Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Dashuria > Thuamė se mė Dashuron.. Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 24 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
vajze_korcare
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 01/09/2008
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 44

flm per pergjigjen agata

quhet, the last romantic?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2008 12:49
vajze_korcare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė vajze_korcare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vajze_korcare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: vajze_korcare Shto vajze_korcare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto vajze_korcare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
renatokrasali
Anetar i ri

Regjistruar: 31/08/2008
Vendbanimi: pogradec
Mesazhe: 8

thuame qe me dashuron

po

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shtator 2008 11:48
renatokrasali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė renatokrasali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me renatokrasali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: renatokrasali Shto renatokrasali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto renatokrasali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Nje çaste i cuditshem: nxjerr kostumin nga rafti dhe gjen ne te nje shami me gjurme te kuqi buzesh, te harruar aty qe nga koha kur ishim ne Paris. Dhe, e dashur s'e permbaj dot veten, dhoma papritur fillon te lekundet sepse ketu vjen era jote, era e flokeve te tu, me kujtohen buzet e tua te buta dhe une e ndiej se si me leviz e me dridhet gjaku i trupit e çuditem se si ndodh qe mbahem ende ne kembe, megjithese me duket sikur me goditi nje rrufe ne gjunje e me rrezoi pertoke.
Jane mbremje te shqetesuara kur rri duke lexuar e papritur zbulon se nuk po kupton asgje, e le librin menjane e fillon te bredhesh neper shtepi e neper kopsht,te bisedosh me njerzit e te vesh re se as qe i degjon se ç'thone, ulesh ne nje qoshe e papritur hidhesh perpjete i trembur se te duket sikur te foli dikush. Sheh duart e te duket sikur je ne enderr. Duart i ke bosh poe e ndjen sikur po prek gjirin tend.
Pa folur pastaj per "bishtrat " e tjera...
Dhe papritur e ve re se sa e brishte eshte kjo qetesi artificjale me te cilen e rrethon vehten, sa shpejt del ne pah flaka e zeze e nuk ngelet gje tjeter veç dridhjes dhe deshires per zoterim, te te kem ty te gjithen.
Keshtu e ndjen veten te mjere e te lumtur njokohesisht.
Dhe tjeter, une mendoj gjithmone me vehte se sa pak me njeh ti mua. Nuk njeh asnje hollesi nga te miat. Ka kaluar kaq shume kohe qe kur ti ke ike, shume me duket mua, e jo vetem sepse nuk je prane meje, por se jane shtuar kaq gjera te ndryshem. Kurse une po punoj, per here te pare qe kur jemi njohur. Kjo filloj ne antibe dhe vazhdoj ne Paris, por atehere ishte vetem fillimi dhe une doja qe ti te merje vesh per kete sa me shume qe te qe e mundur. Sepse tani çdo gje ndodh ndryshe nga me pare. Te une jane fshire aq shume e jane shkruar aq gjera ndryshe e ne nje menyre te re saqe nganjhere them me vete: ti nuk do te me dashuroje, po te mos dije per mua me shume sesa dije para se te largoheshe. por mbase ti di me shume, e me siguri qe di me shume. Se mbaj mend qe me the se do te kishe dashuruar qe kur une ne pergjithesi nuk vleja asgje. E pra, me sa duket, te une do kesh vene re diçka qe ja vlente. Por nga njehere me lind deshira qe te me shohesh tani. Duro e embel e dashur, duro edhe pak kohe deri sa te me shohesh prape.
Duart m'u renduan fare dhe ketu eshte gjith çeshtja. une kam me shume besim dhe vetem per nje gje me eshte zvogeluar besimi dhe per kete jam i pafuqishem e s'kam ç'bej. Nuk e di ç'do te ndodhe, kur do te me krijohet mundesia te te shoh prape, por nganjhere me behet sikur do me keputen duaer do me çahet gjoksi e do me shpertheje gjaku. dhe ne keto çaste nuk e besoj me se do te shoh prape...


Erih Maria Remark per Marlen Ditrihut.

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2008 19:33
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bona19
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/09/2008
Vendbanimi: ketu ku jam
Mesazhe: 49

ste duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuua pse te dashuroj me thuaj pse

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2008 21:42
bona19 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bona19 Kėrko mesazhe tė tjera nga: bona19 Shto bona19 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bona19 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

sepse dashuria eshte gjeja me ebukur ne bote,mjafton te duash dhe cdo gje me ane te dashurise vjen sa me e bukur dhe me e embel..dashuria ka buzqeshje,lumturi por ka edhe lot e hidherim,pa to dashuria ska kuptim....

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2008 14:16
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Puma, nganjehere nepermjet fantazise vijne deri tek un copeza melodie te buta e te embla. Madje nuk e mar vesh se nga, nga Budapesti, nga Parisi apo teatri napoletan "Sant Karlo" e atehere une shtyj menjane turren e letrave te bardha me fjale te shkruara e te prishura, kete rrjet fjalesh ku dua te kap ate qe qe ne te vertete eshte e pamundur ta kapesh dhe papritur ne tavoline mbesin vetem lulet e bajames qe m'i pruri ne mengjes kopshtari, keto dege te rregullta e harmonike me ngjyre te shkelqyer ne gri dhe mbi ato dege tamam si nje tufe fluturash roze qendrojne lulet...
Un bej nje jete te cuditshme. Kjo nuk eshte gje tjeter veçse nje gare per te arritur disa skema ne boten e hidherimeve e te trimerive. Eshte nje gare ne rete e hirta, midis te cilave vetem rralle duket njerrip i ndritshem boje argjendi. E verteta eshte se jam lodhur nga keto hije, por nuk mund te shkeputem prej tyre deri sa te mbaroj pune me to. Deri sa te vije fundi qe ne fakt nuk eshte aspak fundi. Te them te drejten, jam lodhur prej tyre. Do te deshiroja qe ato te kalonin nepermjet meje si nje pjese e jetes e t'i harroja, por tani jam i detyruar te marr pjese ne jeten e tyre te ngaterruar qe ne fakt eshte mjaft mizore e nuk mund te çlirohem prej tyre pa i çliruar ata me pare. Do te kisha qejf te bisedoja me ta, me Ravikun, i cili do te shkoje ne Pekin, me Kinslin, me Lavaletin, me Barbaren e re, me konteshen Gest, me Lilian Dynkerkun, me ate qe eshte fajtore per vdekjen e Kajit, me Klejfejtin, i cili nuk eshte i zoti te harroj Gem Normanin, si dhe me Mefin qe e varrosi zemren e tij ne motorrat.
Ata me kane rrethuar dhe presin, ndersa une rri i ulur i predispozuar te orientohem ne keto ngjarje qiellore, ne kete bote te dhimbshme qe u bindet paragrafeve dhe i hutuar, germoj ne vetvete i pakenaqur e shpesh duke urryer veten, por prapseprap jam i lidhur me ta, ndonese s'me pelqejne. da te shika pasur qejf te shkruaja vargje, vargje te mrekullueshme, te bujshme, te gjeja fjale e rima te raje, por ata nuk me lejojne. Kam qejf t'i zgjas doren e te lidhem me nje nga aventurat e shumta qe ma bejne me sy ne te ardhmen, por ato me kapin me ato duart e tyre ngjyre gri dhe nuk me leshojne e une jam i mallkuar qe te jetoj bashke me ta, qe te perjetoj endrrat e fatkeqesite e tyre e te vdes se bashku me to.
Me fal qe ne dite te tille, kur shiu bie me rrebesh ne çatine e shtepise sime, tamam si goshde qe ngulet ne kapakun e nje arkivoli, une te bej thirrje e te lutem nga thellesia DUAME! Kjo nuk ishte qortim e si zor te jete edhe lutje.

REMARQUE

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Nëntor 2008 16:42
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Donika Araniti
Anetar i ri

Regjistruar: 11/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 3

Te me duash, ashtu sic te desha, atehere do te kuptosh c'eshte jeta...

Kur lotet binin per ty, askush qe njihja nuk mu ndodh prane. Nje e panjohur me erdhi prane dhe me pyeti: "dhemb?" "po- i thashe", "shume mire, - me tha" "tani, jeton". Ashtu me hapi doren dhe me la nje cope letre te vogel, dhe iku e heshtur. Une e perlotur akoma e ndiqja me sy derisa u zhduk ne turmen e njerzve. Hapa letren dhe aty shkruante thjesht: "do te lutem per ty".
Nuk pata mundesi ta falenderoja, akoma dhemb por lotet mu thane. Koha, lutja gjitheshka ndihmoi

__________________
Ce do placke e ce do gjene, kur ske mendjen per
te qene?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Nëntor 2008 18:08
Donika Araniti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Donika Araniti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Donika Araniti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Donika Araniti Shto Donika Araniti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Donika Araniti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belga
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/02/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 279

Re: Re: Re: Te me duash, ashtu sic te desha, atehere do te kuptosh c'eshte jeta...

Dashuria eshte e bukur kur ate e jeton ne momente te bukura dhe te veshtira ;
dashuria eshte njekohesisht e dyanshme kush jeton dashuron;
pershendetje belga

Modifikuar nga agata datė 25/03/2009 ora 23:41

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Nëntor 2008 13:18
belga nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belga Kėrko mesazhe tė tjera nga: belga Shto belga nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belga nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Per ty...

Citim:
Po citoj ato që tha agata

Me fal qe ne dite te tille, kur shiu bie me rrebesh ne çatine e shtepise sime, tamam si goshde qe ngulet ne kapakun e nje arkivoli, une te bej thirrje e te lutem nga thellesia DUAME! Kjo nuk ishte qortim e si zor te jete edhe lutje.





Me teper Kjo eshte nje thirrje nga thellesia, nga erresira e minieres, nga folete e nendheshme te uritheve, diçka si puna e kujtimeve si nje ndriçim i papritur i nje llampe qe ndizet ne miniere. Do te me vinte turp po qe se nga te gjitha keto qe thashe , ke nxjerre perfundimin qe je e detyruar te me shkruash me shpesh, por ti e di se nuk eshte keshtu. Ti nuk ke asnje detyrim, madje as detyrime nga ato qe quhen te kendshme. Ti duhet te jetosh e te besh nje jete te sigurte e te lehte, kjo eshte e gjitha. Duhet te jesh e gezuar si gjerat me te lehta, Bie fjala, si rete, fluturat e enderrat, e nderkohe te jesh e sigurte si gjerat me solide ne bote, bie fjala si shkemb graniti, afshi i zjarrit e si medimet e mia per ty. Ti me jep e me jep me tepri. Ja, bie fjala, te marrim vetem mundesine per te te ruajtur, per te bere te gezuar si dhe mundesine qe t'i bashkoj pellembet e t'i bej yzengji per shetitjet e tua mbi kuajt e dashurise. Ti e di se ketej e tutje ata qe sillen si edukator femijesh, nuk do te guxojne te te mesojne e te japin me keshilla, ndersa ata gjoja vleresues me ato kutet e tyre te shkurtra nuk do t'i futin me hundet per te fleresuar pasurine e larmine e temperamentit tend. Une jam engjelli yt mbrojtes me shpaten e zeze ne dore dhe te jesh e sigurte se do te ruaj. Ti duhet te jesh e re e te tjeret nuk kane pike rendesie, qofte edhe po ndodhi qe ne kete gjendje shpirterore qe ndodhesh, mund te me harrosh per nje fare kohe. Rendesi ka qe une te mos te te harroj ty sepse, duke mos te harruar te jap besimin e domosdoshem dhe aftesine per te harruar. Kjo eshte nje ndjenje e rralle qe me lumturon e me turbullon eshte aventure e shkaktuar nga forca e gjakut dhe e shpirtit qe i dhurohet nje zemre te gatshme per aventure e qe rron me to. Sepse siguria qe ke e per te cilen ke nevoje; nuk eshte qendrueshmeri e force. E ç'te duhet ty qendrueshmeria e fortesia? Madje ajo nuk eshte as besnikeri. A nuk te merzit besnikeria? Nuk eshte as ndjenje epersie, nen masken e se ciles fshihet me kenaqesi njefare njeaneshmerie e mediokriteti. Epersise ti i ke dhene gjithmone goditje te rrufeshme nga te gjith anet duke i vene te gjitha ne nje loje ironine tende. Siguria, per te cilen ke nevoje, eshte njefare baraspeshe shume e ngaterruar ndermjet territ dhe qartesise, midis nates dhe drites, midis gulfave te gjakut dhe skajeve te nervave, eshte nje baraspeshe metafizike e tensionit me te larte qe vibron vazhdimisht, nje mishrim i peshave qe balancojneromantikun dhe realitetin, enderren dhe vdekjen e qe benjne te mundur depertimin e ndersjellte te dukurive te "Unit" e te "botes".
Ty, e dashur, te nevojitet shume vend per lojera dhe zemrat e rrenuara e te zbrazeta qe nuk jan zemra te medha. Ti je nje bove e forte dhe e qendrysheme e jo pak jahte jane permbysur duke u perplasur me ty.Eren e forte nuk e mbyll dot, edhe po qe se ajo vjen plot aroma Mimozash e lulesh pranvere. Asaj duhet ti vesh ne dispozicion nje hapesire te domosdoshme qe te zbutet e te dobesohet e t'i mbetet dikujt ne qafe si nje kurore e thurur me lloj lloj lulesh. Ose duhet te jesh shume me e forte, si nje uragan i fuqishem qe turret me nje fuqi e shpejtesi marramendese ne menyre qe era e jote te qetesohet, te buzeqeshe e te te lere qe te ta çosh larg sipas deshires.
Zemer e dashur! Neper shkallet e kapitujve po ngjitem nga ky liber lart si nje minator qe del nga miniera. Si njezhytes qe nga bota e erret e thellesive ngjitet lart drejt diellit, ndriçimin e gjelber ne te arte te te cilit ai e sheh lart te valet. Ai nuk e di ende se ç'e pret, por duke punuar ai behet me i forte e i gatshem per takimin me çastin e lumturise, me aventuren e jetes me yllesite e medha te dashurise e pasionit...

REMARQUE

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Modifikuar nga agata datė 26/03/2009 ora 10:08

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Mars 2009 23:44
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

thuame se me dashuron... JO

ngaqe dashuria nuk esht e qeruar... ajo lidhet me shum gjera te tjera te interesushme e interesante

pastaj ta shprehesh dashurine esht dobesi me shum se tjeter gje...esht si ti thuash dikujt qe mbreme i re me dore dhe u kenaqe shume...

pra mund te gjejme shembuj te tjere nga jeta... ku me shume ke turp ta tregosh diçka, sesa ta besh ate

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2009 16:11
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:51 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 24 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Dashuria > Thuamė se mė Dashuron..

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.