Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > detyre patriotike
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
tironsi77
Anetar i ri

Regjistruar: 16/08/2006
Vendbanimi: istanbul
Mesazhe: 10

detyre patriotike

ka ndonje qe mund te bllokoje (hackes) keto dy faqe interneti turke qe flasin sa lart e poshte e hedhin balte mbi shqiptaret,historine tone etj etje etj.
http://www.internetajans.com/default.asp?t=wa&wid=1
http://www.denizticaretgazetesi.org/

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2006 09:48
tironsi77 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tironsi77 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tironsi77 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tironsi77 Shto tironsi77 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tironsi77 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

1) Eshte e drejta e fjales qe kushdo te thote ate qe mendon.

2) Nuk eshte aq e thjeshte te bllokosh nje faqe interneti.

3) Eshte e jashtligjshme dhe ligji te denon packa se ne Shqiperi nuk e di nese ka ligje per kete krim virtual

4) Kush i merr vesh ato gazetat ne turqisht mo vlla. Le te llapin Turqit se ata jane 60 miljon. Dhe sikur te na marri inat ajo pjese mikroskopike qe lexon ate gazete, na duan te medhenjte ne


Respekte...

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2006 09:58
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pitkini
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 19/08/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 442

ore lordo,
qe kur na qenke bere moderator

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2006 14:24
Pitkini nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pitkini Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pitkini (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pitkini Shto Pitkini nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pitkini nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tironsi77
Anetar i ri

Regjistruar: 16/08/2006
Vendbanimi: istanbul
Mesazhe: 10

nese nje agjensi lajme me thote mua qe je popull pa histori,nuk ke nxjerre asnje strateg e burre shteti,ne kosove nuk ka asnje gur varri shqiptar me te vjeter se 100 vjet,keni ardhur me vone ne ballkan e duke bere nga 5-6 femije okupuat tokat tona osmane,nese kryeministri turk kur vjen ne tirane e me thote te rishikoj librat e historise,kur ne kosove bene namin pse turqishtja nuk eshte gjuhe zyrtare ,kur ne protokollin zyrtar kerkohet qe statuja e skenderbeut ne kryeministri te mbulohet me cope sepse sna i pelqenka erdoganit etj etj atehere i bie qe nuk eshte nje pjese e vogel e atij 65 miljonshit por i bie te jete politika e shtetit.nostalgji per tokat e pushtuara me kohe qe tani si kane me ne dore.
-nese une ketu ne turqi, ne baze te se drejtes se fjales se lire sic thua ti ,them se osmanet ishin pushtues etj etj (kuptohet pa ofenduar) atehere ndiqem penalisht.(ligji per fyerjen e imazhit te popullit turk)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2006 14:45
tironsi77 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tironsi77 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tironsi77 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tironsi77 Shto tironsi77 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tironsi77 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Atehere degjo nje keshille. Bojkotoje Turqine, hajde ne Shqiperi sic bera une personalisht dhe bojkotova Greqine pak a shume per te njejtat arsye.


Sa per qendrimin zyrtar te Turqise nuk di c'te them sepse nuk e kam degjuar apo lexuar gjekundi dhe besoj se politikanet do ishin me te permbajtur ne shprehjet e tyre. Une vet kam qene 2 vjet ne kolegj turk dhe nuk mbaj mend qe ata Turq qe kam njohur une te kene patur kete imazh qe thua ti per Shqiperine. Une mendoj se jane aludimet e nje gazetari apo dicka e tille e perafert.



Pitkino, kam nja nje muaj por sic e shikon s'ja kam marre akoma doren zanatit.

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Tetor 2006 08:05
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

keshtu eeeee po na e ben populli vella turk .....

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Tetor 2006 08:46
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cimi1723
Anetar i ri

Regjistruar: 07/01/2005
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 12

edhe mund te shkruajne

keto site edhe mund te shkruajne gjera te tilla,por une kam studjuar 5vjet ne turqi dhe pervec opinionit te mire te turqeve per shqiptaret nuk njoha gje tjeter. dhe te mos harrojme se sa shqiptare ka shqiperia e kosova banojne sote ne gjithe turqine.
dhe sa per figuren e skenderbeut me kujtohet qe benim prezantime per shqiperine ne festat e 28 nendorit, dhe natyrisht nuk e linim menjane kete figure te madhe pa e permendur. dhe ne fund te fundit e thonin dhe vete kjo eshte historia s'mund ta ndryshojme dote. megjithese per ta skenderbeu ishte tradhetar.
kur budallai hedh nje gur ne dete 100 te zgjuar mundohen ta nxierrin... me siguri do jete ndonje i lene nga mendja qe nuk njeh asgje nga historia

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2006 11:19
cimi1723 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cimi1723 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cimi1723 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cimi1723 Shto cimi1723 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cimi1723 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:57 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > detyre patriotike

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.