Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Bota e librit > *Libri i pare*
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
andeta
dentiste

Regjistruar: 17/10/2006
Vendbanimi: tirana
Mesazhe: 153

tom sojer e aventurat e tij...

__________________
pas shiut del gjithmone dielli.....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2006 20:56
andeta nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė andeta Kėrko mesazhe tė tjera nga: andeta Shto andeta nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto andeta nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Tom Sawyer by Mark Twain

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Mars 2007 18:52
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lubi
shume pune

Regjistruar: 05/05/2005
Vendbanimi: shtepi
Mesazhe: 378

baloja.

Me sa mbaj mend une nga fillimi i klases se dyte u rregjistrova ne biblioteke e mora librin "BALO" me duket keshtu titullohej e i kushtohej nje qeni stani besnik e ishte i shkruar ne vargje ,madje disa prej tyre ende me kujtohen:

Pa me thuaj Balo xhan
qe rri tok me qen ne stan
naten kur si ciliminjte
i merr gjumi bagetite
cfare ben o balo ti?

Si trimosh une vertitem
bashke me ujqerit kacafytem
gjersa ikin te terbuar!!!!!!????


Ndersa pavaresisht se gjare jetes time ashtu si edhe te gjithe ju kam lexuar mjaft libra dy prej tyre me kane mbetur ne mendje dhe i kam rilexuar me pas rishtas disa here,pasi heren e pare qe te dy i kam lexuar mjaft e "re"
1-DRERI I TROTUAREVE--DIANA CULI---E KAM LEXUAR 14 VJEC
2-TRE SHOKET--RENBRAND--E KAM LEXUAR 16 VJECE.

__________________
is good to be important,but is more important to be good

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2007 16:41
lubi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lubi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lubi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lubi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lubi Shto lubi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lubi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
zakon
Anetar i ri

Regjistruar: 27/04/2007
Vendbanimi: tir
Mesazhe: 4

une i vogel s`e njoh friken,
rritem trim per republiken

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2007 18:17
zakon nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė zakon Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me zakon (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: zakon Shto zakon nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto zakon nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
zakon
Anetar i ri

Regjistruar: 27/04/2007
Vendbanimi: tir
Mesazhe: 4

Vogelushja jone Elone,
ditelindjen sot feston,
vine shoke e shoqe vine,
mbushin plot me gaz shtepine

Edhe lulja e shqiponjes,
duket se i thote Elones,
ja edhe nje gjethe po e shtoj....

Sic me shtohet mua blerimi,
ty Elone tu shtofte gezimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2007 18:22
zakon nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė zakon Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me zakon (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: zakon Shto zakon nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto zakon nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
elsaaa
Grrrrrrrr

Regjistruar: 20/07/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 2047

libri i pare qe kam lexuar pas abetares...eshte pipi corape gjata

__________________
.......tY Te kerKoJ nE shPreSeN tImE tE HumBuR dHe ne agImE nje DiTe Pa tY...Te pRes tE viSh tEk Une .......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2007 18:28
elsaaa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė elsaaa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me elsaaa (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: elsaaa Shto elsaaa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto elsaaa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
zakon
Anetar i ri

Regjistruar: 27/04/2007
Vendbanimi: tir
Mesazhe: 4

kjo eshte e kopshit:

O macok camarrok,
cke qe vjen verdalle?
- Po kerkoj nje pisanjos,
ta lepij ne balle.

Kopshi une eshte shembullor,
i ka cunat pastertor.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2007 18:32
zakon nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė zakon Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me zakon (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: zakon Shto zakon nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto zakon nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 05:47 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Bota e librit > *Libri i pare*

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.