:Te metat e njeriut jane pas qafe dhe ai si sheh dot"
Gjeni dobesite tuaja me pare.
Suksese ne mesimin e Arabishtes megjithese...
Tashme e mbyll diskutimin tim me ju n kete teme.
Gjithe te mirat.

__________________
Duajeni Shqiperine si Shqiptaret Ameriken.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2004 14:55
El_Fatih nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė El_Fatih Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me El_Fatih (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: El_Fatih Shto El_Fatih nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto El_Fatih nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lilou-dragon
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/06/2003
Vendbanimi: coin predu
Mesazhe: 148

shpejt e shpejt ..un personin qe vjen ne shkolle pa libra dhe pa nje paraqitje te sakte per mua ai nuk eshte nxenes por e quaj nje person qe vjen ne shkolle se nuk ka zgjidhje tjeter ....dhe nxenes te kesaj kategorie hiqen shpejt nga shkolla (dmth ka nje status te nxenesit por jo me mangesi apo po me shume probleme ka nje status te nxenesit se nuk kane zgjidhje tjeter profesoret po mos ki merak se po te kishin zgjidhje nuk do kishte nxenes te tille)
eshte e njejta gje per muslimanet ..kane nje etikete te ngjitur nga mbrapa por ata nuk jane muslimane!!!!

pershendetje

__________________
love is what makes you smile when u're tired

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2004 18:44
lilou-dragon nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lilou-dragon Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lilou-dragon (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lilou-dragon Shto lilou-dragon nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lilou-dragon nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

El_fatih, ajo e vertet qe ti mendon se eshte e vertet mund te jet genjeshter per miljarda te tjer.
Ti mendon se aot qe ti thua jan te verteta???
Mos e genje veten me iluzjone te tilla. Mbaji dijet per vete dhe tregoji atje ku ti pranojne dhe ku genjehen nga dijet e tua.
Une nuk kam deshir te bej polemika me ty pro vec te dhash nje keshill te cilen po deshe pranoje, eshte e drejta jote, sic eshte dhe e drejta ime te lajmeroj kur mendoj se duhet.
Sa per pyetjen "Perse duhet te sterzgjatet tema deri ne kete pike?". Po te them se jan tipa si puna jote qe i duket vetja me i ditur se te tjeret, i duket se ajo qe din eshte e verteta, prandaj zgjaten keto tema pa mbarim dhe perfundojn me probleme dhe ofendime.
Ben mire te permbahesh njecik dhe te gjykosh me drejte.
Per sa i perket mesazheve ti e shikon qe une nuk ju kam nderhyr, megjithse nuk e kam te veshtir apo te ndaluar te nderhyr, nuk kam nderhyre se nuk dua tju ofendoj me heqjen e mesazheve, por ti nuk e kupton kete se kaq e ke hapin.
GJithsesi gjuko vet dhe bej si te duket me mire.

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2004 03:47
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
El_Fatih
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 18/03/2004
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 39

Keshille!

Duke qe ne se Me lilon e kam mbyllur diskutimin pasi me duhet ti fus nje grush valjum qe ti mbush mendjen asaj po te shkruaj ty keni vetem nje sqarim.

E para ajo qe thua ti nuk eshte keshille por ofendim pasi ti edhe kete here pretendon se kutu ka anetare si puna ime!!
Po mire cfare kam bere une?
Nuk kam te drejte edhe une te diskutoj si te tjeret?
Edhe nuk kam kundershtuar te tere por vetem nje pjese anetaresh qe pretendojne se 90% te shqiptareve jane ateiste 7% katolie eortodokse e pjesa tjeter ato qe mbeten.
Mendo i cik mbi kete post e me pas gjuko se kush ofendon.
Nuk kam ndermend te rri e te te sqaroj ty duke te mesuar se cfare duhet te besh por ndonjehere me shume kripe i ke keto keshilla.
Bye.

__________________
Duajeni Shqiperine si Shqiptaret Ameriken.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2004 07:49
El_Fatih nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė El_Fatih Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me El_Fatih (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: El_Fatih Shto El_Fatih nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto El_Fatih nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

El_Fatih une mendova se do meresha vesh me ty por qeka e pa mundur.
Ketej e tutje nuk do te flas me, ndoft keshtu do te ndihesh me mire.

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2004 12:13
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
durrsak
INXHINJER LULESH

Regjistruar: 17/11/2004
Vendbanimi: USA Arizona
Mesazhe: 1455

Wydra

Citim:
Po citoj ato që tha wydra
megjithese s'me pelqen te perzihem me fene, po shtoj dhe une dicka: ne Shqiperi nuk ka 70% myslimane, sepse myslimanet nuk lindin por behen, duke besuar e praktikuar fene. Te njejten gje do te thoja dhe per te krishteret nuk ka 30% te krishtere, sepse nuk jane qe te 30% te pagezuar e nuk shkojne ne kishe cdo te djele. Kaq kisha une.



BESOJ SE KETU DUHET TE ISHTE MBYLLUR KJO TEM ME SHKRIMIN TEND.
GJITHSESI UNE NUK KAM CFAR TE SHTOJ ME SHUM SE I KE PERMBLEDHUR TE GJITHA.

__________________
The game of life is hard to play, I'm gonna win anyway....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2005 21:31
durrsak nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsak Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsak (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsak Shto durrsak nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsak nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lilou-dragon
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/06/2003
Vendbanimi: coin predu
Mesazhe: 148

Thumbs up

jam e te njejtit mendim

__________________
love is what makes you smile when u're tired

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2005 23:59
lilou-dragon nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lilou-dragon Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lilou-dragon (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lilou-dragon Shto lilou-dragon nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lilou-dragon nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > 70%musliman ne shqiperi,qendron kjo shifer akoma

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.