Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A Merrni Para Borxh?
SA HERE MERRNI PARA BORXH??
Mbi 2 here ne muaj
2 here ne muaj
NJe here ne muaj
Shume rralle
Asnjehere
Nuk dua te pergjigjem )
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Talking

A Merrni Para Borxh?

Kushtet ekonomike na detyrojne here pas here te marrim para borxh per te perballuar shpenzimet e jeteses. Ka nga ata qe marrja e parave borxh eshte kthyer ne nje ves, ka te tjere qe e konsiderojne si et demshem te marrin borxh dhe nuk marrin asnjehere.
Hajt tani rrefehuni A merrni para borxh apo jo dhe sa shpesh???

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2006 08:28
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

A marr para borxh!? Do ta kisha thene qetesisht, nuk marr para borxh!

pershendetje

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2006 08:33
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Mua me eshte bere ves. Me mbetet makina pa karburant cdo fund 15 diteshi dhe i bie ne qaf mamushit

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2006 11:26
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Ej une do ta filloja me njerez jemi dhe ne halle biem vazhdimisht , keshtu qe edhe po ndodhi ne nje pakice rastesh eshte e justifikuar , them pakice sps kur i hedh nje sy te kaluares dhe disa gabimeve trashanike te miat them me vete o zot ku isha dhe ku jam !
Ne te kaluaren kam mare dhe kam dhene , me shume kam dhene dhe disa here i qava ato qe dhashe po hajt mend per here tjeter (e tanishmja kjo )
Une as jap dhe as mar (perjashto raste shume te vogla familjare) dhe me pelqen qamet ky raport , dhe sinqerisht i ''hate''(urrej) te kerkoj para borxh , qofte edhe njerzve me te aferm qe kam .

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2006 11:16
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Te marresh para borxh ne fakt ka shume kuptime, dhe shpresoj qe nuk flitet ne mesin familjare.
Sepse po te jete ashtu do te na binte te ishim te gjithe borxhli ndaj familjes.

Flas gjithmone jashte rrethit familjar, nuk kam marre asnjehre leke ne borxh por shpesh here kam dhene.

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2006 14:12
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Une zakonisht jap pare Borxh dhe mi rikthejne pas muajsh e muajsh

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2006 14:25
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amici di Nessuno
Kompetent

Regjistruar: 12/01/2004
Vendbanimi: Afganistan
Mesazhe: 1613

Ne c'kuptim eshte "kjo marrja para borxh" ? A hyn ketu kredija e shtepise? Se borxh jane dhe ato para. Po ajo e makines? Nuk mi kane falur akoma. Po ato te divanit, dyshekut, kolltuqeve? Po kartat e kreditit?
Pra ju lutem me sqaroni per ca borxhi behet fjale. A e fusni banken tek borxhdhenesit? Nqs po une jam deri ne fyt, dhe vetem ndonje llotari me 7 shifra ma nxjerr koken mbi uje.

__________________
LA MIA JUVENTUS E' MORTA IL 14 MAGGIO 2006
MA IL MIO SANGUE SARA' SEMPRE BIANCONERO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2006 02:49
Amici di Nessuno nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amici di Nessuno Vizito faqen personale tė Amici di Nessuno't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amici di Nessuno Shto Amici di Nessuno nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amici di Nessuno nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arsona
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 786

Citim:
Po citoj ato që tha juve
Ne c'kuptim eshte "kjo marrja para borxh" ? A hyn ketu kredija e shtepise? Se borxh jane dhe ato para. Po ajo e makines? Nuk mi kane falur akoma. Po ato te divanit, dyshekut, kolltuqeve? Po kartat e kreditit?
Pra ju lutem me sqaroni per ca borxhi behet fjale. A e fusni banken tek borxhdhenesit? Nqs po une jam deri ne fyt, dhe vetem ndonje llotari me 7 shifra ma nxjerr koken mbi uje.



Tamam e ke thene juve.
po e fitove ate llotarin qe do zoti ishallah fiton me paguaj vetem shkollen mua ti dhe je ne rregull
ne borxh leke te dhena dorazi nga te aferm nuk kam qene asnjehere, por nga bankat uhuu s'kam per te shpetuar ndonjehere me duket, se sa lan nje kredit kard, bam do plesh dicka tjeter. Por ec mo se cdo gje keshtu eshte e ndertuar , ndryshe asnjeri nuk do ishte i motivizuar qe te punonte.

__________________
Find the light that makes you
shine and then use those rays to illuminate your way

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2006 07:15
arsona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arsona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me arsona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: arsona Shto arsona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arsona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
PARIS
beautiful pain

Regjistruar: 16/12/2005
Vendbanimi: AIR&TRAIN
Mesazhe: 623

Kete muaj jam "borxh" tek "Citizens bank" afro 400$,
pasi akoma s`me ka ardhe billi i credit card-es
Shpenzime personale brenda creditit kuptohet,
por derisa te heq qafe billin mujor me duken si" borxh!"

Para borxh, fatmiresisht s`kam pas nevoje te marr kurre
dhe mos paca nevoje kurre ishalla!
Sa te kem koke, krahe dhe kembe-besoj se do e perballoja jeten
qofte dhe vetem
mrekullisht mire,
pa ja shtrire doren askujt ne jete
qofshin dhe prinderit keta!

Mire u lexofshim!

__________________
__________________
"UNE, TI DHE VDEKJA!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2006 18:17
PARIS nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė PARIS Kėrko mesazhe tė tjera nga: PARIS Shto PARIS nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto PARIS nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Sa kohe qe kam jetuar larg Amerikes, i shtrija kembet sa kisha jorganin dhe shume here edhe i mblidhja afer barkut.
Qe kur erdhem ne Americe jo vetem qe nuk i shtrij kembet sa kam jorganin, por kaloj edhe kufijte e krevatit (king size po deshe)
Ka nje sistem kjo America qe te jep borxhe me thrime dhe ti merr me tonelate

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2006 19:43
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:26 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A Merrni Para Borxh?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.